345 Shares 4995 views

Ból pod lewą łopatką: przyczyny i ewentualne choroby. Jak przezwyciężyć bóle i ból przeszywający pod łopatkami

Bardzo często ludzie doświadczają takich dolegliwości jak ból pod lewą łopatką, przyczyn, które, co do zasady, często pozostają tajemnicą. Dlaczego jest ból, definiować dość problematyczne i nieprzyjemne uczucie bólu daje osobie poważny dyskomfort. Nie zdając sobie sprawy z powagi sytuacji jako całości, staramy się pozbyć tego problemu na własną rękę, biorąc leki przeciwbólowe. Ale tylko komplikuje sytuację: zdrętwiałe ból, jesteśmy umożliwiając choroby podstawowej do postępu.


Przyczyny bólu

Osoba niemedyczne aby określić źródło bólu jest bardzo trudne. Po wyciągnięciu, a czasami ostry ból pod lewą łopatką nie mogą być pewne objawy jakiejkolwiek choroby, ale zaniedbanie to nie warto. Wynika to z faktu, że istnieje wiele poważnych chorób, znak który jest odczucie bólu pod lewą łopatki.

Jeśli występują bóle pod lewą łopatką, powodów może okazać się, co następuje:

1. Uszkodzenie ostrza. Jest całkiem możliwe, aby uzyskać złe upadek na plecach, podczas podnoszenia bardzo ciężkich przedmiotów i tak dalej. D.

2. niewygodnej pozycji w nocy.

3. Przemieszczenie ramienia.

4. Brak płynu maziowego do jamy stawu barkowego może być także przyczyną wystąpienia bólu.

5. Złamanie.

6. zapalenie ramię. Stawowej kieszeń zapalenie jest często przyczyną takiego bólu.

7. „profesjonalny” ból.

8. Różne choroby narządów wewnętrznych i układów ciała.

ból profesjonalny

Obolałe ból pod łopatkami może przejawiać się w postaci określonej choroby u ludzi niektórych zawodów. W szczególności kierowców, projektantów lub szwaczki. Krótko mówiąc, ludzie, których praca wiąże się z ciągłym napięciu Departamentu mięśni barków. Ból jest spowodowany w tym przypadku są w stałym napięciu mięśni pod łopatką z powrotem, a także umieszczone tutaj więzadeł i ścięgien.

choroba serca

Najczęściej przyczyną bólu polega na naruszeniu układzie sercowo-naczyniowym osoby i jest wynikiem zawału mięśnia sercowego. W tym samym bólem płoną, intensywny i nie kończy się po zażyciu nitrogliceryny.

Zawał serca – to bardzo niebezpieczny stan dla osoby, która charakteryzuje się epizodów ostrego bólu w klatce piersiowej. Ból może być zlokalizowane w lewej części ciała, i być odbierane raczej jako silny ból pod lewą łopatką, dając lewą stronę szyi lub lewym ramieniu.

Sprowokować atak dusznicy bolesnej, za co również jest charakterystyczne dla tego objawu może być silne napięcie emocjonalne. Ból w tej sytuacji może być kruszenie, cięcie lub wyciskanie charakter. Należy pamiętać, że ból daje pod lewą łopatką często do chorób serca.

Tętniak aorty jest dość poważna choroba. Objawy tej choroby jest podobna do mięśnia sercowego.

osteochondroza

Choroba ta może również wywołać ból pod lewym łopatki. Powody są ściskając końce korzeni nerwowych, które rozciągają się ich kręgosłupa. Szyjki macicy osteochondroza – choroby ludzi, którzy spędzają dużo czasu ze spuszczoną głową w dół. Ból może być odczuwalne w dziale szyi ramion i pod łopatką.

Osteochondrosis objawia się tępym bólem bólu odczuwanego przez nieco poniżej karku. Prawie zawsze jest to choroba towarzyszy ból pod łopatką. Charakterystyczną cechą jest zwiększony ból podczas ćwiczeń na szyi. Czasami człowiek staje się bardzo trudne nawet ruszyć ręką. Po porannym przebudzeniu jest często silne uczucie zawrotów głowy. Kłujący ból pod lewą łopatką – typowy objaw choroby zwyrodnieniowej stawów. Nieco złagodzić nieprzyjemne objawy pomaga przyjęcie ciepłym prysznicem.

neuralgia międzyżebrowa

Ból pod lewą łopatki mogą być spowodowane przez ściśnięcie międzyżebrowych nerwów. Choroba ta znana jako międzyżebrowe nerwobóle. Najczęściej ból jest zlokalizowany dokładnie z klatki piersiowej i lewej stronie pod lewą łopatką. Wzmocniony, zazwyczaj w rogach ciała, kaszel lub kichanie, ucisk na chorej części.

Główne powody międzyżebrowe nerwobóle formacji są:

 • hipotermia;
 • długi pobyt w niewygodnej pozycji;
 • nagły ruch.

Dość często skargi charakteryzują się bólem w sercu łopatą, nieprzyjemne mrowienie lub pieczenie.

wrzód żołądka

Ból choroby zlokalizowane w nadbrzuszu brzucha, ale mogą być również rozłożone pod lewym ramieniem i lewej stronie piersi. Ból jest osiągany charakter. Jego pochodzenie jest bezpośrednio związane z odżywianiem.

