860 Shares 6832 views

Kurs na jedzenie i napoje. Przegląd pomieszczeń dla restauracji i kawiarni

Zakres wyżywienie aktywnie rozwijany. A jeśli na koniec roku 2014. Nastąpił pewien spadek w Moskwie (w zależności od firmy 2GIS, liczba placówek gastronomicznych w listopadzie 2014 roku zmniejszyła się z 2824 do 2766), a następnie w kolejnym roku ten segment rynku ponownie udał się na wzrost. Od tego czasu, tendencja została utrzymana. Jak pokazują badania przeprowadzonego przez międzynarodową firmę Colliers International, w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku w centralnej dzielnicy administracyjnej stolicy pojawił się 2 razy więcej lokali gastronomicznych niż w 2015 roku (40 vs. 23). Jest to 41% całkowitej powierzchni wynajętej do ULC.


Optymistycznie sytuacji i Aleksey Nemeryuk, szef moskiewskiego wydziału handlu i usług. Według niego, obecnie liczba restauracji w mieście rośnie, z wysokimi stopami: miesięcznie dodaje się 40-50 punktów gastronomicznych. Od początku roku ich otwarty około 300.

Jaki jest powód do podnoszenia? Po pierwsze, rozwój tego segmentu rynku ze względu na zwiększoną aktywność w życiu kulturalnym Moskwie. W metropolii codziennie są liczne imprezy, które przyciągają dużą liczbę odwiedzających wystawy, festiwale, spektakle, po których ludzie idą do jedzenia. Po drugie, dzisiaj oznaczony pewien spadek cen za wynajem lokali, która otwiera dostęp do biznesu dla tych, którzy nie mieli możliwości finansowe na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Lokalizacja i cena: wybór lokali dla restauracji i kawiarni

Na jakie ceny mogą być teraz wynajęty pokój w Moskwie w restauracji lub kawiarni? Głównym kryterium – lokalizacja. Niższa kwota określona w średniej kontroli, bardziej uzależnione od ustanowienia ruchu pieszego. Dlatego stacjonarne restauracje fast food i zakłady usługowe z prostych lepiej jest mieć w metrze lub w dużych centrach handlowych. Według strony, zajmującej się sprzedażą i dzierżawą nieruchomości, lokale w prestiżowej dzielnicy Moskwy na Stawy patriarchy, niedaleko Ring Boulevard i dużych supermarketów, jest dostępny do wynajęcia w cenie 240 tysięcy rubli miesięcznie.

Jednak zasada „otworzyć restaurację, w której wiele osób,” też nie zawsze działa. Jest ważny dla zakładów o małej czeku. Ich klienci tak naprawdę nie chce się gdzieś daleko, to ma tendencję, aby zaoszczędzić czas i docenią bliskość do metra, do domu lub do pracy. Ale z restauracji na wysokim szczeblu, przeznaczonych dla elitarnych gości, to nie jest takie proste. Są one tradycyjnie umieszczone w środku, nie wymaga bliskość węzłów transportowych i dynamiczny ruch pieszych. restauracje rodzinne mogą być umieszczone w części sypialnej, gdzie duża liczba nowych budynków.

Prechistenskaya EMB. 15, str. 1,7 minuty od stacji metra "Park Kultury" (object Realty4Sale)

Dla elitarnych restauracji wymaganie umieszczone na przecięciu pieszego płynie znaczenia: powinny one znajdować się w dobrej okolicy, lepiej jest w środku.

Dla sieci kawiarni jest bardzo ważne, duży ruch. Mimo że jego wartość jest dość wysoki, stały strumień klientów płaci ceną za wynajem. Koszt wynajmu lokalu dla kawiarni na ruchliwej Białorusi (20 metrów od stacji metra) dochodzi do 3,5 miliona.

Georgian Val d.28 / 45. Metro "Białoruś" (object Realty4Sale)

Zgodność z wymaganiami technicznymi

Raz wybrany, gdzie restauracja / kawiarnia / pub, nie jest to kwestia zgodności z wymaganiami technicznymi będzie zlokalizowany. Gdzie grasz rolę powierzchni, energii elektrycznej, obecności i stanu użyteczności, zaopatrzenia w wodę, kanalizacji, wentylacji, jeśli to konieczne, izolacji akustycznej i więcej. Jeśli pomieszczenie nie jest w najlepszym stanie, aby doprowadzić go do właściwej formy będzie znaczący element kosztów.

Ideal – aby znaleźć pokój, w którym wcześniej mieściła się podobną instytucję. W każdym przypadku głosowania, ile pieniędzy trzeba będzie do konwersji i / lub rekonstrukcji.