753 Shares 8299 views

Przyczyną awarii miesięcznych, objawy i leczenie

Podstawą Zdrowia Kobiet – regularny cykl miesięczny. Są chwile, kiedy wysiada. Przyczyny tego zjawiska są zróżnicowane. Zostaną one omówione poniżej. Choć najlepiej jest, gdy problemy z cyklu natychmiast skontaktować się z wykwalifikowanym ginekologiem. Wszakże ja może tylko zaszkodzić zdrowiu.


cykl

Jaki jest miesięczny cykl? Ten przedział czasowy z poniższego miesiączki do następnej. zakończenie procesu gotowy do zapłodnienia jaja do jajowodu nazywa owulacji. Dzieli on cykl miesięczny na folikularnej i lutealnej fazie. A co to jest? faza pęcherzykowa – jest to okres, kiedy dojrzały pęcherzyk. Pod lutealnej odnosi się do czasu owulacji do miesiączki.

Te dziewczyny, które cykl trwa 28 dni, owulacja występuje zwykle na czternastego dnia od początku. Po spadku poziomu estrogenów kobieta. Ale w tym okresie krwawienia nie nadszedł. Ponieważ produkcja hormonów steruje ciałko żółte. Silne drgania estrogenów w dowolnym kierunku, podczas owulacji może powodować krwawienie pomiędzy okresami, przed lub po nich.

Obliczanie cyklu

Normalny czas trwania cyklu wynosi 21-37 dni. Co do zasady, w większości kobiet – 28 dni. Czas trwania samej miesiączki jest około trzy do siedmiu dni. Jeśli miał dwudniową lub trzydniową katastrofy miesiączki, leczenie nie jest wymagane. Od tego zjawiska – nie jest to patologia. Ale jeśli miesiączka nie nadeszła, a siedem dni po wymaganym terminie, należy skonsultować się z lekarzem w celu konsultacji.

Jak obliczyć cykl? Okres czasu pomiędzy pierwszym dniem miesiąca i pierwszego dnia następnego jest czas trwania cyklu. Aby nie popełnić błąd w obliczeniach, to lepiej skorzystać z kalendarza, który wyznacza początek i koniec miesiączki.

objawy niewydolności

Przyjrzyjmy się teraz cechy miesięcznej katastrofie:

 • brak miesiączki;
 • skrócenie cyklu (mniej niż dwadzieścia dni);
 • wydłużenie czasu pomiędzy okresami;
 • występowanie krwawienia;
 • obfite lub odwrotnie, skąpe miesiączki.

Innym objawem awarii – jest czas trwania miesiączki przez ponad siedem dni lub mniej niż trzy.

Dojrzewanie i problemy z wagą

Dlaczego nie wystąpiła miesiączka opóźnienie lub zaniechanie cykl? Przyczyn może być wiele. W okresie dojrzewania, często zajmuje miejsce katastrofy cyklu. Ten problem jest dość powszechne u dziewcząt. Jak ich hormonów nadal tylko zaczyna zestawu. Jeśli minęło więcej niż dwa lata po menarche, a nadal nie, to powinno się iść do ginekologa.

Inną przyczyną niepowodzenia miesięcznego – silna utrata masy ciała (lub odwrotnie, otyłość). Głód i skrajne diety organizm postrzega jako co było trudne czasy. W związku z tym, że zawiera naturalne mechanizmy obronne organizmu, powodując opóźnienie występuje miesiączka. Szybki przyrost masy ciała ma również negatywny wpływ na organizm. W rezultacie cykl może zostać złamany.

aklimatyzacja

Jakie inne znane przyczyny awarii miesięcznie? Aklimatyzacja. Przyczyną podróży samolotem staje się porażką, podróży do innej strefy czasowej. Stres dla organizmu jest gwałtowna zmiana klimatu. Zwykle, cykl zostanie przywrócony po ciało przyzwyczaja się do nowych warunków życia.

niewydolność hormonalna

Opóźniona miesiączka (objawy tego zjawiska znanego każdą dziewczynę) – jest jednym z głównych oznak problemów z hormonalnej tle. Może to być spowodowane problemami w przysadce mózgowej i podwzgórza. W tym przypadku konieczne jest, aby skierować do endokrynologa, zbada, przepisać niezbędne badania, których wyniki będą zdiagnozowania.

stres

Wspólna przyczyna awarii miesięcznie – stres. On często prowadzi do zaburzeń cyklu. W chwilach stresu produkuje nadmierną ilość prolaktyny. Nadmiar hamuje owulację, w wyniku czego występuje opóźnienie. W tym przypadku lekarze zalecają spać, spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Ginekolog może przepisać leki uspokajające failover miesięcy z powodu stresu. To może być jak waleriana i tabletek „Cyclodynon” i inne.

Choroby i hormonalne środki antykoncepcyjne

Choroby narządów kobiecych i doprowadzić do tego, że miesiączka nie powiedzie się. Często przyczyną choroby są szyjki macicy, samodzielnie lub przydatki zapalenie macicy. Inną przyczyną niepowodzenia miesięcznego – torbiel i polipy. Wszystkie te problemy są traktowane chirurgicznie.

Hormonalne środki antykoncepcyjne lub odrzucenie z nich prowadzi do niepowodzenia w cyklu miesięcznym. W tej kwestii należy skonsultować się z lekarzem. Być może trzeba zrobić przerwę w stosowaniu doustnych środków antykoncepcyjnych.

