154 Shares 7413 views

Co zrobić w przypadku zatrucia? Pierwsza pomoc dla dzieci.

Znajomość pierwszej pomocy jest potrzebny dla każdego. Zwłaszcza rodzice, ponieważ nasze „dzieci” w każdym wieku mogą dostać się do trudnych sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Czasami zdarza się, że nie można szybko uzyskać dostęp do maszyny „pogotowie”, ale aby zapisać potrzebę dziecka.


Jedną z takich sytuacji jest zatrucie. Co zrobić w przypadku zatrucia, aby poprawić stan ofiary? Aby pomóc pozbyć się ciała z toksyn, przywrócić funkcję trawienia, oddychania, krążenia, neutralizują substancje toksyczne.

Co należy zrobić, jeśli zatrucie pokarmowe, które w ciągu fale ciepła może wystąpić niespodziewanie. Ponadto, uczniowie zagrożeni i kupować w pobliżu sklepu szkolnego upłynął jogurt lub ciasta z mięsem.

Objawy zatrucia pokarmowe są znane wielu: bóle brzucha, wymioty, bóle głowy, zimne poty, biegunka, osłabienie, zawroty głowy.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, gdy zatrucie pokarmowe – jest do wywołania wymiotów przez podrażniania nasady języka palcami lub picie dużych ilości wody. Wymiotów toksycznych substancji z organizmu. Napój można dodać kilka kryształków manganu (woda powinna być lekko różowe!). Rozwiązanie to jest zalecane, aby wypić drinka w kilku krokach.

Następnie zatruć konieczność nadania coś enterosorbents: smektyt ENTEROSGEL, węgiel aktywowany. W celu przyspieszenia procesu oczyszczania ciała pomocy soli środek przeczyszczający: pół litra wody, 20 g siarczanu sodu. Biegunka, a także wymioty, trzeba usunąć trucizny.

Ponadto musimy pamiętać, że w przypadku zatrucia nastąpić odwodnienie, któremu towarzyszy utrata istotnych soli. Dlatego, pijąc dużo płynów należy łączyć z lekami picia, że przywrócenie równowagi wodno-soli w organizmie dziecka, na przykład, rehydron.

Dotkniętych dziecko powinno być opakowane, ciepłe i położyć do łóżka. W przypadku ulgi, nadal dać nadmiernego picia i powstrzymania się od pokarmów stałych. W rozpoczynającym się herbatę tylko z herbatników, a następnie można z kleiku ryżowego, gotowane w wodzie. Na terapeutycznej diecie muszą „siedzieć” przez co najmniej dwa dni.

Jeśli stan pacjenta po zabiegu nie poprawi, to musi być hospitalizowany.

Małe dzieci są bardzo ciekawy. Mogą spróbować wszystkiego, co nie pozostanie bez opieki osoby dorosłej.

Co zrobić w przypadku zatrucia leki Twojego dziecka? Objawy mogą natychmiast lub w ciągu kilku godzin pojawią. „03” zadzwoń natychmiast. W tej chwili wywoływać wymiotów i biegunki (za pomocą lewatywy). Dużą ilością wody i brak żywności. Karmić dziecko nie może nawet mleka.

Dorosłe dzieci zainteresowanych rodziców nie mniej niż dzieci. Odsetki od alkoholu często prowadzi niedoświadczonych nastolatków do ciężkiego zatrucia. Ponadto, że niskiej jakości napoje alkoholowe są często sprzedawane w małych larechkah, knajpek, gdzie wciąż nielegalne i spokojnie sprzedawać go dzieciom.

Co zrobić, jeśli zatrucia alkoholem? Groźba takiego zatrucia, które mogą wystąpić śpiączka alkoholu, w których nie ma reakcji, takich jak amoniak, w zastrzyku. Być w stanie pomóc tylko pilnej hospitalizacji. Przed przybyciem „pierwszej” nastolatka niezbędnym do leżał na brzuchu.

W przypadku utraty przytomności nastąpiła, ofiara puszczeniu zapach waty z amoniakiem. Następnie konieczne jest płukanie żołądka roztworem sody (łyżeczka na litr wody). Spowodować odruch wymiotny. Ciepłe wykorzystujące koce, gorąca herbata. Węgiel aktywowany pomaga radzić sobie z zatruciem.

Co jeśli zatrucie tlenkiem węgla, objawy które są silne bóle głowy, nudności i wymioty, bóle w klatce piersiowej, łzawienie oczu, kaszel, a także z silniejszego zatrucia – utrata przytomności, lub odwrotnie, paraliżu silnika w pełnej świadomości, zaczerwienienie skóry, halucynacje?

Jest to konieczne, aby zapewnić poszkodowanemu dopływ świeżego powietrza, wygodną pozycję, przywrócenie czynności oddechowej. Koniecznie zapach amoniaku, położyć poduszki stopy.