688 Shares 3964 views

Mountain OPUk: opisnie i zdjęcia

Krymski górskie OPUk jeden z najbardziej niesamowitych miejsc na półwyspie Kercz. Jest to rezerwat przyrody, które nie tylko są bogate w faunę i florę, ale także archeologicznych.

Lokalizacja i opis Mountain

OPUk górski na Krymie jest w południowej części półwyspu Kercz. Jej wysokość – 183 metrów. Południowe zbocze pokryte jest kamieniami, strome. Jak góra znajduje się na wybrzeżu Morza Czarnego, jest stale pod wpływem surfowania. OPUk – tabelaryczne Hill składający rafy wapienia. Na szczycie góry są głębokie i szerokie szczeliny pochodzenia tektonicznego, których głębokość dochodzi do 20 metrów. Wynik był ogromny naturalny schody do OPUk.

Skały wypływa na powierzchnię, tworząc długie białe grzebienie. Południowym stoku ma kilka pięknych jaskiń. Nie mają studnie z czystą wodą. Są to jedyne źródła słodkiej wody w rezerwie Opuksky. góra OPUk otoczony przez pustynię. Ale różni się od innych ze swoich wyjątkowych krajobrazów, flory, fauny i zabytków.

Blisko morza istnieją cztery rock-wyspa, która nazywa się statek. Wcześniej oni dołączył do góry, tworząc dużą grzbiet. Skały osadowe są chropowaty wapiennych gór. To opóźnia zniszczenie południowym stoku i skał okrętowych.

Koyashskoe jezioro

Mountain OPUk posiada własne małe jezioro u stóp. Ma drugą nazwę – Koyashskoe. Jest mały, tylko 5 kilometrów kwadratowych. Położony u podnóża OPUk. Jezioro głębokość tylko jeden metr. Śródlądowym nie. Zapobiega to nasypu sto metrów. Gdy spłycenie zbiornika zaczyna, w południowo-zachodniej części jeziora oddziela trochę ukośne. Woda jest głównie sól, ale nie są odnawiane obszary, w których roślinność rośnie.

Jezioro jest uzupełniane ze źródeł artezyjskich i ze względu na opady atmosferyczne. Opuksky jezioro wygląda dobrze z górskiego szczytu. Brzeg, biały z dodatkiem soli, sformułowane przez różowy staw wody. Ten odcień daje dyunaliella glonami i artemii skorupiaki żyjące w jeziorze.

starożytny Cimmeric

Między Koyashskim jeziora i górskich OPUk w 5 wieku pne Asia Minor koloniści zbudowali miasto Cimmeric. W dawnych czasach był to jeden z fortów nadbrzeżnych strzegących portu i wybrzeża od zaciętej nomadów. Ściany zostały zbudowane bardzo gruby kamień. Materiał koloniści wzięto z kamieniołomów, które przetrwały do naszych czasów.

W 3. wieku pne. e. miasto zostało całkowicie zniszczone przez Gotów. I wpadł zaniedbania. Cimmeric wykopaliskowe rozpoczęto w czasach sowieckich. fragmenty domów i murów miejskich stwierdzono. A na wybrzeżu jest latarnia morska. Do tej pory miasto zachowane starożytne studnie, w których znajduje się woda.

rezerwa Opuksky

Jest wśród atrakcji wybrzeża Morza Czarnego Opuksky Reserve (Kerch). Mountain OPUk znajduje się na jego terytorium. Obszar rezerwowy – 1592 ha. Został on stworzony głównie z powodu unikalnych gatunków ptaków, które żyją na górze OPUk. Ale nie ograniczając się do rezerwatu przyrody.

Flora i fauna OPUk górskim

OPUk słusznie szczyci unikalnej przyrody. Tylko tutaj żyją i gniazdo różowe szpaki. Nigdzie indziej na Krymie nie spełnia tych ptaków. W ostatnich latach, ze względu na fakt, że obszar ten jest uznany za zachowania OPUk liczba szpaków róża znacząco wzrosła.

kolonia nietoperzy żyjących w jaskiniach górskich – Myotis uszami. Krewni nietoperzy i podkowy nietoperzy widać znacznie rzadziej. Morze jest domem dla Morza Czarnego i łososia atlantyckiego jesiotra. Poza różowe szpaki gniazdo na OPUk kolejne 60 gatunków ptaków. Istnieje wiele drapieżnych.

