754 Shares 6458 views

Instrukcja użycia – ampicylinę

Dość dawno temu, okazało się, że głównym mechanizmem adaptacji różnych rodzajów bakterii na antybiotyki β-są laktamazy i ich produkty. Są one bardzo skuteczne w przyczynianiu się do zniszczenia pierścieni zabezpieczających antybiotyków i praktycznie zniweczyć ich działanie terapeutyczne. Aby przezwyciężyć ten negatywny efekt został opracowany i praktycznie wytworzone związki chemiczne inaktywujące p-laktamazy jest głównie Kwas klawulanowy preparaty sulbaktam i tazobaktam.

Związki te zawierają jako elementy tzw penicyliny ingibitorozaschischonnyh – w połączeniu leków, w tym penicyliny antybiotyk. Powszechnie znane przykłady takich preparatów są sulbaktam ampicylinę, amoksycylinę, tikarcylina oraz inne wchodzące w skład grupy penicylin. Ich stosowanie jest również skuteczne, gdyż mogą one działać jako część różnych kombinacji cefalosporyny III w pokoleniu, natomiast skuteczność składników aktywnych utrzymuje się na wysokim poziomie.

Podczas różnych kombinacjach, są wykorzystywane w wielu nowoczesnych leków zawierających antybiotyki do składu i inhibitory beta-laktamazy, to jest aktywnością podstawowej penicyliny regeneracji i są prawie całkowicie odzyskać swoją skuteczność terapeutyczną do zwalczania większości znanych obecnie do gronkowców i beztlenowych Gram bakterii. Ponadto, w takich kompozycjach jest rozszerzenie ich spektrum przeciwbakteryjne. Taki lek należący do ampicylina / sulbaktam, który w zależności od producenta może być nadal produkowane pod nazwami lub unazin Sulatsillin.

Lek ten zawiera ampicylinę i sulbaktam, które są obecne w stosunku 2: 1. Jak wskazano w instrukcji obsługi, ampicylina i sulbaktam w tym preparacie wyjątkiem faktycznie blokowania beta-laktamazy mają dość wyraźną aktywność przeciw Neisseria i atsinetobakterov.

Zwykle na wewnętrznym otrzymujących lek przypisany sultamicillin, w składzie sulbaktamu i ampicyliny. Tabletki podczas odbierania wchłaniane do organizmu. Następnie reakcję hydrolizy i połączony efekt zawierającej ampicylinę i sulbaktam lek, który zwiększa biodostępność ampicylinę jeszcze wyższego poziomu, który jest osiągnięty przy odbiorze jednakowe dawki tradycyjnych ampicylinę.

Dość szerokie spektrum aktywności, a ten lek. Dlatego stosowanie większości leków jest pokazany w infekcjach bakteryjnych pochodzenia TTP, zapalenie zatok różne kształty i etiologii. Lek jest wymagane w przypadku chorób dolnych dróg oddechowych: przewlekłe zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc.

Zgodnie z instrukcją obsługi, ampicylinę z zawartością sulbaktamu jest skuteczny w leczeniu różnych postaci miednicy i infekcje wewnątrzbrzuszne, w tym infekcje tkanek miękkich, infekcje kości i stawów, posocznica.

Preparat ampicyliny z sulbaktam znacznie bardziej skuteczne w porównaniu z amoksycyliny / kwasu klawulanowego w leczeniu zakażeń inicjowanych atsinetobakterom.

Dawka leku określa instrukcje stosowania. Ampicylinę jest przepisywany doustnie dawka dla dorosłych wynosi 0,375-0,75 g niezależnie od posiłku dwa razy w ciągu dnia, jeśli choroba jest łatwy charakter. W cięższych form leków stosowanych przez 1,5-3,0 g w ciągu dnia, jeśli skala zwiększa dawkę można zwiększyć do 6,0 gramów.

Babies lek podaje się w dawce około 50 mikrogramów obliczona na dzień na kilogram masy ciała dziecka. Dopuszczenie jest wykonywane dwukrotnie.

uwalnianiu i dawkowanie leku opisano szczegółowo instrukcje stosowania. Ampicylinę mogą być również podejmowane oprócz tabletki w postaci proszku stosowanego do wytwarzania specjalnej zawiesiny (po podaniu doustnym). I pod warunkiem że stosowanie leku w zastrzykach, bo to jest produkowany w postaci proszku. Rozpuszczalnik dostarczane z lekiem w jednym opakowaniu.