416 Shares 5223 views

Jak czyścić srebro sody w domu

Silver – jest to jeden z najstarszych metali na ziemi. Od wieków jest on używany do produkcji naczynia, sztućce, naczynia i biżuterię. Lśniący metalowy wygląda eleganckie i drogie. Srebrny podkreśla szlachetne aspekty gry metali szlachetnych i ich głębią kolorów. Ale ma jedną, a jedną wadę. W warunkach wilgotnych, pod wpływem środków chemicznych i po prostu kontaktu z ludzkiego ciała srebro ciemnieje, przekształcając się z czasem w „black metal”. Aby oczyścić srebra w domu za pomocą sody. O tym, jak to się dzieje, powiemy więcej w naszym artykule.


Zalecenia dotyczące czyszczenia srebra w domu

Wszyscy ci, którzy po raz pierwszy zaczyna oczyścić sztućce będą przydatne następujące zalecenia:

  1. W celu oczyszczenia metalu przy użyciu konwencjonalnych sody błyszczące oczyszczona (wodorowęglan sodu, dodatek do żywności E500), który jest powszechnie używany przy wytwarzaniu produktów z ciasta.
  2. Srebrna biżuteria z kamieni szlachetnych można czyścić ręcznie z sodą. Zabrania się używać wrzątku lub ocet. Niespełnienie tego warunku, kamienie mogą puścić swoje ozdoby lub tracą swój pierwotny wygląd, rozerwanie, stają się matowe, i tak dalej. D.
  3. Do czyszczenia srebra i kilka innych produktów, można użyć miękkiej szczoteczki do zębów i szczęki.
  4. To nie jest zalecany do czyszczenia srebra obiektów metalowych szczotek, po których produkty pozostają na zarysowania powierzchni.

Oczyszczanie srebra sody

Aby oczyścić srebra, które są lekko przyciemnione i stracił swój pierwotny blask, odpowiednie rozwiązania są zwykle sody oczyszczonej z wodą. Dodatkowo, trzeba będzie szczoteczkę i pojemnik do sporządzania roztworu. Jak czyścić srebro sody w domu?

Łyżka sody powinien być rozcieńczony wodą do postaci pasty. Nałożyć niewielką ilość masy gotowanej na szczoteczkę i szczotkować swój produkt. Po zakończeniu szczotkowania obiektu praniu pod bieżącą wodą, po czym wyciera się suchą ścierką bawełnianą. Ta metoda jest dobra do czyszczenia srebra i biżuterii z kamieniami szlachetnymi. Co ważne, nie należy używać żadnych metalowych szczotek i gąbek, aby nie pozostawiają śladów na powierzchni wyrobu.

Jak czyścić srebro sól i soda?

Ta metoda oczyszczania wyrobów srebrnych nazywane są „babcia”. Jednocześnie jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów, aby powrócić do pierwotnej postaci produktów. Jednak pomimo popularności tej metody, ma nie każdy wie, jak wyczyścić srebro sodę i sól. Aby to zrobić, trzeba wziąć oba składniki w równych proporcjach i dodać trochę wody, aby doprowadzić suchej masy do stanu zawiesiny. Następnie nałożyć otrzymanego produktu, środki do utrzymania go jako taki przez 10 minut. Po określonym czasie pocierać ręce osobnika lub szczoteczką do zębów.

Ta metoda ma pewne zalety i wady. Można go używać tylko na produktach, w których powierzchnia nie jest gładka, a ulga. Jest to spowodowane faktem, że sól jest silny ścierny i pozostawia na powierzchni poważnych podstaw. Ale z taką zawiesinę można dotrzeć trudne obszary i usunąć wszelkie zabrudzenia zestarzeć.

Pasta do czyszczenia srebra

Kolejny łatwy i niedrogi sposób na czyszczenie srebra na czarny za pomocą pasty do zębów i sody oczyszczonej. Ale należy zauważyć od razu, że jeśli powierzchnia produktu jest falista, gwintowane lub silne skręcenie (string), a następnie oczyścić je całkowicie do światła jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Wynika to z faktu, że pasta nie jest bardzo dobrze do trudnodostępnych miejsc z zanieczyszczeń. Jak czyścić srebro soda i pastę do zębów?

W tym celu konieczne jest, aby mieszać pastę z sodą, w przybliżeniu w tym samym stosunku, masy stosowanej na podpaski i pocierać produkt ruchem okrężnym. Wtedy będzie trzeba spłukać wodą i wytrzeć do sucha.

Czyste srebro w domu sody i amoniaku?

Jeżeli w wyniku sprawdzenia wszystkich poprzednich metod nie udało się doprowadzić zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc, należy użyć innej metody. Opiera się ona na jak szybko i skutecznie wyczyścić srebro sody i amoniaku.

W tym przypadku, popiół produkt po oczyszczeniu zaleca się umieszczenie w roztworze wodnym amoniaku. W jego wytwarzania przy stosunku 1:10. Oznacza to, że 5 ml ciekłego amoniaku musi się 50 ml wody. Produkt umieszcza się w roztworze w ciągu 45-60 minut, a następnie przemyto czystą wodą i wytarty do sucha.

Innym ciekawym sposobem

Jak czyścić srebro z czarną folią i sody? Ta metoda jest najbardziej efektywne i skuteczne w 100%, ale należy je wykorzystywać w jak najmniejszym stopniu. Ze względu na poniższe kroki, aby dowiedzieć się, jak do czyszczenia srebra sody w domu Shine:

  1. W małym garnku wlać dwie szklanki wody.
  2. Dodać sodę (2 łyżki. Łyżki).
  3. Umieścić potrawy na kuchence i pozwolić, aby roztwór do wrzenia.
  4. Dolna srebra roztwór sody w produkcie owinięta folią i trzymać go we wrzącej wodzie na 15 minut.
  5. Po określonym czasie, aby uzyskać produkt z roztworu, opłukać i wytrzeć.

Jeżeli przedmiotem zanieczyszczenia srebra były niewielkie, to nie może być gotowane w roztworze, ale tylko do ich wypełnienia. W tym stanowisku, umieszczono produkt powinien być pokryty folią.