Na zboczach głównie rośnie dzikiej róży, czarnego bzu, tarniny, kruszyna, efedrynę i Kermek. Okolice są pokryte roślinnością trawiastą. Na wiosnę wielu kwiatów: tulipanów, goździków, maku i innych. Na piaszczystych brzegach jeziora rosną Toadflax i tasaki. Spośród 16 gatunków roślin wymienionych w Czerwonej Księdze. Na przykład, kilka gatunków traw, Katrana piór, morkovnitsa przybrzeżnych i innych.

Mountain OPUk: Karadag potwór

W ciągu ostatnich kilku stuleci świat zwolniony legendę o nieznanej i niezwykłej zwierzęcia żyjącego w wodach przybrzeżnych góry OPUk. Nawet świadkiem opisanych. Nieznane nauce zwierzę opisane jako potwora sześć metrów z dużą głową. Świadkowie twierdzili, że ten wąż z płetwami, duże brwi i dużymi żółtymi oczami.

Jednakże, zgodnie z opisami głowę bestii przypominał zając, drugi – koń, niektóre – do rogów żyrafa. Jako pośredni dowód na istnienie potwora może przyjść tylko delfiny, który znajduje się na plaży z ran na ich żołądkach.

Ale, jak się okazało, w wodach przybrzeżnych góry OPUk życie nie nieznanego zwierzęcia, a także rzadkie foki szarej. I bardzo duży. To stało się znane dzięki wideo jednego z kierowców, którzy zdecydowali się ujawnić tajne Opuksky potwora. Ze względu na strzelaniu stało się świadome, że oczy uszczelki naprawdę przypominają węża, a ruchy są płynne, szybkie i przesuwane.

archeologicznych

Stela ze znaków runicznych – ostatni unikalne znalezisko archeologiczne na górze OPUk. Odkryte w ostatnich latach archeolodzy. Stela wykonany z wapienia skalistego. Technika jest wyjątkowy. Wcześniej wszystkie te runy znaleziono w świecie zostały pocięte na kamieniu, a Opuksky – rzeźbione. Stela z dnia 4 wieku pne. e. w archeologii tego okresu stele nie stwierdzono.

Umieścić stelę z runami zbyt zaskakujące, ponieważ wykopalisk w rejonie Mount OPUk będąc przez długi czas, ale to relikt stwierdzono po raz pierwszy. Na Krymie, analogi nie stwierdzono w ogóle. Napis jest tradycyjny. Stela – cztery runy z obrazem nad nimi znak słoneczny. Naukowcy sugerują, że jest to tylko część kompozycji. Ta wersja obsługuje gniazdo i znaleźć na stronie steli.

Archeolodzy sugerują, że kamień należał do tajemniczego Herulowie (magów wojowników). I użyli stelę na ich ceremonii. Herulowie kiedyś mieszkał na górze OPUk. To był ich sanktuarium. Archeolodzy sugerują, że stela jest kamień opiekun gór. Po odkryciu unikalnej kamień z runami został przeniesiony do przechowywania w muzeum Symferopolu.

Na górze OPUk jest jeszcze tajemnicą. Na 17 km od brzegu nurków pozostaje Submerged statek znaleziono. Zmiażdżył starożytne płyty podnieść, że nie jest jeszcze możliwe. Ale można opadają na dno i zobaczyć statku pod wodą.

skały Statki

OPUk góra w Kerczu słynie skalistymi statku. Są one tworzone przez samą naturę, bez interwencji człowieka. Razem z czterech kamieni. Znajduje się w morzu w odległości 4 kilometrów od wybrzeża. Najwyższa rock – Elk Kaya. Jego wysokość ponad powierzchnię wody – 20 metrów.

W 1941 roku światła zostały zainstalowane na szczycie skały służył jako latarnia dla Marines Armii Czerwonej. Żeglarze w tym czasie dokonał heroicznego wyczynu. Iw pamięci tych ludzi na górze był pomnik. Statki do skały można zarezerwować wycieczkę łodzią.