81 Shares 2956 views

Collie – historia formacji skalnej

California Indianie wierzą, że ich Bóg stworzył wszystko, co istnieje na ziemi iw przestrzeni, tylko pies nie miał do tworzenia – to zawsze istniała. Mając to łatwe do zaakceptowania, ponieważ istnieją dowody naukowe współistnienie psów i ludzi około 12 tysięcy lat temu. Collie, oczywiście, jest to godne i wielki przedstawiciel swoich towarzyszy. nie ma zgody co do pochodzenia rasy. Jedna z hipotez sugeruje, że przodkowie współczesnego Collie zostały przywiezione do Szkocji z Islandii około XVII wieku. Inna wersja twierdzi, że szkockie owce psa – potomków dawnej celtyckiej rasy. Rozważa się również, że collie mógł dostać się do północnej Europy z rzymskich legionów. Ale wiadomo, że jego nazwa collie – collie – zawdzięcza szkockiej rasy owiec – Colley – który kiedyś wypasał.


skał formacji

Wydaje się nieprawdopodobne, że taki piękny pies do połowy XIX wieku były prawie nieznane poza Szkocji. Uważa się, że ten elegancki pies, który ma dumną łożysko i inteligentnym wyrazie, została podbita przez Koroleva Viktoriya podczas jej podróży w Szkocji. Od collie stał się niezbędnym członkiem wszystkich znanych wystaw. Wszystko zaczęło się poważne pracy hodowlanej w celu poprawy rasy zewnętrzne cechy. Znane nam luksusowy wygląd Collie zakupiono dopiero pod koniec XIX wieku. Psy stały podzielone na długowłosy, krótkich włosach i krótkim ogonem. Pierwszy wzorzec rasy został zatwierdzony w 1891 roku. Ostateczna wersja – w latach 60-tych ubiegłego wieku. W Rosji collie sprowadzono pod Mikołaja II. W tym pełnym szacunek psa elastyczne, silne ciało, długa, wąska głowa, wyraziste migdałowe oczy. Ale głównym dekoracji i Charakterystyczną cechą – jest to z pewnością włosy. Długie, grube i krótkie, z podkładem, jest zawsze świetnie, wszystko – marmur, sobole, niebieski lub biały kolor.

charakter

Pomimo szlachetnego i dumnego wyglądu, jeden z najbardziej temperamentu i zabawy dużego psa – collie. Zdjęcie Collie, beztroskie z dzieckiem, lub grając z właścicielem może być ozdobą każdej rodzinnego albumu. Dla dzieci, zwierzęta te są nie tylko delikatnie i czule. Wrażliwy na nastroje właściciela. Doskonałe strażnicy, przewodnicy ratowników. Tolerancyjny wobec innych zwierząt żyjących w domu. Wierny, przyjazny, inteligentny, elastyczny w szkolenia (pod warunkiem, że są zainteresowani i czułe do monitorowania nastrój). Kiedy nieprawidłowe szkolenie może pokazać upór, lenistwo, nerwowość, czasami mylone z agresją. Kochają się „rozmawiać” z właścicielem, i donośnym szczekaniem długi, co nie zawsze jest przyjemne dla innych. Jego naturalna inteligencja w kontakcie z osobą collie może rozwinąć się do tego stopnia, że staje się ono zdolne do samodzielnego działania. Dzheyms Duglas, szkocki dowódca powiedział, że pies – to najlepsze, co człowiek może mieć, a jeśli ludzie mogą kochać tak wierny jak pies, świat stałby się rajem. Collie, królewsku dumny, ale nieskończenie lojalny i wierny, jest najlepszym potwierdzeniem tych słów.