125 Shares 2459 views

„Nazivin wrażliwych” natryskowe: ręczne, analogi, przeciwwskazania

Praktycznie każda choroba nieżytowe towarzyszą nieprzyjemne objawy, takie jak nieżyt nosa. Tak więc nie jest przepływem z nosa, świąd nosa. Istnieje wiele leków, aby wyeliminować objawy przeziębienia. Jednym z nich jest „Nazivin Sensitive”. W tym artykule dowiesz się o tym. Dowiesz się o stosowanie metod, analogi i leki drogie.


Ogólne charakterystyki leku

Lek „Nazivin Sensitive” – lek do łagodzenia obrzęk przewodów nosowych. Główną substancją czynną jest oksymetazoliny. Ponadto w preparacie i dodatkowych składników.

Lek można wytworzyć w postaci kropelek i sprayu. Pierwsza forma jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej jednego roku. „Nazivin” sprayu wolno używać po upływie 12 miesięcy. Jednakże, aż do 6 lat, jest konieczne użycie (co najmniej dla dzieci) dawkę leku.

analogi narkotyków i ich koszt

Ceny leku zależy od jego postaci (postaciach) i uwolnienia dawki. „Nazivin wrażliwych” krople, które są przeznaczone dla dzieci, istnieje około 240 rubli. Tak więc zawierają 0,01% roztwór oksymetazoliny. Aerozol wytwarzany jest przy stężeniu składnika aktywnego 11,25 i 22,5 mg na dawkę. Ten lek będzie kosztować odpowiednio 200 i 250 rubli.

Bezwzględne analogi opisanych leków są leki, które składają się z identycznych części składowych. Oznacza to z nazwami handlowymi „Noksprey” (koszt 220 rubli); "Nesopin", "Sialor nosorożec", "Sanorinchik" i tak dalej. Oni wszyscy mają te same wskazania do stosowania jako lek „Nazivin”. Nie mniej popularne i popytu wśród konsumentów cieszą się lekarstwo „Nazol”. Cena tego analogu ciągu 170 rubli.

Inne zamienniki leków obejmują leki takie jak „Vibrocil”, „Ksylen”, „Rinostop”, „Snoop” i tak dalej. Składa się z różnych substancji. Jednak efekt aplikacji będzie taki sam. Dla bardziej złożonych analogi obejmują kortykosteroidy. Ten "Avamys", "Tafen" "NASONEX" i tak dalej.

wskazania

Stosowanie leku należy do lekarza. Leki takie jak „Nazol”, „Nazivin”, „Noksprey” (ich cena jest przedstawiony uwagę powyżej) są zalecane do przekrwienia błony śluzowej nosa różnego pochodzenia:

 • reakcja alergiczna (świąd, kichanie, łzawienie oczu) na kwitnienia roślin;
 • przeziębienia i choroby wirusowe towarzyszy niedrożność nosa (jako leczenie objawowe);
 • choroby ENT (zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok, zapalenie zatok);
 • bakteryjna choroba dróg oddechowych (w terapii skojarzonej);
 • Przygotowanie do diagnostyki i chirurgii.

Ograniczenia stosowania: Podsumowanie który mówi o przeciwwskazaniach?

Przeciwwskazania leki mają swoje "Noksprey", "Nazivin" i "Nazol" (cena). Dzięki tym informacjom, zawsze należy zapoznać się przed rozpoczęciem leczenia.

 • Zabrania się prowadzenia terapii leki wskazane w przypadku nadwrażliwości na jeden ze składników. Ponadto, jeśli wcześniej wystąpiła reakcja alergiczna na lek z oksymetazoliny, trzeba wybrać analog wspomnianego preparatu.
 • Niedopuszczalne jest self-opisany cel leków i ich analogów. Taka terapia często prowadzi do powikłań.
 • Zabieg nie jest przeprowadzane u dzieci poniżej jednego roku życia (za pomocą aerozolu). Poniżej 6 lat są zabronione z użyciem dawki dla dorosłych. W przeciwnym razie byłoby to przekracza dopuszczalną stopę leki. Prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych.
 • Lek nie jest przewidziany do zanikowego zapalenia błony śluzowej nosa lub lekarstw. To może tylko pogorszyć chorobę. Jednakże stosowanie tych leków w patologiach znacząco poprawia jakość pacjenta życia.
 • Niedopuszczalne stosowanie kompozycji w niektórych chorobach oka, nerki, wątrobę i układ krążenia. Lek może powodować wzrost ciśnienia, który będzie tylko pogorszyć stan zdrowia konsumenta.
 • Nie wolno stosować leku w połączeniu z innymi substancjami na podstawie oksymetazoliny. Ponadto, nie jednocześnie odbierać ksylometazolinę i nafazolina.

