278 Shares 9297 views

GeForce GTX 550 Ti: karty graficzne funkcji

GeForce GTX 550 TI, których cechy są omówione w artykule, jest to typowe karty graficzne do gier o niskich kosztach. Modelu, można powiedzieć, nie jest nowy, ale nadal istotne w segmencie budżetowym. Kilka lat temu zrobiła, było wymagane przez wielu graczy. Obecnie model ten został przekazany do pozycji odpowiedniki bardziej wydajnych, ale na półkach nie zniknie. Rozważmy karty graficznej GeForce GTX 550 Ti: charakterystyka jej opinii zostaną zaprezentowane w artykule.


uszczelka

Karta jest w pudełku z tektury, wykonane w kolorze czarnym. Ma średnie wymiary, wygląda na solidny i kosztowny. Na przedniej stronie znajduje się opis głównych cech GeForce GTX 550 Ti. Cechą charakterystyczną każdego elementu jest krótko opisany, ale producent wyjaśnia, co mają do czynienia. tylny bardziej pouczające. Jest to szczegółowy opis każdego szczegółu, szczególny nacisk kładzie się na specjalnym „układ”, który przedłuży doświadczenie użytkownika. Wymagania Geforce GTX 550 TI, charakterystyki producentów i znaki firmowe są na dole.

Opcje zależą od określonego producenta karty graficznej. Na przykład, Palit, który pozycjonuje swój produkt jako najbardziej funkcjonalność w przystępnej cenie, oferuje raczej słabe zestawu. Obejmuje on:

  • karta wideo;
  • adapter;
  • CD ze sterownikami i narzędziami;
  • mała instrukcja oznaczone GeForce GTX 550 Ti.

urządzenie również funkcje zaprezentowane w opakowaniu. Producent twierdzi, że zestaw ten jest wystarczający, aby zakończyć pracę.

wygląd

Wszystkie składniki GeForce GTX 550 TI przewodowy brązowy harmonijnie PCB. W centrum znajduje się rdzeń graficzny, który trudno pomylić z innymi elementami. Jest otoczony przez kilku modułów pamięci wideo. Na prawym brzegu jest jednostka napędowa.

Zwróćmy się do wyjść GeForce GTX 550 TI, którego cechą charakterystyczną jest na stronie producenta. Karta wideo otrzymała trzy wyjścia: DVI, VGA oraz HDMI. Jest to wystarczające dla większości użytkowników. Obecne wyjścia przyniesie obraz na każdej nowoczesnej monitora, projektora lub osocza. Znajduje się w dogodnej odległości od siebie, że nie powoduje dyskomfortu podczas użytkowania.

Obejmuje ona koszty systemu chłodzącego z chłodnicy w środku, ale porozmawiamy o tym trochę później.

GeForce GTX 550 Ti: Charakterystyka

Podstawą karty graficznej był GF116 rdzeń graficzny, wykonany na procesie technologicznym 40 Nm. Otrzymał przyzwoity zestaw zunifikowanych jednostek procesorowych i rasteryzację. Jest podłączony do VRAM 192-bitowej magistrali, która ma przepustowość 98 Gb / s. Jest to podstawowe informacje o rdzeń graficzny GeForce GTX 550 TI, cechy z Pełniejszy opis można znaleźć na stronie producenta.

Karta pamięci dostać 1 GB. producent modułów jest firma Hynix. W sumie 6 przylutowany na części płytki obwodu drukowanego (4, 128 MB, MB 256 2). Typ pamięci – GDDR5. Według producenta, model może pracować z częstotliwością zegara 5000 MHz. Jednak liczba ta została niedoszacowana do 4100 MHz. Jeśli jest to pożądane, pamięć może być przeprowadzone w celu uzyskania dobrych przyspieszenia i korzyści.

układ chłodzenia

System chłodzenia karta wideo jest realizowany jest dość prosta. Na rdzeń jest grzejnik z aluminium, która jest umieszczona w obudowie z tworzywa sztucznego. Jest przeznaczony do przewodzenia ciepła z dala od elementów karty graficznej. Nadmuch był wystarczająco duży cooler. Mówi się, że moduły pamięci wideo nie otrzymują właściwego chłodzenia i nie stykają się z radiatora. Ten punkt może być przypisana do głównych braków że karta graficzna GeForce GTX 550 Ti. Szczegóły układu chłodzenia i wymuszonym przyspieszeniem uważać. Kolejną istotną wadą – ciepłe powietrze nie pojawia się od przypadku. Dlatego pobespokoytes zaliczkę w normalnym obiegu wewnątrz systemu.

Przy maksymalnym obciążeniu karty FurMark nagrzewa się do 80 stopni, co jest uważane za dobry wynik. Układ chłodzenia działa tylko z 60 procent w chłodnicy hałas jest słyszalny, głośno, ale nie można nazwać, ponadto łączy się z resztą systemu. Można skonfigurować chłodnicy pracuje na pełnych obrotach, co zmniejszy temperaturę. Jednak w tym przypadku, poważnie zwiększa poziom hałasu, staje się odróżniać od reszty komponentów.

Przy niskich obciążeniach karta działa przy niskich częstotliwościach, co skutkuje mniejszym zużyciem energii, a więc wytwarzania ciepła. Układ chłodzenia jest bardzo cicha i nie powoduje dyskomfortu. Zużycie energii jest porównywalna do głównych konkurentów. W grach aż 2010 Wydanie karty pokazuje dobre wyniki.