106 Shares 4494 views

Jak wybrać probiotyk? „Atsipol” lub „Linex”, który jest lepszy?

W praktyce medycznej, często łamania mikroflory jelitowej przepisać leki, które farmaceutów dalej grupy probiotyków. To leki, które zawierają korzystne bakterie, podobne do tych, które żyją w jelitach. Działanie tych leków konieczne do zapobiegania i leczenia dysbioza jest. Aby rozwiązać te problemy, lekarze przepisują te leki na tyle często, jako „linex” lub „Atsipol”.

różnice

Porównując te leki w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na ich składników. Ponieważ lek „Linex” bardziej intensywny, składa się on tylko z trzech gatunków korzystnych bakterii szczepów: Lactobacillusacidophillus, Streptococcusfaecium i Bifidobacteriuminfantis. Podczas gdy w „Atsipol” oznacza zawiera tylko Lactobacillusacidophillus. Więc co probiotyki, aby dać pierwszeństwo, lek „Atsipol” lub „Linex”? Lepiej zdecydować się na leczeniu lub zapobieganiu dysbioza podczas antybiotykoterapii? Odpowiedź na to pytanie może być tylko lekarz, biorąc pod uwagę w każdym przypadku stan pacjenta.

podobieństwa

Biorąc pod uwagę leki danych można znaleźć podobieństwa, które również muszą być brane pod uwagę przy powstaje pytanie, co to znaczy wybrać – „Atsipol” lub „linex”, to lepiej, aby pomóc w profilaktyce i leczeniu ciężkiej dysbioza? Przede wszystkim, leżą one na tym, że oba te leki należą do grupy probiotyków trzeciej generacji. Są one podobne i wskazania do stosowania. Są one przewidziane do ostrych infekcji jelitowych, przewlekłe zapalenie okrężnicy, zapalenie jelit różnego pochodzenia, atopowe zapalenie skóry, długotrwałe leczenie z lekami, jak również podczas stosowania antybiotyków.

Co preparat jest silniejsza

Jak już wspomniano, w skład tych środków różni liczby aktywnych składników. Oznacza to pytanie, który z leków jest silniejszy „Atsipol” lub „Linex”, to lepiej, aby pomóc? Następnie należy zauważyć, że różne gatunki korzystnych bakterii szczepy zdolne do wzmacniania efektu od siebie, a homogeniczne mikroorganizmy nie mają takich właściwości. Ponadto, zaletą „linex” leku jest to, że zwiększa ruchliwość jelit, i fakt ten zwiększa zakres działania.

Medycyna „Atsipol” – instrukcje

Cena leku waha się od 240 rubli, co czyni go dostępnym większość populacji. Stosowanie tego leku może mieć dzieci od trzech miesięcy, i dla dorosłych. Do zapobiegania leku wyznaczyć 1 kapsułka raz dziennie. Czas trwania może wynosić od 10 do 15 dni. Z celów terapeutycznych należy pić 1-2 kapsułki 2-3 razy dziennie. Aby zmyć leki potrzebne do wody, w każdym razie na ten cel nie może być stosowany gorących napojów, ze względu na wysoką temperaturę bakterie giną.

Warto zauważyć, że dla niemowląt lekarze wolą przepisać lek jest „Atsipol” ze względu na jego łagodne, ale skuteczne działanie. Aby dać dziecku tego leku, należy otworzyć kapsułkę i wymieszać zawartość z niewielką ilością mleka matki lub wzoru.

Lek „Linex” – instrukcje użytkowania

Cena leku „linex” jest nieco wyższa, to będzie kosztować 300-400 rubli, w zależności od sieci aptek. „Linex” narzędzie nadaje się również do stosowania w pediatrii, a także w leczeniu osób dorosłych. Dzieci są zazwyczaj zaleca się pić 1 kapsułka 3 razy dziennie, a dorośli – 2 kapsułki. Podobnie jak lek „Atsipol”, kapsułka może zostać otwarta i miesza się z cieczą, ale Agent „Lineks” jest dostępny w postaci specjalnego dzieci toreb, co jest bardzo wygodne w użyciu.

Przestrogi

Nie jest konieczne do samoleczenia i uciekania się do stosowania probiotyków bez konsultacji ze specjalistą. Nie można też polegać na opinii innych ludzi i zrobić własną decyzję, jakiego rodzaju narzędzie do wykorzystania – „Atsipol” lub „linex”. Co lepiej wybrać, można tylko powiedzieć, że lekarz prowadzący, biorąc pod uwagę pełny obraz stanu zdrowia.

Wśród przeciwwskazań instrukcji na te leki wykazywały wrażliwość na składnikach czynnych. Warto zauważyć, że w ich składzie znajdują się pozostałości białek mleka, więc jeśli jest nietolerancja tego produktu, lek jest stosowany z ostrożnością i tylko pod nadzorem lekarza. Należy również dalsze porady specjalisty, jeśli podczas przyjmowania leku doświadczeń zwiększoną temperaturę ciała do 38 stopni, ciężkiej biegunki przez ponad dwa dni z utratą masy ciała i silnego bólu brzucha. W innych przypadkach, twórcy zapewniają, że takie probiotyki nie niosą żadnego zagrożenia dla ciała i, w rzeczywistości, to koncentrat bakterii kwasu mlekowego, które są dostępne w każdym jogurt i kefir.

Czas trwania takich leków jak „Lineks” i „Atsipol”, zależy od przyczyny zaburzenia równowagi mikroflory jelitowej i stopy odzysku. Co do zasady, probiotyki stosowane tak długo, jak stan pacjenta nie ulega poprawie lub ustępują wszystkie objawy zaburzeń.