„Nazivin Sensitive”: instrukcja i dawkowanie leku

Dzieci pierwszego miesiąca życia zaleca się wprowadzić do jamy nosowej pojedynczej kropli do trzech razy dziennie. Dzieci po 5 tygodniach życia wolno stosować dawki podwójnej – 2 krople do każdego otworu nosowego. „Nazivin” Spray jest stosowany dopiero po 12 miesiącach. W tym przypadku, do 6 lat, aby wyznaczyć formę leczenia dzieci. Dawkowanie będzie następujący: jedno wstrzyknięcie do każdego nozdrza nie więcej niż trzy razy dziennie.

Preparat dla pacjentów dorosłych i dzieci 6 lat po mianowany w ten sam sposób. Można też użyć „Nazivin wrażliwych” dzieci. Jednak trzeba wziąć podwójną dawkę. Leczenie opisany lek nie powinien trwać dłużej niż trzy (w rzadkich przypadkach pięciu) dni.

Przyszłe matki i kobiety karmiące piersią

Medycyna „Nazivin” nie używaj płci pięknej w okresie laktacji. Nie przeprowadzono badań klinicznych dotyczących przenikania substancji czynnej do mleka kobiecego. Kiedy potrzeba leczenia należy rozwiązać kwestię tymczasowego zaprzestania karmienia piersią.

Nie zwykle przepisywane leki w czasie ciąży. Zażywanie narkotyków jest dozwolona tylko w skrajnych przypadkach pod ścisłym nadzorem specjalisty. Zaleca się, aby korzystać z widoku dla dzieci leku.

Działania niepożądane

Jeśli nie zwracać uwagę na przeciwwskazania i przyjmowanie leku, istnieje wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji niepożądanych. mogą wystąpić z powodu przedawkowania narkotyków. Najczęstszym lek powoduje alergii. Przejawia się wysypka, swędzenie, zaczerwienienie błon śluzowych, uczucie pieczenia. Takie reakcje zazwyczaj zachodzą natychmiast po zastosowaniu kompozycji.

Również wśród skutków ubocznych można zauważyć wzrost ciśnienia krwi (bardzo niebezpieczne dla pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i kobiet w ciąży). Często występuje ból głowy, zmęczenie, senność, lub, wręcz przeciwnie, zwiększona pobudliwość. Z długotrwałego stosowania leku jest przekroczona dawka leku może prowadzić do polekowy nieżyt nosa. W tej sytuacji pacjent będzie potrzebował pomocy ENT.

Poglądy i opinie konsumentów, lekarzy

Medycyna „Nazivin Sensitive” ma pozytywne opinie. Pacjenci mówią, że lek działa szybko i skutecznie. Środki łagodzi przekrwienie błony śluzowej nosa po kilku sekundach po nałożeniu. Efekt ten osiąga się przez eliminację obrzęk błon śluzowych. Wielu pacjentów zauważy sprayu użyteczność. Iniekcja jest przeznaczony dla określonej dawki. Krople także pipety z ryzykiem. Na nich można określić, ile leku został wprowadzony do jamy nosowej.

Wielu lekarzy przepisać „Nazivin wrażliwych” (spray do nosa mierzony) z różnymi patologiami. Podczas medycyna zimno może ułatwić oddychanie i poprawy stanu pacjenta. W chorobach, takich jak zapalenie ucha, lek łagodzi pęcznienia nie tylko kanały nosowe, ale także w dziedzinie patologii. W okresie ostrego alergicznego kompozycji do eliminacji z nosa, kichanie i swędzenie. Jednak eksperci nie zalecają stosowanie leku przez dłuższy czas. To powinno być tylko środkiem wyjątkowego. Wyeliminowanie alergii lepszą innymi środkami, jest przeznaczony do długotrwałego stosowania. mogą to być preparaty do podawania do nosa lub jamy ustnej. Ich celem powinno wizytę u specjalisty, nie działają niezależnie.

Podsumowując trochę …

Nauczyłeś się o skutecznych leków na zwężenie naczyń krwionośnych nosa i łagodzeniu obrzęków „Nazivin Sensitive”. Lek można kupić niemal każdy łańcuch apteka. Przy zakupie należy sprawdzić z postaci leku z farmaceutą. Pamiętaj, że kompozycja ma swoje przeciwwskazania. Użyj leki powinny być zawsze ściśle według instrukcji lub według zaleceń lekarza. Długotrwałe stosowanie wciągającej kropelek.

Lek jest często w połączeniu z innymi lekami. Jest dobrze łączyć z antybiotykami, związków przeciwwirusowych, leków przeciwhistaminowych. Ale uważaj, podczas stosowania środków znieczulających. Lek spowalnia ich wchłanianie, ale zwiększa czas działania. Przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem. Życzę wszystkiego najlepszego!