226 Shares 1520 views

Chiffon spódnica z własnymi rękami? Łatwo!

W każdej chwili suknie i sukienki sprawiły, że sylwetka kobiet była bardziej elegancka, podkreślając godność i piękno rysunku. Są szczególnie dobre, jeśli są zaszyte z latających i przezroczystych tkanin. Dodatkowo taka sukienka powietrzna, spódnica chiffon na elastycznej taśmie lub na jarzmie z suwakiem jest idealną odzieżą na letnie upały. Długość może być bardzo inna, tutaj musisz zacząć od własnego preferencji. Warto zauważyć, że długość maxi ukryje tłuste uda, a małe fałdy w pasie lekko ukryją wybrzuszony brzuch. Ale krótkie, bujne spódnice pasują do smukłych nóg. Taka rzecz jest po prostu obowiązkowa dla szafy damskiej, ponieważ jest uniwersalna. Jeśli spódnica jest wykonana z tkaniny monofonicznej, będzie dobrze wyglądać z kolorową koszulką prostego cięcia. Jeśli natomiast wręcz przeciwnie do wydruków lub ozdób, lepiej jest dać pierwszeństwo spokojnemu wierzchołkowi neutralnego koloru. To połączenie może być idealną codzienną lub świąteczną odzieżą.

Więc, z czym nosić spódnicę jest zrozumiałe, z określoną długością postanowiła, ale to gdzie ją zdobyć? Są też dwie opcje – albo kupuj lub szyć. Z zakupem wszystko jest jasne – poszedłem do sklepu, wybierając, kupił – i cieszyć się nową rzeczą, ale z drugą opcją, wszystko jest trochę bardziej skomplikowane, ale wynik jest tego wart. Jakie są zalety niezależnego szycia?

  • Spódnica wykonana z szyfonu, szyta ręcznie, będzie dużo tańsza niż zakupiona.
  • Ogromny wybór tkanin znacznie przekracza modele prezentowane na rynkach i w sklepach.
  • Dzięki indywidualnemu dopasowaniu można wyregulować liczbę fałd w pobliżu gumy i długość spódnicy lub zrobić wielowarstwowe.

Wzór letniej spódnicy szyfonu jest bardzo prosta, nie musi strzelać do dużej liczby pomiarów i wykonywać wiele obliczeń. Wystarczy zmierzyć objętość ud, talia i długość samego produktu. Aby spódnica wyglądała dobrze, lepiej jest ją z dwóch płócien z ukośnymi plasterkami w górę. Spowoduje to zmniejszenie liczby fałd w pobliżu pasków gumowych w celu zapewnienia dobrego dopasowania. Spódnica szyfonu ręcznie jest szyta bardzo łatwo i szybko. Najważniejsze – nie spiesz się, właściwie wyciąć tkaninę i przetworzyć szwy.

Należy pamiętać, że taka delikatna materia nie może być cięta na kilka warstw, co prowadzi do zniekształcenia tkaniny. Także, aby spódnica, szyta z szyfonu własnymi rękoma, wyglądała zgrabnie, trzeba prawidłowo przetworzyć wszystkie plasterki. W przypadku wewnętrznych, odwrotnych cięć należy używać ściegu z oczkiem lub zygzaka lub tkaniny podwójnie skręcanej z podszyciem. Aby wykończyć spódnicę, użyj mosiądzowego szewu lub przeciągnij krawędź z owijką, a następnie odwróć się na zewnątrz, aby linia znajdowała się blisko krawędzi.

Letnia spódnica z szyfonu, wykonana ręcznie, może stać się prawdziwym wyróżnieniem szafy damskiej. Może to być na szerokim sprężystym pasku z falcowanymi fałdami lub pasami z suwakiem. Dzieje się to z kokietką bardziej gęstej tkaniny, z mini-pod i maksimum górnej warstwy przezroczystej materii. Będzie pięknie wyglądać spódnica jednowarstwowa z tak zwanego krepa-szyfonu, zmontowana na sznurku elastycznym na wysokości około 15 cm, z odległością między liniami 1 cm. Jakie modele spódnice nie biorą, a ta pływająca tkanina zawsze czyni postać bardziej kobiecego i wdzięcznego.