294 Shares 4470 views

Ceres – planeta lub asteroida? Znaczenie mitologiczne i astrologiczne

Ceres to krasnoludzka planeta położona w obrębie głównego pasa planetoid, między Mars i Jowisza. Planeta karłowata została nazwana po rzymskiej bogini rolnictwa i obfitości Ceres. Składa się głównie ze skalistych i lodowych formacji, ma średnicę około 950 km.

Odkrycie krasnoludzkiej planety

Ceres – asteroida czy planeta? Przypadkowo odkryty w 1801 roku przez włoskiego astronoma Giuseppe Piazzi, nieznany ciał niebieskich został po raz pierwszy zidentyfikowany jako kometa, a następnie założono, że była asteroidą. W 2006 roku Międzynarodowa Unia Astronomiczna stworzyła nową klasę obiektów Układu Słonecznego, zwaną krasnoludkami. Ceres uważano za planetę, choć karłowatę wraz z Vestą, Juno i innymi.

Fizyczne właściwości i skład naszej planety

Naukowcy wierzą, że Ceres ma rdzeń skalisty i płaszcz lodowy o grubości 100 kilogramów. Niektórzy uważają także, że ma warstwę ciekłej wody do 200 milionów kilometrów sześciennych. To założenie sprawia, że planeta karłowata jest interesującym obiektem do badania tych badaczy, którzy szukają oznak życia pozaziemskiego. NASA rozpoczęła badanie pod nazwą "Don", której misją było zrobienie kosmicznej podróży bezpośrednio do pasa planetoidy, aby zebrać dane o cechach powierzchni i składu chemicznego krasnoluda.

Analiza spektralna wykazała obecność śladów minerałów i wody, aw miejscach, prawdopodobnie, również pokrywa lodowa. Zdaniem astronomów, na planecie Ceres (zdjęcie NASA można przypuszczać, że tak) można mieć złoża słodkowodne w znacznie większych ilościach niż na Ziemi i zajmują obszar równy terytorium Indii, Argentynie lub 4% powierzchni księżycowej. Warstwa zewnętrzna jest dość porowata, z możliwą obecnością bogatych w żelazo skał i węglanów.

NASA Research

Nie ma już wątpliwości co do zaprzeczenia faktu, że planeta Ceres jest asteroidą, jedną z tych, które tworzą jego orbitę. Zautomatyzowany statek kosmiczny NASA "Don" wszedł na orbitę planetarną w dniu 6 marca 2015 r. Zdjęcia obiektu zostały wykonane w styczniu 2015 r., Kiedy statek zbliżał się do Ceres. Aparat został zarejestrowany w dwóch jasnych miejscach w jednym z kraterów. 3 marca 2015 r. Rzecznik NASA powiedział, że może to być ślady po lodzie lub soli. 11 maja 2015 roku pojawiły się obrazy o wyższej rozdzielczości, które wykazały więcej światła.

Lód, płomień i rozwój geologiczny

Powierzchnia Ceres jest stosunkowo ciepła. Maksymalna temperatura wynosi -38 ° C. Lód w tej temperaturze jest dość niestabilny. Dzięki obserwacjom ultrafioletowym statku kosmicznego IUE stwierdzono znaczną ilość jonów wodorotlenkowych na biegunie północnym planety. Są to produkty odparowywania wody z powodu promieniowania ultrafioletowego słonecznego.

Geologiczny rozwój skalistej i lodowej powierzchni zależy bezpośrednio od źródeł ciepła dostępnych podczas i po utworzeniu takiego kosmicznego obiektu jak Ceres (planeta karłowata). Procesy te, prawdopodobnie, mogą być połączone z niektórymi ruchami wulkanicznymi i tektonicznymi. Powstawały lód na powierzchni stopniowo wzrastając, obejmując minerały w postaci gliny i węglanów.

Planet Ceres w astrologii i mitologii

W astrologii, Ceres (planeta) jest symbolem związku między rodzicem a dzieckiem. Nie ma większej miłości na ziemi niż miłość matki do dziecka. W astrologii medycznej porażka Ceresa oznacza problemy z rozrodczością i niepłodność. Jako ciało niebieskie, planeta odpowiada za zdolność do pracy, staranność i zdolność do odpowiedniego wykonywania profesjonalnych zadań, produktywnych pomysłów, projektów i kreacji.

W mitologii Ceres (planeta), rzymski odpowiednik greckiej bogini Demeter, była siostrą Zeusa (Jowisza). Jest matką całej ziemi i jest odpowiedzialna za zbiory, gotowanie, miłość, obfitość i komfort. Była boginią rolnictwa, a kiedy jej córka Persephone (Proserpine) została uprowadzona przez Plutona, który chciał zmusić ją do poślubienia go, Ceres została tak porwana przez córkę, że zaniedbywała opiekę nad Ziemią, która stała się bardzo zimna. Określono sezony jesień i zimę. Wiosną i latem Persephone została zwrócona do Hermes, a wszystko wokół rozkwitało.

Ceres jest planetą krasnoludną na równi z Plutonem, który jest równym graczem wraz z resztą uczestników na kosmicznym polu Układu Słonecznego. Jest to największa ze wszystkich małych planet odkryta przez ludzkość.