471 Shares 4135 views

Płyty główne Foxconn: Parametry i opinie

Przegląd ten zostanie w całości poświęcony takich komponentów komputerowych, takich jak płyty głównej Foxconn N15235 modelu. Jest to przykład tego zestawu będą mocne i słabe strony produktów producenta. Pozwoli to, aby zalecenia dotyczące zakupu swoich produktów.


Krótkie podsumowanie o firmie Foxconn

Budowanie różnych urządzeń elektronicznych na zamówienie – to jest główny kierunek firmy Foxconn. Płyty główne, karty graficzne, karty pamięci, smartfony, telefony komórkowe – nie jest to pełna lista urządzeń, które są produkowane w zakładach produkcyjnych firmy. A w liście klientów Foxconn jest i Apple, a „Asus” i „PL” i MSI. Z takimi bogatymi możliwościami montażu i testowania produkowanych urządzeń, firma zdecydowała się rozszerzyć zakres ich działań. Więc seria płyt głównych pod marką Foxconn. Jednym z nich jest N15235.

Aby utworzyć publiczny PC pasuje do tej płyty?

W chwili jego wydania płyty głównej Foxconn N15235 modelu koncentruje się na instalację najwydajniejszych procesorów. Nie było również możliwość dodawania wysokiej wydajności karty graficznej komputera. Wszystko to w ilości mogą być tworzone na podstawie tej decyzji, najbardziej wydajnych komputerów osobistych. To może być stację roboczą oraz stację graficzną i komputer do gier, możliwość uruchamiania istniejących w momencie najbardziej wymagających zabawki. Ta sama płyta może skutecznie działać jako link do PC poziomie średnim i podstawowym. Tyle tylko, że w tym przypadku nie jest to całkowicie uzasadnione zastosowanie takiej kosztownej i funkcjonalnym składnikiem komputera. Jego głównym celem – jest stworzenie wysokiej klasy systemów komputerowych.

Rozmieszczenie elementów na płycie głównej

płyta główna Foxconn Model ten wykonany jest w obudowie „mikroATIks”. Jego wymiary 9,6 cala przez 8,0 cala. Prawie w środku górnej części produktu być procesorem gniazda LGA 775. W lewej strony nie jest zasilanie systemu procesora, który składa się z kilku kondensatorów stałego i stabilizatory półprzewodnikowych. Dalej, na skraju planszy, zdecydowaliśmy się porty interfejsów przewodowych. Na prawo od gniazda 2 są podzielone szczeliny do pamięci RAM, a następnie pochodzące złącza oraz łączące dysków IDE. Bezpośrednio pod gniazdem procesora do zainstalowania procesora jest chipset mostek północny. Tuż poniżej nich wycofane pod szczelin dylatacyjnych. Na prawo od nich znajdują South Bridge baterię „BIOS” i połączyć porty SATA dysków. Tu, na krawędzi, jest przejście przedni złącze panelu komputera osobistego.

Chipset i jej wydajność

W zestawie z płytą główną opartą na chipsecie dwa Foxconn N15235. opis wskazuje, że ten produkt jako mostek północny w tym przypadku działa na G31 „Intel”. Kluczowym elementem tego – jest kontroler pamięci. Opakowanie ciepło kryształu krzemu równa 17 W, a wartościami częstotliwości magistrali systemowej , w tej sytuacji może być 800 MHz / 1066 MHz / 1333 MHz. Jak południowej mostu w tym przypadku wchodzi ICH7. Jego głównym zadaniem – podłączenie urządzeń peryferyjnych i kart kontrolerów w gniazdach rozszerzeń.

Gniazdo. Które procesory można zainstalować w nim?

Imponująca lista centralnych jednostek przetwarzania dla gniazda LGA 775 Płyty główne Foxconn N15235. Opis tego produktu wskazuje na obecność na liście wszystkich wiórów zorientowane pasować do gniazda procesora. Najbardziej efektywnym rozwiązaniem tej platformy jest quad „Kor 2 Quad”. Etap poniżej optymalnej pozycji z osadzonymi „Kor 2 Duo”, w którym liczba jednostek obliczeniowych jest ograniczona do dwóch. Jeszcze mniejszy poziom wydajności był zgodny procesor Pentium Dual „Cor”. Liczba rdzeni mieli dokładnie takie same, ale częstotliwość została zmniejszona, a pamięć podręczna jest zmniejszona. Najbardziej dostępne chipy z dwóch modułów przetwarzania dla LGA 775 były „Tseleron Podwójny Kor.” Oni cache był jeszcze mniejszy niż w przypadku starszych modeli procesorów. A stawka została jeszcze bardziej zmniejszona. Segmentowy procesorów jednordzeniowych na prowadzenie Pentium „4” i „Tseleron”. Dowolny z wyżej wymienionych modeli z chipem „Intel” może być zainstalowany w płycie głównej. Mimo to, ze względu na jego położenie i poziomu funkcjonalności, korzystne jest, aby być stosowany w połączeniu z modelami procesorów 2 i 4 jądrowych platformy.

Zestaw obwodowych

Lista portów przewodowych interfejsów w tej płycie głównej był następujący:

 • Format 2 portu PS / 2 na ramieniu połączenia PC (to był zielony) i klawiatury (fioletowy port jest używany do tego celu).

 • Portu COM (drugi jego nazwy – szeregowy) i jeden port LPT (lub, jak to nazywano, równoległe). Z ich pomocą możliwe było przeprowadzenie przełączania różnych urządzeń I / O do systemu komputerowego (ploter, skaner, drukarka).

