824 Shares 5629 views

Jak w domu, aby umyć kurtkę? Wskazówki

Mogę umyć kurtkę w domu? Najczęściej jest to rozpatrywane do czyszczenia, ponieważ ma twardą klejone elementy i podszewkę, która po praniu w maszynie, urządzenie może SAG, a wskutek odpowiedniego do noszenia takiej odzieży nie będzie. Jednak wciąż jest skuteczne sposoby. Omówione w artykule skupi się jak w domu, aby umyć kurtkę. Pozwoli to na wiele zaoszczędzić na wycieczki do pralni chemicznej.

Butów z pędzlem

Jak prać kurtkę w domu? Butów za pomocą pędzla. Jest to najprostszy sposób, aby umyć kurtkę, po czym nie jest konieczne, aby wyrównać udar. Wszystko co jest potrzebne – amoniak, ocet i miękkiej szczotki. Trzeba powiesić kurtkę na wieszaku i miejscu, gdzie oświetlenie jest najlepszy, ponieważ wszystkie punkty powinny być wyraźnie widoczne. Gdy produkty tkanki posiada wspaniałe śladów (najczęściej pojawiają się na kołnierzu, kieszenie i w pobliżu łokcie), mogą być uzyskane za pomocą pędzla zanurzone w roztworze amoniaku i wody (2 łyżki alkoholu na litr wody). Natrzeć bardzo ostrożnie, trochę pędzel zwilżania, przeczyścić plamę. Ponadto, oprócz amoniaku w celu usunięcia niepożądanych pozostałości może pomóc roztworu mydlanego. Zamiast tego można użyć mydła i szamponu, tak długo, jak nie było dużo piany, ponieważ będzie miał dużo czasu, aby wypłukać. Można również użyć odplamiacz, ale przed jego stosowanie powinno to sprawdzić na kawałku tkaniny, aby upewnić się, że wszelkie zmiany się nie stanie, a nie rzucić go.

Zanieczyszczenia mogą być oczyszczone, a zwykle ocet, zwłaszcza gdy kurtka zszywane z wełny lub aksamitnej tkaniny. Pożądane jest, aby podgrzać oraz oczyszczać w miejscu żelaza, po oczyszczeniu.

Czyszczenie pod prysznicem

Nawet jak w domu, aby umyć kurtkę? To jest najlepsza dla tej procedury prysznicem. Najpierw trzeba wybić produkt z prochu, a następnie sprawdzić, gdzie jest brudna. Powinny one być również usunięte, jak wskazano w pierwszym sposobie czyszczenia – za pomocą amoniaku lub octu. Jeśli nie wyróżnia się wiele, można je usunąć w procesie ogólnego mycia. Zawiesić kurtka powinna być pod prysznicem oraz w pełni mokre go ciepłą wodą. Zwykłe detergenty należy unikać tak długo, jak to rozpuszcza najlepsze dopasowanie płynnego detergentu. Gąbki lub szczotki z włosiem miękkich należy zastosować go do płaszcza, a następnie przemyć wodą z mydłem. Używać pod prysznicem może tylko ciepła woda, gorąca może uszkodzić tkankę.

W pralce

Jak prać kurtkę szkole w domu? Można spróbować w pralce. Więc można prać kurtki, wykonane z lnu, bawełny, jedwabiu i poliestru. Tryb normalny nie może być używany, nadaje się tylko delikatny sposób i tryb „tylko pranie ręczne”, w którym prędkość bębna będzie minimalny. Pożądane jest również, aby używać spin. Temperatura prania powinna być minimalna. Zamiast tego, proszek jest lepiej używać detergentów w płynie. W tym przypadku, nie ma potrzeby, aby ponownie spłukać produkt, gdyż proszek może pozostać smugi. Dodanie klimatyzatora podczas prania tkaniny uczyni bardziej miękki i może być łatwo pat.

ręcznego zmywania

Jak prać kurtkę męską w domu? Doskonałym wyjściem może być pranie ręczne. musi on być najpierw moczy się ciepłą wodą z mydłem. Umyć produkt musi być bardzo ostrożny, aby nie uszkodzić materiału, co znacznie jeśli pocierać może pójść źle. Przemyć kurtkę trzeba aż woda będzie czysta. Do produktu nie traci kształtu, konieczne jest płukanie zimną wodą. Aby nie zgniotu tkaniny należy zawiesić na wieszaku do szkła wodnego.

Jak czyścić plamy z płaszczem

Zdarza się, że plamy na kurtce przeciwstawić usunięcie. W takich przypadkach, przy pomocy specjalnych narzędzi. Bardzo często pojawiają się oznaki kurtkę z korektorem. To może być z łatwością usunięte z tkaniny nasączonej rozpuszczalnika lub alkoholu. Plamy z żywności zawierającej tłuszcze łatwo usunięte z detergentem do naczyń. Guma z płaszczem, nie może być usunięta bez wcześniejszego zamrażania. Raz zamarza – spadek z produktu i wytrzeć plamy mogą być zwyczajne płótno. Szampon pomaga poradzić sobie z rzutu rozlanego warzyw lub soku owocowego.

Suszenia i prasowania kurtkę

Jak prać kurtkę w domu, to już wiem. Teraz jest dobry moment, aby porozmawiać o to suszenie i prasowanie. Suszenia w pralce może tylko kurtka bawełna lub produkt z poliestru, a potem tylko przy niskich prędkościach. Kurtki wyschnięcia przez długi czas, ponieważ nie są one pilnie potrzebne, ponieważ można rozgnieść elementy klejone i podszewkę. Suszenie jest konieczne tylko na wieszaku. Tak, że produkt zachowuje formę, powinno być dobrze rozłożone wszystkie jego części, w tym mankiety i klapami.

Suche kurtka, jak można w łazience (tak długo, jak na antenie), a na ulicy, ale zawsze w cieniu, jak tkanina blaknie na słońcu.

Często pojawiają się podczas prasowania błyszczących plam. Więc nie wydaje się, należy prasować tylko przez gazę. kurtka do prasowania trzeba trochę mokro, w przeciwnym razie może to szczelność i zmniejszyć rozmiary. Jeśli powłoka wyschła, może głaskania pary.

Jak prać kurtkę z zamszu

Jako domu umyć kurtkę z zamszu? Materiał ten nie może być myte w urządzeniu. Konieczne jest jedynie, aby wyświetlić spoty kurtkę, i robią to bardzo ostrożnie. Pomaga w usuwaniu zanieczyszczeń można albo roztwór mleka amoniaku sodowy (soda łyżka do rozpuszczenia w szklance mleka). Zwilżoną ściereczką, trzeba stopniowo przetarł dala plamy na produkcie. Można wybrać droższą opcję – wystarczy kupić specjalne narzędzie do usuwania plam z zamszu. Najczęściej są one sprzedawane w parze ze środkami, które są stosowane po czyszczeniu. Po wyświetleniu plamy, należy użyć parowego oraz specjalną szczotkę do czyszczenia miękką pozostałe miejsca na produkcie.

Teraz wiesz, jak w domu, aby umyć kurtkę. Powodzenia w tej trudnej materii!