817 Shares 2780 views

Kosmonauta Training Center. . A. Yu Gagarina: adres, zdjęcia

W rejonie Moskwy jest to wyjątkowe miejsce, które pozwala dotknąć tajemnice kosmosu. W rzeczywistości, jest to miasto-muzeum, gdzie można spotkać się z żywą legendę na ulicach, raz wykonać zaawansowaną manipulację poza naszej planety w warunkach nieważkości.

Star City

Opierając się miasto, w którym mieści się Centrum Szkolenia Cosmonaut. Yu. A. Gagarina Yu.A., już w 1961 roku jako miasto wojskowej. Później został przekształcony w miejskim wsi. Miasto gdzie Jurij Gagarin, dziś znajduje kosmonauta Training Center ma status zamkniętym (zamknięte jednostki terytorialnej administracyjne). Schelkovskogo jest w okręgu miejskim.

Kosmonauta Training Center. Yu. A. Gagarina znajduje się zaledwie 25 kilometrów od Moskwy. W razie potrzeby, można odwiedzić muzeum miasta, wystarczy, aby uzyskać wstęp do objazdu. Najbliższa stacja kolejowa, która zapewnia dostęp do Centrum Wyszkolenia Kosmonautów im. Yu. A. Gagarina to platforma "Ciołkowskiego". Ten punkt zatrzymania znajduje się na linii kolejowej Mytishchi – Fryazevo.

populacja

Miasto, w którym mieści się Centrum Szkolenia Cosmonaut. Yu. A. Gagarina, ma nieco ponad pięć milionów zarejestrowanych stałych mieszkańców. Okoliczne zaledwie trzech tysięcy metrów kwadratowych, co oznacza, że gęstość zaludnienia. – Prawie dwa tysiące osób na kilometr. W najlepszych latach było więcej niż sześć tysięcy mieszkańców.

Mieszkańcy miasta, w którym Training Centre kosmonauta. Yu. A. Gagarina, dumnie nazywają siebie zvezdogortsami.

Struktura i adres osada miejska

bardzo interesująca konstrukcja zamkniętej – jest ona podzielona na dwie części. Pierwsza połowa mieszkalnych. Drugi bierze bezpośrednio Jurij Gagarin kosmonauta Training Center. Adres instytucji jest bardzo prosta – Star City, Moscow Region, 141.160.

Jak się tam dostać

Pięćdziesiąt lat temu, miasto nie było na żadnej mapie. Można tu dostać tylko na specjalnym autobusem.

Dopiero w późnych latach osiemdziesiątych, trasa została przypisana №380, który przebywał z nim do dnia dzisiejszego. Idzie przez stację „Shchelkovskaya” metra.

Instrukcja Space Center

Co jest tak interesujący kosmonauta Jurij Gagarin Training Center? Przywództwo w obliczu Jurij Valentinovich Lonchakova zrobiła wszystko co możliwe, aby obiekt pozostaje interesujący zarówno dla turystów i miłośników kosmosu.

W sumie dziewięć osób doprowadziły do powstania Centrum, a mianowicie:

 • 1960-1963 – Jewgienij Anatolevich Karpow;
 • 1963 – Michaił Pietrowicz Odintsov;
 • 1963 – 1972 – Nikolai Fiodorowicz Kuznetsov;
 • 1972 -1987 – George T. Wybrzeże;
 • 1987 – 1991 – Władimir Aleksandrowicz Shatalov;
 • 1991 – 2003 – Piotr Iljicz Klimuk;
 • 2003 – 2009 Tsibliev Wasilij Vasilevich;
 • 2009 – 2014 Krikalev Sergey Konstantynowicz

zarządzanie

Kompleks podzielony jest na kilka działów:

 1. moduł teoretyczny, który określa wszystkie tajniki podróży kosmicznych. Tutaj badamy statki sprzętowych, ich organizację, nawigacji i innych nauk, które są bezpośrednio związane z lataniem.
 2. Medyczny. Astronauci muszą stale poddawane badaniom lekarskim, ponieważ wszelkie odchylenia od normy może doprowadzić do nieprzewidywalnych następstw na orbicie.
 3. Moduł Nauki.
 4. szkolenia lotniczego. Każdy astronauta może spróbować swoich sił jako pilot testowy na lekkich samolotów L-39 na najbliższym Chkalovsky TMA. Ponadto w arsenale dostępnych złożonej Tu-134 i Tu-154, które służy do obserwacji wizualnej.

