318 Shares 9981 views

Barbara Colby: Biografia i kariera

Ten artykuł będzie mówić o takiej utalentowanej osoby jak Colby Barbara. Biografia, kariera i życie osobiste aktorki mają historię, która zakończyła się smutno i przedwcześnie.

Barbara – słynny amerykański aktorka filmowa i teatralna. Najbardziej znanym był w 1980 roku.

biografia

Barbara Colby urodził się w Nowym Jorku w dniu 2 lipca 1940 r. Od dzieciństwa, dziewczynka marzyła o scenie. W okresie dojrzewania, Barbara przeniósł się do Nowego Orleanu, gdzie spędził większość swojego dzieciństwa. To właśnie w tym mieście dziewczynka zaczął wykazywać talent aktorski.

W liceum uczęszczała klub dramatu. Po ukończeniu szkoły średniej, Barbara wróciła do Nowego Jorku, gdzie udał się na studia, „Bard”, znajduje się na Hudson. Potem spędził jeden semestr na Uniwersytecie Paris – Sorbonne, znajduje się we Francji. Po tym, Barbara wróciła do domu, gdzie natychmiast zaczął szukać pracy.

Początki kariery

Barbara Colby rozpoczęła karierę aktorską w teatrze. Po stałej pracy zespołowej „Sześć postaci” aspirująca aktorka przeniosła się w 1964 roku na Broadwayu, gdzie w następnym roku zadebiutowała w produkcji Diabłów. Przez resztę dekady, pojawiła się ona w takich sztukach jak Under Milk Wood, „Morderstwo w katedrze”, „Kochany kłamca” i „Dollhouse”, a następnie wylądował rolę w spektaklu „Yuliy Tsezar”, za który zdobył znakomite recenzje w 1966. Był to pierwszy duży sukces w jej karierze aktorskiej, Colby.

Oprócz wszystkich wyżej wymienionych spektakli i przedstawień, Barbara Colby pojawił się w wielu projektach jako gość, pomaga również do organizowania koncertów, od czasu do czasu i trochę strzelania.

Przebieg pracy zawodowej

Pierwszą główną rolę w telewizji Colby był w odcinku premierowym serii serialu Columbo nazwie „Murder”. Od 1971 r Kolbi Barbara zaczęły pojawiać się w wielu serialach telewizyjnych, gdzie zagrała role gości. Zagrała w filmach: The Odd Couple "McMillan i jego żona", "FBI", "Medical Center", "Kung Fu" i "Gunsmoke".

W 1970 roku aktorka grał w sztukach takich jak "Obri Berdsli", "The House of Blue Leaves", "Podwieczorek". W 1969 roku Barbara Colby wrócił do klasyki z roli Elżbiety w produkcji „Ryszarda III”, który został przyjęty przez publiczność bardzo ciepło, a na Broadwayu wystąpił w musicalu „The Killer Angels”, pokazany w 1971 roku, a „Dom lalki” na początku 1975 roku ,

W 1974 roku Barbara pojawił się w dwóch filmach: „Kalifornijski poker”, „Wspomnienia z nami”, który pojawi się na ekranie bliżej początku 1980 roku i aktorki przyniesie znaczną sławę.

W 1975 roku, firma MTM zaprosił aktorkę do powracającej roli w serialu „Phyllis”, który został nakręcony z udziałem wybitnych aktorka Cloris Leachman te czasy.

Śmierć aktorki

Po kolejnej kręcenia jednego z odcinków serialu „Phyllis”, poruszając się po parkingu, Barbary Colby, razem ze swoim kolegą James Kiernan został zastrzelony. Colby zginął natychmiast, James po jego obrażenia mogły wezwać policję i opisać napastników, mówiąc, że było dwóch mężczyzn, którzy otworzyli ogień bez prowokacji lub ostrzeżenia. Po przybyciu na pomoc nadzwyczajną aktora zmarł.

Policja mówi, że atak nie był rabunek, ale to było skierowane do zamordowania aktorów. Oznacza to, że zbrodnia została zaplanowana z wyprzedzeniem. Sprawcy nie zostali aresztowani, a sceny morderstwa ma dowodów lewej. W chwili śmierci Barbary 35 lat.

W tym czasie rodzina aktorki był z dala od miejsca incydentu, syn Ethel Merman i jej mąż Bob Levit przybył na miejsce kilka dni później.

Barbara poddano kremacji prochy i przechowywane w domu, w którym mieszkała ze swoją rodziną.

Barbara Colby pamiętał widza jako utalentowany, wesoły i twardego pracującego. W trakcie swojej kariery, aktorka zagrała w dwudziestu scen w telewizji i grał około trzydziestu ról na scenie.