729 Shares 4981 views

Automat – co to jest? Automat recenzje sprzętu i technologii

Każdy z nas zapewne zauważyliście na ulicach specjalne maszyny do sprzedaży kawy i herbaty, terminali płatniczych w celu uzupełnienia systemu łączności ruchomej do drukowania zdjęć i wiele innych. Wszystkie te urządzenia są klasyfikowane jako „automatów”. I dla nich, będziemy rozmawiać o tym w artykule.

Po prostu chcą, aby pamiętać o vendingu, jest „wspólne” pojęcie, które w rzeczywistości obejmuje całą sferę handlu. I, oczywiście, w jednym artykule nie jest nawet warto spróbować osiągnąć niektóre części kuli. opiszemy tylko najbardziej podstawowe rzeczy, aby wprowadzić nazwę użytkownika w trakcie wypadku.

Zacznijmy od definicji „automatów”. Co to jest, może słyszeliście – jeśli nie, to pamiętaj: Termin pochodzi od angielskiego „Vend” ( „Trade”). Kiedy użyłem tego pojęcia, tak aby było jasne, że mówimy o automatycznych instalacji do handlu. Termin, o którym mowa w całej branży w biznesie opiera się na oferowaniu towarów dla ludności za pomocą zautomatyzowanych systemów. W naszym kraju, w porównaniu z zagranicznymi figur, obszar ten jest nadal praktycznie niezabudowana. Dlatego przedsiębiorcy mają realną szansę, aby „odwrócić” w tej dziedzinie.

zalety

W tego typu działalności oczywiście ma swoje znaczące „plusy”, które mają rozpocząć się ich zaangażować. Po pierwsze, nie ma potrzeby stosowania dużej liczby pracowników. Ponieważ klient komunikuje się bezpośrednio z maszyną, zatrudnić sprzedawców i konsultantów nie trzeba – to wszystko można napisać specjalne instrukcje i podłączyć go do urządzenia. Po drugie, automat (co to jest – już wiesz) jest szeroki zakres pod względem podgatunku produktów są chętni do zaoferowania. Załóżmy, że z pomocą maszyn można rozpowszechniać nie tylko napoje kawowe, ale również przekąski, Pokrowce, w ogóle niczego. Plus, oczywiście, można również wziąć świadczenie usług za pomocą terminali łączności ruchomej. Wszystko, co ogranicza Cię w tej dziedzinie – tylko swoją wyobraźnię. Po trzecie, rynek automat, jak już wspomniano, dziś jest praktycznie wolny (automatów o referencje od osób, które już pracują tutaj, potwierdzają to), więc jest jeszcze dużo miejsca dla oryginalnych pomysłów i rozwiązań. Oczywiście, decydując się ustawić nowy terminal do ładowania, idziesz na wysoce konkurencyjnym rynku, gdzie trudno będzie walczyć o klienta. Jednakże, jeśli połączyć swoją wyobraźnię, można wymyślić coś oryginalnego, a nie próbować podbić swoją niszę.

braki

Oczywiście, w takich dziedzinach jak vendingu (co to jest, już wiedzieliśmy) i tam jest mnóstwo „minusy”. Po pierwsze, wysokie koszty wyposażenia handlowego. Tutaj wszystko jest jasne: Każde urządzenie posiada zestaw cech, które umożliwiają jej wykonywanie niezbędnych funkcji. Im bardziej skomplikowane urządzenie, tym bardziej kosztowne jest. I aby przynajmniej spróbować się tutaj, trzeba kupić (lub wynajęcia) co najmniej jedno urządzenie. Koszty do „start” i dodać koszt składowania, transportu, montażu i konserwacji urządzeń, nie wspominając o czynsz. Jeśli w przypadku transportu i montażu wszystkich jest jasne, usługa jest takie same ekspresy do kawy – jest nauką. Można znaleźć wiele opinii na temat tej firmy, które świadczą o tym następujące: to, co usługa podać do automatów, bezpośrednio determinuje przyszłe zyski. Nevovremya dołączył do aparatury nowych produktów (lub składników)? Klient nie był w stanie dokonać zakupu i zostawił cię. To samo odnosi się do sytuacji z brudnego sprzętu powstałych przerwami w dostawie prądu, z powodu której urządzenie jest wyłączone, biorąc kupującego pieniądze i tak dalej. D. Sytuacje mogą być morze, i trzeba przewidzieć nawet najtrudniejsze z nich.

