551 Shares 5683 views

Co to jest format niskiego poziomu i jak to jest produkowany?

Wszystko nowy dysk formatu niski poziom został wdrożony przez producentów, więc nie wymaga ponownego uruchomienia. Jest mało prawdopodobne, że w normalnych okolicznościach trzeba ćwiczyć, aby działanie to niezależnie, jak w warunkach technicznych, ten rodzaj procedury może wykonywać tylko producent.


Format niskiego poziomu jest z natury reprezentuje inicjalizacji i testowanie powierzchni dysku, jak podczas procesu nagrywania z lektury testu we wszystkich sektorach. W przypadku braku jakichkolwiek problemów, co eliminuje konieczność ponownego sprawdzenia i powierzchni inicjującej. można zacząć rozumieć, co jest inny proces formatowania przy niskim i wysokim poziomie.

Format niskiego poziomu – to taka operacja, w której powierzchnia dysku magnetycznego jest pokryta serwomechanizmów, które reprezentują specjalne znaki informacyjne wykorzystywane do pozycjonowania głowicy odczytującej. Jest produkowany przy użyciu specjalnego sprzętu podczas fizycznej produkcji dysku twardym. Podczas pierwszego uruchomienia tej procedury, płytki są idealnie czyste, to znaczy, że nie zawierają informacji w ogóle. Informacje, które są zapisywane w wyniku tego procesu, nie może ulec zmianie.

formatowanie wysokiego poziomu występuje w dwóch postaciach: szybkiego formatowania i formatowania, jak zwykle. Kiedy szybko sformatować urządzenie nie sprawdzić w poszukiwaniu uszkodzonych sektorów. W trybie normalnym, bagażnik mistrz tworzy tabela, która zawiera sekcje i struktury systemu plików, sektor rozruchowy jest ustawiony, i tak dalej. Sprawdza integralność przekazu do wadliwych sektorów, które są następnie blokowane.

Jeśli chodzi o format niskiego poziomu określony w tej chwili istnieje kilka mitów. Pomimo faktu, że wiele z nich już zostały rozwiane, nadal istnieje problem z formatowaniem dysków ATA stare i SCSI. Istnieją specjalne programy, aby to zrobić. Ponieważ specyfikacja ATA został stworzony dla konkretnych poleceń wyjątkowy producenta, jest specjalny zestaw poleceń dla wielu z tych urządzeń nie pozwalają procedurę formatowania nieuprawnione wykonania. Wszystkie te komendy do tworzenia producentów urządzeń, więc trzeba je znaleźć przed rozpoczęciem procesu. Bardzo często nie są one tylko dla dysków od określonego producenta, ale również dla niektórych modeli dysków twardych.

Ponieważ nowoczesne koła są stale w trybie konwertera, są chronione przed możliwością zmiany lub mapach wada współczynnik skosu. Urządzenia z zespołem nagrywania własność są w tym stanie przez cały czas, więc są w pełni chronione. W przypadku większości modeli znajduje się specjalny zestaw komend stosowane w procesie formatowania. Niektórzy producenci można zobaczyć programy oferta dla niskopoziomowego formatowania. Zaleca się przede wszystkim do testowania programu, które są oferowane przez producenta, zwłaszcza dlatego, że są za darmo. Jeżeli producent nie jest zwolniony ze specjalnego programu dla inicjowania, można użyć bardzo przydatna aplikacja Drive Fitness Test. Radzi sobie ze wszystkimi napędami, oferując pełną szczegółowe testy dysku twardego.

Jeśli jesteś bardziej zaniepokojony emisji udziałem formatowanie niskopoziomowe dysku flash, to sprawa jest idealny HDD Low Level Format aplikacja narzędziowa. Osobliwością tego programu jest to, że pozwala na przywrócenie nie tylko kij, ale dyski twarde. Narzędzie to jest uniwersalne. Przyjazny dla użytkownika interfejs pozwala użytkownikowi szybko zapoznać się z zasadami działania i przetestować niskopoziomowego formatowania dysków flash.