Ciąża, karmienie piersią

Awaria miesięcy po porodzie – są dość powszechne. Podobny problem po pojawieniu się dziecka iw czasie karmienia piersią jest to normą. Gdy laktacja zatrzymuje cykl musi zostać przywrócony.

Jeśli jednak nie będzie dużo bólu, natychmiast skonsultować się z lekarzem. Ponieważ przyczyny tego zjawiska może być ciąża pozamaciczna. Jeśli nie określić czas, może to doprowadzić do śmierci z powodu bolesnego szoku i wielkiej utraty krwi na pęknięcie jajowodu.

Predklimaks i aborcja

Awaria miesięcy po 40 – nie jest niczym niezwykłym. Podobne zjawisko może być prekursorem menopauzy.

Aborcji, niezależnie od tego, czy są one spontaniczne lub wymuszone, zły wpływ na stan macicy, powodując opóźnienie miesiączki. Niekiedy stać się przyczyną niepłodności.

inne przyczyny

Dlaczego opóźnienia miesięcy jest? Ponadto, powodem tego zjawiska mogą być choroby nadnerczy, tarczycy lub choroby zakaźnej. W uzupełnieniu do uzależnień ołowiu cykl katastrofy (narkotyki, alkohol, palenie tytoniu), leki, niedobór witamin i pochwy urazowych.

Kiedy do lekarza?

W żadnym wypadku nie można odłożyć wizytę do specjalisty, jeżeli:

 • minęły dwa lata od początku miesiączki, a cały cykl nie ustalono;
 • pojawia się ból podczas owulacji. Symptom może oznacza pęknięcie jajników;
 • istnieje obfita we krwi. Normalnie miesiączkować kobieta traci nie więcej niż 250 ml krwi. Jeśli więcej, to jest to oznaką braku równowagi hormonalnej. Powinno być leczone terapią lekową;
 • istnieją regularne naruszanie cyklu (okres krótszy niż trzy dni lub, wręcz przeciwnie, więcej niż siedem dni);
 • jest plamienie przed i po menstruacji. Takie objawy wskazujące na endometriozę.

diagnostyka

Jak diagnoza pacjenta, który zakłócony cykl menstruacyjny? Pierwszym z nich jest badanie ginekologiczne badanie i, w czasie której jest podejmowanie wszelkich uderzeń. Ponadto, pacjent, jeśli diagnoza nie została wydana, konieczne jest, aby zdać miednicy USG i MRI. Ponadto oddaje krew na hormony. Dla dokładniejszej diagnozy pacjent mianowanego histeroskopii oraz analizy krwi i moczu.

Dzięki wszystkich tych metod, można określić przyczynę, z powodu której utraconą cykl. Po rozpoznaniu jest przyporządkowana odpowiedniej terapii.

leczenie

Przede wszystkim traktuje chorobę, która doprowadziła do tego, że doszło do awarii cyklu miesiączkowego. Jako środki zapobiegawcze, lekarze zwykle zalecają pacjentom:

 • jeść prawo;
 • jeść trzy do czterech razy w tygodniu, żywności, która jest bogata w żelazo i białko;
 • spać co najmniej osiem godzin dziennie;
 • rzucić palenie i inne złe nawyki;
 • brać witaminy.

Kiedy nastoletnich dziewcząt występują awarie z cyklu, lekarze często wykorzystują witaminę terapii. Pacjent jest przypisany odbioru askorbinowy i kwas foliowy.

W niedokrwistości, suplementy żelaza dla kobiet są wyposażone.

Jeśli oprócz tego dziewczyny łamany cyklu, to jest zdiagnozowana „bezpłodność”, dla pobudzenia rozwoju pęcherzyka przepisane leki, takie jak „Pergonal” i „Horiogonin”.

Gdy pacjent został mocno krwawi, lecz wykluczone zaburzenia krwawienia, lekarze mogą przepisać leki hemostatyczne. przewidziane również kwas s-aminokapronowy.

Nawet jeśli nadmierne krwawienie odbywa się wlew osocza. Czasami nawet praktykowane przez wlewu krwi dawcy.

Termin od kiedy krwawienie jest ciężka operacja.

hormony i antybiotyki są również przewidziane.

Awaria cyklu miesiączkowego. możliwe powikłania

Pamiętaj tylko, że zależy Ci na zdrowie! Dlatego nie należy traktować lekko fakt, że istnieją zaburzenia cyklu miesiączkowego. Ponieważ problemy te mogą prowadzić do niepłodności. Częste międzymiesiączkowe krwawienia przyczyna niepełnosprawności i zmęczenie.

Późne wykrycie choroby, która spowodowała okresów awarii, może prowadzić do bardzo poważnych problemów, a śmiercią. Mimo to można było uniknąć, jeśli czas, aby zobaczyć się z lekarzem. Leczenie powinno być pod nadzorem wykwalifikowanego lekarza.

Wreszcie, mała

Teraz, gdy wiesz, że powody mogą być zakłócenia w cyklu. Jak widać, wiele z nich. Mogą one być bardzo poważne. Dlatego też, w przypadku problemów z cyklu miesiączkowego natychmiast skontaktować się z ginekologiem.