Po drugie, wadą tego biznesu jest często niska marża i długie okresy zwrotu nakładów. Ogólnie rzecz biorąc, jednostka wydatki 30-40 tysięcy rubli, trzeba będzie czekać kolejne 3-4 lata w celu dostosowania ich do tyłu. W tym przypadku, to musi być regularnie uzupełniane, sprawdzić, wyregulować (w zależności od specyfiki działalności). Aby to wszystko było przynajmniej jakiś sens (w zakresie zwrotu), trzeba mieć minimum 15-20 maszyn. A ich treść – jest poważnym zadaniem. Automat ogólny rzecz jest bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Po trzecie, istnieje ryzyko, że konsumenci po prostu nie doceniają urządzenie poprawnie (lub nie będzie zrozumieć, jak (i dlaczego), aby go używać). Może to nastąpić z tego powodu, że usługa może być nowym człowiekiem, nie chciał wiedzieć jak obsługiwać te maszyny i tak dalej.

czynniki świadczeń

Jeśli mówimy o tym w biznesie, automat biznesplan tutaj różni się od tego, co widzimy w innych kategoriach. To zależy od kilku czynników, które określają, czy są korzystne czy nie całość. Przedsiębiorcy muszą przewidywać je przewidzieć, jak każdy z tych i innych czynników wpłynie na jego działalność.

Na przykład, jednym z nich jest położenie urządzenia. Wszyscy rozumiemy, że urządzenie powinno być instalowane tam, gdzie jest maksymalny przepływ osób (potencjalnych klientów). Jednak nie zawsze wskazują na umieszczenie nasycony lub metrze w pobliżu głównego centrum handlowego daje oczekiwanych rezultatów. Zadaniem biznesu – nie tylko „zapala się” swój punkt maksymalnej liczby osób, i znaleźć jak najwięcej lojalnych klientów, jak to możliwe. Specyfika kuli jest taka, że może to być małe biuro, gdzie praca jest rzeczywiście stali klienci.

Innym czynnikiem jest projekt. Zgadzam się, że ty i nie wchodzą do niechlujstwa, brzydkie i nie wzbudzić zaufanie w maszynie. Zamiast tego, każdy z nas wolałby mieć czyste, kolorowe, nowoczesne maszyny (bez względu na kategorię towarów, która to oferuje). Dlatego też, jeśli zaczynają angażować się w takiej działalności, należy wiedzieć: automaty sprzedające (instrumenty) powinna być atrakcyjna dla kupującego.

Dalej – cena. Trzeba obliczyć nie tylko koszty towarów i ustalenie ich marże tak, że towar nie okazały się zbyt kosztowne dla kupującego, ale także myśleć o rachunki, co ludzie będą płacić, i, oczywiście, obliczyć jak dać zmianę.

Wiele niuansów – maszyna reklamowe, wynajem, zapewnienie zasobów dla handlu, ochrony, gromadzenia i logistyki … Wszystkie te procesy są w jakiś sposób stworzyć dodatkowe problemy. automaty sprzedające (w ogóle) mają szeroki zakres ustawień, aby być kontrolowane, aby zacząć zysku.

działania

Oczywiście, oprócz naszych zwykłych ekspresów do kawy i terminali, istnieje wiele innych typów urządzeń do automatycznego obrotu. Im możemy być początkowo podzielone na dwie kategorie – tych, które są zaangażowane w sprzedaży towarów, a także tych, które realizują świadczenia usług dla klienta końcowego.

Pierwsza grupa jest dalej podzielone na trzy części (w swych szczegółach) – jest wykonanie gotowego pokarmu lub napoju (kawa, napoje gazowane, popcorn, i tak dalej); sprzedaż przekąsek (w pakiecie – barów, kruche ciasteczka), jak również wykonanie jakiegokolwiek innego towaru (kwiaty, buty, itp …).

Druga grupa, która składa się z automatów – ekspresy do kawy w celu świadczenia usług. Jest to trudne do przeprowadzenia jakiejkolwiek separacji, ponieważ istnieje ogromna lista typów usług, wywieranych przez zaciski. Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy, w większości przypadków – zakończenie rachunki za telefon komórkowy, Internet i inne. Ponadto, poprzez terminale można odebrać paczki (postomaty), zapłacić za parking, wziąć swoją kolej, i tak dalej.

Teraz krótko scharakteryzować cechy posiadane przez siebie kategorii.

terminale

Być może najbardziej ruchliwych przemysł w tej dziedzinie ze względu na jego rentowność. Jeśli terminal jest konieczne na poziomie 50-60 tysięcy rubli, jest on w stanie odeprzeć zainwestowane pieniądze szybko (tylko trzeba wybrać odpowiedni operator, z którym będzie wykonywać pracę i otrzymywać płatności partnerskie). Głównym sztuczka jest umieszczenie urządzenia w zasięgu dużej publiczności. A ponieważ terminale dzisiaj pojawiają się jak grzyby, jeszcze jedno – to konkurencja. Trzeba dokonać w pobliżu ludzie nie korzystają z innych terminali (które są z pewnością dość dużo), a to – automaty technologii. Co to jest? To wszelkiego rodzaju tzw żetony. Na przykład ustawić minimalną opłatę, lub wyposażyć wygodne miejsce do pracy z maszyną niż produkty konkurencji. Pomyśl o tym, jak przyciągnąć uwagę przechodniów i nadal czynią go dokonać uzupełnienia.

ekspresy do kawy

Również sytuacja nie jest bardzo łatwo na rynku handlu kawą. ekspresy do kawy pojawiły się na naszych ulicach przez długi czas, a następnie je i duża sieć firm obsługujących kilka tysięcy pojazdów. Jak można zrozumieć, skonfrontować je na kwestię kosztów zakupu bezużytecznych – takich struktur może przepisać mniejszą cenę, oferując doskonałą obsługę. A cena ekspresu jest wyższa niż w tym samym terminalu płatniczego. Więc być przygotowany do ciężkiej pracy i stosowania nowych oryginalnych pomysłów, aby przyciągnąć klientów. Odebrać prawidłowy kawę do dystrybutorów (powinno to być dla klasy, można dowiedzieć się dopiero po kilku praktycznych testów i eksperymentów).

