307 Shares 8575 views

Estrada: Co to w ogólnym tego słowa znaczeniu?

W naszych umysłach zakorzenione jest coś takiego jak „muzyki pop”. Co to jest? Wielu kojarzy ten termin z muzyką pop, podczas gdy w rzeczywistości jest to niemożliwe mylić tych pojęć. muzyka pop jest jednym z elementów, a samo pojęcie obejmuje wiele gatunków.


Estrada: jest w sensie ogólnym?

Generalnie, jeśli przestrzegać pewnych źródeł, należy zdefiniować pojęcie platformy jest bardzo proste. Na przykład, ten sam „Wikipedia” twierdzi, że muzyka pop – to rodzaj sztuki scenicznej, głównie rozrywki, ale w rzeczywistości pojęcie to jest znacznie szerszy. Oto dlaczego.

Szersza interpretacja wyjaśnia, że muzyka pop – to rodzaj elewacji Wykonawczy przy wyjściu na scenę i wykonał krótki numer, łącznie z zupełnie innym kierunku i towarzyszy ceremonii (prezentacja artysty na scenie). Do tej pory, Estrada zawiera kilka głównych gatunków:

  • piosenka;
  • tańca (choreografia);
  • sztuk cyrkowych;
  • iluzja;
  • clowning;
  • Elementary gatunek;
  • parodia;
  • mim, etc.

Jak widać, pojęcie platformy dość szeroki. Jednak nasze rozumienie muzyki pop jakoś wiąże się to z muzyką. To nie powinno być.

muzyka Radziecki

Oczywiście, piosenka zawsze miał jeden z najważniejszych miejsc w życiu człowieka. W tych samych czasach sowieckich, gdy pojawiły się i na etapie koncepcji, pionierami były zbyt dużo. Ten Muslim Magomajew, Eduard Chil, Edita Peha Lev Leshchenko Iosif Kobzon, Ałła Pugaczowa, wreszcie. Wszystkie z nich – gwiazdy pop swego czasu.

Oczywiście, nie można ignorować cyrku. Co jest zauważalny ślad w historii muzyki pop i sztuk cyrkowych lewo takimi gwiazdami jak Oleg Popow, Jurij Nikulin, zmieszanej z rzędu więcej niż jedno pokolenie!

Podczas gdy w mowie gatunku zdominowane Tarapunka i wtyczki, nie wspominając o takich mistrzów jak Arkady Raikin. To jest tylko wtedy pojawił Petrosjanem Zadornov, Zhvanetskiy i wiele innych. A co o teatrze Obraztsova?

Szczególne miejsce zajmuje wtedy VIa (vocal i zespołów instrumentalnych). Dlaczego tylko "Pesnyary", "Przyjaciele", "Verasy", "Płomień", etc. Te „Ziemianie” – ta sama scena, choć z jakiegoś powodu i uważane zespołów rockowych.

hity zagraniczne

Za granicą, pop art, też nie pozostają niezauważone, jednak był przedmiotem podejmowania pieniędzy (show-biznesu).

Dla naszych słuchaczy podczas Estrada – są dwa międzynarodowo popularna grupa – Boney M i ABBA. Czasami nazywane także tej pary erupcji, ale jest czysto dzieckiem Frank Farian (założyciel Boney M), który napisał dla najbardziej znanych przebojów zespołu.

Nawiasem mówiąc, takie jak popularny program „The Benny Hill Show” jest równie przypisać do standardowej odmiany gatunku sztuki, pomimo faktu, że ten program telewizyjny. A jeżeli pamiętasz festiwal w San Remo, były kiedyś bardzo popularne na świecie, po raz staje się jasne, że muzyka pop – to nie tylko muzyka lub inny rodzaj teatralności, ale prawdziwy pokaz.

Co ciekawe, początki sztuki pop można było znaleźć nawet w Rosji, z klaunów, a na Zachodzie – z błaznów dworskich.

Nawiasem mówiąc, można dodać, że dzisiaj wiele burleski przekładni można zobaczyć w zachodniej telewizji. W Niemczech, na przykład, kanał RTL2 prowadzi w tym zakresie. Pod względem sztuki cyrkowej to absolutny prymat należy do trupy „Cirque du Soleil”, który działa jak wielu naszych współobywateli i artystów z innych krajów, występując zupełnie niewyobrażalne liczby i sztuczki, z których po prostu zapiera dech w piersiach.

zamiast wynik

Oczywiście, nie jest to uważane za wszystkie aspekty etapie koncepcji, jednak i tak powinno być jasne, że pojęcie to obejmuje wiele gatunków i mówić o nim tylko w kategoriach muzyki całkowicie błędne. Tutaj, ponieważ jest tak wiele kierunków, które po prostu nie mieści w głowie. I nie za nic, że większość szkół w czasie nazwie go pop-cyrk szkoły. Podobno w tym jest pewna przyczyna.

Jest rzeczą oczywistą, że opisują szczegółowo wszystkie gatunki nie będą działać (to zajmie zbyt dużo czasu). Ale to powinno być oczywiste, że Estrada – to coś więcej niż tylko kultury pop. A lista jest dostępna w zrozumieniu tego gatunku może być bardzo długi czas. Z drugiej strony, nawet krótka historia pomaga zrozumieć, co naprawdę jest gatunkiem odmiany.