Najbardziej interesujące wystąpienie MDK IL-76, które zostaną omówione później. Dzięki tej maszynie można chwilowo pokonać grawitację i nieważkości czuć się bardzo realne.

5. symulatory zarządzania.

wirówki

Zwiedzający mogą zobaczyć unikalne symulatory dla astronautów. Po pierwsze, szczególnie interesujące są wirówkę typu „CF-7” lub „CP-18”. Z nich możliwe jest odtworzenie warunków w warunkach przeciążenia Ziemi, które są doświadczane przez astronautów. specjalny cylindryczny budynek na terenie zbudowano wirówki „CP-18”.

„Mały” obracając część – tylko wierzchołek góry lodowej. Główna konstrukcja jest pod ziemią.

Podobny przekrwienie doświadczonych jeźdźców, więc często można je znaleźć na tym symulatorze. Specjalnie dla nich przepisać mapę przyszłej trasy. Wirówki w kompleks wyjątkowy, mogą radykalnie zmienić kierunek.

W razie potrzeby, każdy użytkownik może poczuć się jak kosmonauta. Cena tego „przyciągania”, oczywiście, bardzo dość duża.

pojemność wirówki jest dwadzieścia siedem megawatów! Jest to dziewięć razy większa niż najszybszym pociągiem.

hydrolaboratory

Co jeszcze może zaoferować kosmonauta Jurij Gagarin Training Center? Zdjęcia turystów powiedzieć, że goście są bardzo zainteresowani pływalności. Na terenie znajduje się cylindryczna konstrukcja, która ma pełne trzy piętra.

Hydrolaboratory jest pojemnik jest całkowicie wypełniony wodą. Jego średnica wynosi dwadzieścia trzy metry i głębokości – 12. To tutaj znajduje się układy między oczodołami stacji kosmicznych – „Peace” „Salut-7”, Obecnie obiekt jest zbudowany, „ISS”.

Tu przyszli kosmonauci doskonalić każdy jego spacer kosmiczny działania w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.

Unreal piękne miejsce można odwiedzić nikomu turystycznych.

IL-76 MDK

Z niczym nie można porównać do nieważkości! To poczucie całkowitej wolności i spokoju. Przez wiele lat ludzie nie mogli go przetestować na naszej planecie, „dzięki” istniejącego grawitacji ziemskiej.

Specjalne laboratorium Airborne pozwala nam rozwiązać ten problem. Dzieje się następująco …

Samolot zabiera horyzont sześciu tysięcy metrów. Po osiągnięciu tej wysokości, pilot przyspieszenie samochodu dokładnie pod kątem czterdziestu pięciu stopni. Te piętnaście sekund są najtrudniejsze dla przeszkolonych osób – przeciążenie osiągnie 2g.

Dla porównania: astronauta podczas prób w locie na siebie do 25g. Maksymalna urządzenie pojazd przestrzeń konstrukcja może wytrzymać 30g.

Podczas startu i lądowania, to przeciążenie około 5g.

Jak horyzont dziewięć tysięcy metrów pilot samolotu wyrównuje i zmniejsza siły ciągu silnika do minimum. Jest w górską może „catch” tych pół minuty brak grawitacji.

Powtarzające się osiągając poziom sześć kilometrów pilot powtarza manewr, i tak kilka razy.

Okresowo, lot jest otwarte dla wszystkich chętnych. Oczywiście, sobie tylko bardzo bogaci ludzie są tak dużo zabawy.

wniosek

Space Centre w Star City jest jednym z najbardziej interesujących miejsc na terenie Federacji Rosyjskiej, do odwiedzenia której marzenia każdej osoby, dla której przestrzeń – nie tylko słowem ze słownika. Ten wyjątkowy obiekt, który naprawdę być dumni.