645 Shares 8418 views

Rajd na ciężarówki – adrenalina pokaz?

Motorsport zyskuje coraz większą popularność na świecie. Ponadto, każdy gatunek ma publiczność własnej rasy nemalochislennaya. Ponadto, rodzaje zdarzeń jest zupełnie różne od siebie, tu i wyścigi pierścień, trofeum-naloty i inne. Jest też ten rodzaj wyścigów jako ciężarówek wyścigowych.


Ze względu na wyścigach w trudnych miejscach – Rally Raid Paryż-Dakar Rally, który odbywa się co roku, dobrze znane i bardzo kochany przez ludzi zaczął rajd na ciężarówkach. Lista podobnych autocross niedawno uzupełniane i rajd „Jedwabnego Szlaku”.

Po raz pierwszy tego rodzaju wyścigach odbyła się w 2009 roku, przechodząc przez terytorium Rosji, Kazachstanu i Turkmenistanu. Następnie trasa została zmieniona kilkakrotnie. Rozpoczął się rajd i Plac Czerwony w Moskwie i Placu Pałacowego w Petersburgu. „Silk Road” gromadzi dużą liczbę światowych gwiazd sportów motorowych wykonujących na wyścigu Paryż-Dakar Rally to w kategorii ciężarówek. Oto zespół rosyjski Kamaz-Master, Francuska De Rooj i Tatra, Man, Ginaf. Rajd powinny być zaangażowane jedynie pojazdy z napędem na cztery koła, obowiązkowe jest wyciąg z przepisami technicznymi. należy ściśle przestrzegać jego realizacja. Wszelkie odstępstwa od przepisów jest karane sankcjami sztywnych: od usuwania pewną liczbę punktów lub dodanie czasu karnego, aż do usunięcia z trasy wyścigu.

Wyścig zawsze uczestniczyć zmodernizowane pojazdy na neperedelannoy samochód nie jest możliwe, aby pokonać całą stronę, więc samochody produkcyjne są poddawane poważnej modernizacji. Ale to wszystko jest profesjonalnym wyścigowy, gdzie znajdują się zespoły fabryczne, dobrze sponsorowanych przez producenta tych samochodów.

Ponadto, istnieje amatorski rajd na ciężarówkach. Oto modele produkcyjne są najczęściej używane, które, choć nieco zmodernizowany, ale w większości są takie same samochody produkowane masowo. Istnieją różne kategorie. W konkursie udział jako płaski ciężarówek i traktorów. Ciężarówki konkurują ze sobą w różnych wyścigach, takich jak jazda na brud.

Rosja staje się coraz bardziej uczestniczyć i wygrać w konkursach międzynarodowych. Rajd WRC już służy rosyjski zespół i rozwiązać problem przeprowadzenie jednego z etapów wyścigów na terytorium Rosji. W „Dakar” w naszej działalności jest najlepszy. Ale udział w toru wyścigowego, tylko „zaciska”.

W 2010 roku po raz pierwszy w historii odbył się na scenie międzynarodowych wyścigach torowych konkurencji w samochodach ciężarowych „Track walk”. Wyścig został zbiegło się w czasie z otwarciem nowej autostrady „Smoleńsk Ring”. Większość ciężarówki wyścigu został przedstawiony przez firmę MAN. Sama ciężarówka jazdy po autostradzie, wygląda na masywny i rozbijających się wokół wersji tor wyścigowy wygląda o wiele bardziej imponujące, że wiele uroków. Zdarzenia te gromadzą znaczną liczbę widzów. Rosyjski etapie wzięło udział 18 tysięcy widzów. Wyścigi na dużych drzew – ekscytujące widowisko. Obojętny nie pozostawi nikogo. Dlatego też, nawet w dobrze znany przez wszystkich na torze w Le Mans gospodarzem zawodów tego rodzaju.

Temat ten w dużej liczbie gier komputerowych i symulacji. Można wziąć udział w rajdowych kierowców ciężarówek obwodu lub do pracy, zarabiać pieniądze w przyszłości otworzyć firmę na ładunek. Jest też gra, w której rasa i profesja trucker połączone, to prąd samochód z przyczepą. Mając zostali pouczeni, aby dostarczyć towar, trzeba dostarczyć go jak najszybciej, niż konkurentów. Ale to wszystko wirtualności, lepiej jest przeżyć wszystkie trudy i rozkosze tego prawdziwie męskim rodzaju sportów motorowych.