269 Shares 6243 views

Lek „Nifedipine”: instrukcje użytkowania

Lek „Nifedipine” jest używany do rozszerzenia naczyń obwodowych i wieńcowych, głównie tętnic. Ma to negatywny wpływ inotropowy, znacznie zmniejsza zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen, a nie znacznie obniża układ przewodzący serca. Obniżenie ciśnienia krwi i znacznie zmniejsza opór naczyń obwodowych.

Lek „nifedypiny” instrukcje użytkowania co sugeruje sposoby jego oddziaływania na człowieka, a jednocześnie bardzo szybko do krwiobiegu. Dosłownie pół godziny maksymalnego obserwowanego stężenia w osoczu. Ale z krótkim okresem półtrwania 2-4 godzin, substancja jest szybko usuwany z organizmu. Jednak przy długotrwałym podawaniu leku obserwowano organizmowi przyzwyczaić się do jego działania.

Wskazania: Lek „Nifedipine”, których stosowanie jest ściśle kontrolowane przez lekarza, zwykle przepisywany na dusznicę bolesną, nadciśnienie objawowego i eterycznego, zmniejszając ciśnienie krwi.

Jest on stosowany w leczeniu niewydolności serca, w połączeniu z innymi lekami, poprawia pracę serca, a tym samym przyczynia się do zmniejszenia jej rozmiaru. Należy również zauważyć, spadek ciśnienia w tętnicy płucnej.

Istnieją dowody na pozytywny wpływ leku „na” Nifedypina hemodynamiki mózgowej, a także skutecznego stosowania w chorobie Raynauda.

W przypadku leczenia podtrzymującego w kombinacji z innymi lekami lek może być stosowany jako lek rozszerzający oskrzela.

ZASTOSOWANIE Stosowany w środku dnia 3-4 razy w dawce 10-30 mg, niezależnie od posiłku. Przy nadciśnieniu kryzys mogą być stosowane w postaci roztworu w dawce 10 mg. Jeśli jest to konieczne, powtarzać otrzymanie pół godziny, możliwe jest zwiększenie dawki do 30 mg lub 5 mg podawanym w ciągu 4-8 godzin. Maksymalna dawka nie powinna być większa niż 30 mg.

Przeciwwskazania: Lek jest absolutnie przeciwwskazane w ciąży lub karmiących piersią.

Tabletki „Nifedipine” nie może być stosowany u pacjentów z niedociśnieniem tętniczym, niewydolności serca, wyraźny porfirii, nadwrażliwość na lek, niestabilna dławica piersiowa.

Należy zachować ostrożność kierowców narkotyków oraz te, których praca wymaga szybkiego reakcje psychiczne i fizyczne.

Efekty uboczne: Chociaż na ogół dobrze tolerowany lek podręcznik „Nifedipine” Instrukcja wskazuje pewne skutki uboczne.

Jeżeli pacjent po zażyciu leku pojawia się niezwykłą senność, bóle i zawroty głowy progresywnego, konieczne jest zmniejszenie dawki. Mogą również pojawić się tachykardia, obrzęk kończyn dolnych, zaczerwienienie skóry ciała i osoby lub nudności. Ponadto, możliwe jest, serca, niskie ciśnienie krwi.

Ostrzeżenia: osób w podeszłym wieku w leczeniu od narkotyków „Nifedypina” (instrukcja obsługi odnosi się do niego) powinny być ściśle monitorowane przez lekarza.

Pacjenci z cukrzycą, zawałem serca i niestabilną dławicą piersiową należy stosować leku z najwyższą ostrożnością, ponieważ powstałej w wyniku leczenia odruchowej tachykardii może zaostrzyć chorobę przewlekłą.

Interakcje: Leki „Nifedipine” nie powinien być przyjmowany jednocześnie z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi.

leczenie lek należy odstawić jeden dzień przed planowanym znieczuleniem z zastosowaniem fentanylu.

Przedawkowanie: W przypadku przedawkowania „nifedypiny” instrukcje użytkowania odnosi się do niektórych objawów. Na przykład, nie jest niedociśnienie tętnicze, niewydolność serca, wstrząs, drgawki. Tak więc zaleca się płukanie żołądka, monitorowanie parametrów hemodynamicznych, podawanie aktywowanego węgla drzewnego i leczenia objawowego.

Produkt: lek jest dostępny w postaci tabletek, tabletek powlekanych i zawierająca 10 mg leku, a także w postaci roztworu w fiolce o pojemności 50 ml i 2 ml ampułki.

Przechowywanie: Przechowywać w ciemnym miejscu. Odnosi się do listy B.