Maszyny i stołówki i inne produkty

Mniej zajęty nisza można nazwać sprzedaż prętów i innych produktów pakowanych. Jednak znowu, koszt jednostek handlowych o rząd wielkości wyższe niż w przypadku ekspresów do kawy i zaciskami. I konkurować z rozpoczęciem takiej działalności będzie miał innych dostawców i kawiarni, restauracji i kawiarni – w zależności od tego, gdzie jest zainstalowane urządzenie i że będzie sprzedać.

Można zarobić, ale dopiero po zastosowaniu szeregu ustawień biznesu. I dowiedzieć się, co do sprzedaży (inne niż barów), to nie jest tak trudne. Na przykład, można wykonać wdrożenie środków antykoncepcyjnych w zakresie gromadzenia młodzieży (kluby, bary i puby); lub oferują Ochraniacze jednorazowe na pierwszym piętrze szpitala. Każdy z tych przykładów pracuje, ale jeśli miasto nie istnieją, po prostu trzeba spróbować!

usługi

Zakres usług w tej branży, jak zautomatyzować handel, to tylko untilled pola (zwłaszcza w Rosji). Wszystko, co przylegać – jest pomysł i odpowiedni sprzęt automat. I tak można wymyślić i opracować projekt pojazdu w dowolnym kierunku. Z najbardziej innowacyjnych możemy przypomnieć sobie, na przykład, na zaciskach do drukowania zdjęć „Instagramma”: użytkownik wprowadzi dane konta, znajduje się obraz i stawia go w druku.

Za granicą, te maszyny na ulicach – tysiąc, gdy tylko pierwsze nieśmiałe małe kroki w tym kierunku zostały zaobserwowane w Rosji. jeśli one rozwijać na tyle, że mieliśmy „rewolucję automatów” trudno powiedzieć. Oryginalny montaż (automat) – to dziesiątki tysięcy rubli na ten temat i być może stworzyć setki budowy i rozwoju różnych rysunków. Nie każdy jest gotowy przeznaczyć te fundusze na gałęzi eksperymentalnej.

Obliczanie zysku

Rozmawialiśmy o najbardziej typowych, podstawowych pojęć i kategorii, które są wykorzystywane w automaty. Teraz zapłacić jakąś uwagę do tego, jak trzeba zabrać swoje potencjalne zarobki w tej branży. Do tego trzeba się koncentrować na planie biznesowym automat.

Powinien on zawierać: a sprzedaż próbek (na dzień), liczba dni roboczych dla urządzenia, koszt surowców i konserwacja maszyn, czynszów, ostateczny koszt gotowego produktu. Dodanie wszystkie te dane, masz plan sprzedaży w późniejszym czasie. Po nim, będzie w stanie odzyskać swoje inwestycje w ciągu pewnego okresu (która jest podejmowana również wyjaśnienie w planach biznesowych).

Na przykład, mamy ekspres do kawy o wartości 120 tysięcy rubli. Kładziemy ją w centrum biznesowym, gdzie koszty wynajmu są kolejnym 500 rubli. Ponadto bierzemy filiżanek kawy, cukru i pałeczki do mieszania – niech to wszystko będzie kosztować w cenie nabycia na 4-5 rubli za szkłem; Planujemy sprzedać na 20. Konserwacja urządzenia będzie, powiedzmy, 400 rubli miesięcznie. Wierzymy, że: w 25 dni roboczych oraz 30 sprzedaży dziennie, będziemy w stanie zarobić około 15.000 rubli (całkowity dochód). Spośród nich około 3750 rubli zostanie wydane na surowcach, 500 – 400 za wynajem i konserwację (z lewej 10,350 rubli). Netto podatku od 2 tysiące więcej będzie miał około 12 lat payback maszyny. Wzrost sprzedaży, dążymy do obniżenia ceny zakupu – a wydajność znacznie się różnić.

perspektywy

Czy istnieje przyszłość dla rynku automatu? Absolutnie. Im dalej, tym bardziej nagląca staje się kwestia automatyki, uproszczenie procesów, przyciągając mniej zasobów energetycznych. Mając to na uwadze, firma w tym obszarze staje się okazją dla wszystkich, aby pokazać swoją zdolność do analizowania i przewidywania, a tym samym rozpocząć, aby pokazać swoje umiejętności w zakresie przedsiębiorczości. A kto wie, może sukces w dziedzinie automatów już wkrótce!