504 Shares 3327 views

Mark Henry: biografia amerykańskiego zapaśnika

Mark Henry – amerykański zapaśnik, wrestler, sztangista i powerlifter. Dwukrotny mistrz olimpijski (1992 i 1996) ciężarów (waga ciężka). Członek Pan American Games w 1995 roku, gdzie był zespół US zdobyła pierwsze miejsce, a sam Mark zdobył kilka medali z brązu, srebra i złota. Jako trójboista, był mistrzem świata w wersji WDFPF w 1995 roku i dwukrotny mistrz Narodowego USA w 1995 i 1997 r ..


Ścieżka do wrestlingu

Mark Henry – jedynym sportowcem na świecie, który miał także tytuł mistrza w dyscyplinach sportowych, takich jak podnoszenie ciężarów i trójboju siłowym. Wzrost sportowca 193 cm i waga – 191 kg. Mark jest właścicielem absolutny rekord świata pauerliftinge (bez specjalistycznego sprzętu): przysiady – 430 kg. Henry ma nadludzką siłę: jego waga wpływ może wynieść do 800 kilogramów. W 1996 roku dołączył do amerykańskiej wagi ciężkiej WWE rozrywkowe Firma publiczne uczestniczące w realizacji działań na zapasach. W 2011 roku został mistrzem świata wagi ciężkiej WWE.

Amerykański Biografia „wagi ciężkiej”

Mark Henry urodził się 12.06.1971 w mieście Silsbee, Texas (Stany Zjednoczone). Jako dziecko był wielkim fanem walki, a Andre the Giant uznano jego ulubiona postać. Jako dziecko miał okazję dotknąć idola, kiedy był w Beaumont (Teksas) wziął fanów wrestlingu korytarza ringu. Mark Henry chciał dotrzeć do Andre the Giant, ale potknął się i upadł na barykadzie u stóp francuskiego myśliwca. Mark Andre wyciągnięty z tłumu i wrzucił z powrotem przez płot.

Gdy Mark był 12, zmarł jego ojciec Ernst, który cierpiał na cukrzycę. W wieku 14 lat, Henry zdiagnozowano dysleksję.

Mark pochodzi z rodziny, w której prawie wszyscy mężczyźni były imponujące rozmiary. Wuj Chudd przy wzroście 205 cm waży 226 kg. Nigdy nie można było kupić normalne buty w tradycyjnych sklepach. Ze względu na brak pożądanej wielkości musiał zrobić wszystko, aby zamówić. Chudd wuj był znany jako najsilniejszych i najpotężniejszych ludzi w East Texas.

Mark Henry vs Big Show

W 2011 roku w zapasach show "Revenge" (profesjonalnie wyglądających restlerskoe show WWE odbyła federacji), Henry musiał bronić swojego tytułu przeciwko Paul Randall Wight (pseudonim: "Giant", "Big Shou"). Walka było ekscytujące i zabawne, nawet mężczyźni przerwał pierścień. Jednak wynik bitwy nie jest ogłoszony, a tytuł mistrzostwa pozostaje Mark Henry.

Jakiś czas później, na zapasach show „Survivor Series” (zdarzenia listopada Z WWE), opozycja heavyweights ponownie. Tym razem Henry ponownie Chet obronił tytuł mistrza świata. Podczas pokazu wrestlingu, został zdyskwalifikowany za faul cios w krocze. Rozwścieczony tym akcie, Big Show powtórzył sztuczkę z Henrym, że eksperymentował na nim sześć miesięcy temu, trzymając podnóżkiem marka, Big Show wskoczył cały ciężar na przeciwnika, tym samym wysyłając go do nokautu. Kilka minut później Mark Henry powiedział, że wszyscy odeszli po takim szoku, i wszedł do ringu ponownie. Widząc przeciwnika na nogach, Big Show wyszedł na peron, i ponownie znokautował byłego ciężarowiec.