 • 4 "YUSB" port Format mógłby zastąpić port COM lub LPT-port do łączenia się z podobnymi urządzeniami wejścia / wyjścia z systemu komputerowego, jeżeli jest to konieczne.

 • Ponadto, produkt ten jest wyposażony w jeden port RJ-45 do podłączenia komputera do sieci.

szczeliny dylatacyjne

Doskonałe zestaw szczelin dylatacyjnych wyposażono płyta Foxconn N15235. Cechy punktu na obecność takich z nich:

 • PCI Express x 16 – jest to jedyny i główny gniazdo dla dyskretnej akceleratora graficznego, który obsługuje wyświetlanego obrazu.

 • Ponadto, ta płyta System wyposażony w PCI Express 1 H. Należy ustalić ostatnio modyfikacje innymi sterownikami (np tunera telewizora).

 • Ale dla instalacji nieaktualnymi wersjami sterowników, produkt ten został uzupełniony o zaledwie 2 gniazd rozszerzeń PCI.

W odniesieniu do szczelin dylatacyjnych, ta karta jest konieczne, aby pamiętać o jednej ważnej funkcji z nich: jeśli używasz wydajność graficzną, która zajmuje tylko 2 gniazda rozszerzeń jako część systemu komputerowego, slot PCI Express 1 X będzie możliwe zainstalowanie dodatkowego rozszerzenia kontrolera.

Pamięć o dostępie swobodnym

Tylko moduły tego samego typu pamięci obsługiwanych przez to płyta Foxconn N15235. Cechy wskazane poparcie dla „DDR2”. Ponadto, możliwe było stworzenie deski „DDR2-667” i „DDR2-800”. Zaleca się stosować to najnowsza modyfikacja pamięci RAM, co pozwala ćwiczyć, aby uzyskać pewien wzrost prędkości. Maksymalna ilość pamięci, która może być zainstalowana w taki system komputerowy jest równa 4 GB. To ograniczenie zostało nałożone głównie przez CPU, co może zająć maksymalną ilość pamięci RAM. Ten sam kontroler pamięci jest kluczowym elementem mostka północnego. Był dwukanałowy. Zgodnie z tym, zastosowanie dwóch pasków 512 MB zamiast 1 module 1 GB można uzyskać jeszcze większy wzrost wydajności, co może stanowić 15 procent.

Łączenie z przodu jednostki systemowej

Jak wcześniej wspomniano, przedni panel obudowy jednostki systemowej komputera osobistego jest podłączony do prawego dolnego rogu płyty głównej. Wszystkie niezbędne oznaczenie umieszczone obok odpowiednich łączników. Więc coś niezwykłego na tle podobnych produktów nie może znieść tego płyta Foxconn. Przyłącze jest przewidziane dla następujących elementów: panel przedni

 • Głośnika (głośnik alarm zdarzeń systemowych).

 • Przełącznik zasilania (przycisk zasilania PC).

 • Dioda zasilania (wskaźnik włączenia PC).

 • Przełącznik Reset (wymuszony restart przycisku systemu komputerowego).

 • Dioda HDD (wskaźnik aktywności dysku twardego lub dysku SSD).

zasilacz i płyta systemowa zasilania

Podłączenie Płyty główne Foxconn N15235 do zespołu napędowego jest przenoszony przez dwa złącza. Jeden z nich – jest ATX12V, który składa się z 24 kontaktów. Po drugie, w tym przypadku zapewnia dodatkową moc jednostki centralnej i składa się z zaledwie ośmiu kontaktów. Również, gdy wyposażony w wysokiej wydajności graficznej PC akceleratora to musiał być trzeci złącze zasilania, aby się z nią połączyć.

opinie

niski koszt i kuszący specyfikacje techniczne Foxconn wyposażył swoje produkty do udanego podboju rynku elektroniki komputerowych. Płyta marki w tym względzie nie był wyjątkiem. I te dwa plus właścicieli i zostały wyizolowane z N15235. Ale bez niej było tylko jedno: podczas instalacji akcelerator wydajność grafiki nie było możliwe zainstalowanie dodatkowego kontrolera do sąsiedniego gniazda rozszerzeń.

Cena i dostępność

Charakterystyka płyty głównej Foxconn model ten był naprawdę imponujący. Zatem koszt został on niższy niż w przypadku bezpośrednich produktów konkurencyjnych. Doprowadziło to do tego, że to nie jest tak rzadkie w PC oparte LGA 775 można znaleźć rozwiązanie. Ale teraz platforma sprzętowa jest nieaktualne zarówno moralnie i fizycznie. Jego możliwości w najlepszym przypadku konieczne jest jedynie, aby rozwiązać problemy średnim poziomie złożoności. Ale najbardziej wymagających aplikacji, w tym sprzętu nie jest dokładnie iść. Nawet producent w obliczu „Intel” zaleca właścicielom PC, aby przejść do bardziej niedawnego gniazda procesora LGA 1150 i LGA 1151. Na koniec należy zauważyć, że taka płyta główna z procesorem i chłodnica może być teraz obsługiwane w stanie nabyć za 1200-1500 rubli.

wyniki

Płyta główna Foxconn N15235 modelem był jednym z najlepszych rozwiązań do tworzenia wysokowydajnych komputerów opartych na LGA 775. Teraz gniazdo procesora jest nieaktualne. Dlatego te systemy komputerowe jest zalecany do właścicieli, aby uaktualnić i przejść do nowszej sprzętu.