Zatem ból powszechnie składa się z następujących typów:

 • wcześnie;
 • głodny;
 • noc;
 • Jest późno.

1. Wczesne ból jest generowany bezpośrednio po posiłku i stopniowo uspokaja jak uwalnianie żołądka.

2. Hungry ból zaczyna się w dość długi okres czasu po ostatnim posiłku.

3. Po typ bólu charakteryzuje się wyglądem w ciągu kilku godzin od jedzenia. To jest jego główną różnicą.

4. ból nocny jest nieco podobny do bólu głodu, ale nie tylko to boli żołądek. Ból obejmuje lędźwiowego odcinka pleców.

wrzód żołądka perforowaną

Obecnie choroba jest poważnym powikłaniem klasycznej choroby wrzodowej żołądka i towarzyszy silny ból. Ból może być rozmieszczony w obszarze nadobojczykowej, w obszarze po lewej łopatki.

choroby płuc

Ból może być skutkiem wielu chorób układu oddechowego, a zwłaszcza zapalenie opłucnej, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc i inne. ból postać może wahać się od stałej ciągnącej się nagły ostry ból skurczu. To wszystko zależy od rodzaju choroby. Bóle ból pod lewą łopatką, gorzej podczas kaszlu lub głębokie oddychanie, mówienie o zapalenie opłucnej. W klasycznym ból zapalenie ma wyraźną bóle w przyrodzie, ogólna temperatura wzrasta.

problemy psychologiczne

Nieustanne napięcie, które prawie zawsze towarzyszy życia współczesnego człowieka, może również powodować ból pod lewą łopatką, powody są w tym przypadku czysto psychologiczny.

Główne objawy, które wskazują na to groźbą psychosomatycznej natury, są następujące:

 • dyskomfort;
 • kompresji;
 • niezrozumiałe nasilenia;
 • pieczenie lub uczucie pieczenia w klatce piersiowej.

Odczucia, zazwyczaj nie mają wyraźny charakter. Wydają się być „smarowane” i wiele dyskomfort nie zostanie dostarczona.

W jaki sposób można złagodzić ból pod łopatką

Jeśli ból jest bardziej profesjonalny charakter, będzie doskonale nieistotne ćwiczenia. Na przykład, pompek na ścianach pomóc wzmocnić mięśnie ramion. To znacznie zmniejsza nieprzyjemne uczucie bólu w lewej łopatce.

Również świetny efekt masażu ma, w szczególności, masaż lodem ramieniu. On jest bardzo dobry, aby zatrzymać ból wynikający jeśli są one wywołane przez stan zapalny, uszkodzenie z powodu rozciągania mięśni lub uszkodzenia tkanek miękkich.

Masaż ten wykonuje się w następujący sposób: kawałki lodu powinny być opakowane w dowolnej tkaniny i stosuje się do ból miejscu. Jeśli ból jest dość intensywny, procedura lód masaże powinny być wykonywane trzy razy w ciągu dnia. Jej czas trwania wynosi nie mniej niż 10 minut na średniej.

Co lekarze powinni odwiedzić

Gdy ból pod lewą łopatką, mając stały, powinien odwiedzić następujących specjalistów:

 • kardiolog;
 • neurolog;
 • gastroenterolog;
 • urazy;
 • vertebrologist;
 • psychiatra.

Nie odkładaj wizyty u lekarza na później, kiedy ból pod lewą łopatką są ostre, towarzyszyło pojawienie się duszności, ciemnienie oczu, duszność i przyspieszony oddech. Jest to najlepiej natychmiast zadzwonić „pogotowie”.

Rozpoznanie ból pod lewą łopatką

Ustalenie rzeczywistej przyczyny bólu obejmuje pełny zakres Działania koncentrują się na identyfikacji przyczyny bólu. Jednak głównym zadaniem jest wykluczenie warunki, takie jak choroby wrzodowej, dusznica bolesna, aorty, zawał lub PIS.

Przed przypisać żadnej procedury, lekarz przeprowadza wstępną ankietę, w której figur pewne szczegóły. Na przykład, czy występowanie bólu związanego z upływem czasu, jedzenie, z wszelkiego rodzaju obciążenia, gdzie jest ból, jaki rodzaj znaku są. oględziny, badanie palpacyjne.

Następujące badania i procedury są zazwyczaj mianowany:

1. Badanie rentgenowskie. Jest to konieczne w celu wyjaśnienia ewentualnych patologicznych kręgosłupa, płuc lub oskrzeli.

2. Usunięcie elektrokardiogram. Jego interpretacja pomoże wyeliminować choroby serca lub stan patologiczny.

3. Jeżeli objawy wskazują na pogorszenie żołądka, wrzody żołądka, a następnie dodatkowo mianowany FEGDS.

4. Czasami trzeba tomografia komputerowa, gdy promienie X nie pomogło zidentyfikować pozornych odchyleń.

5. Wspólne badania krwi i moczu są wymagane metody diagnostyczne.

I na koniec rozmowy warto przypomnieć, że ból pod lewą łopatką wymaga więcej niż tylko poważny związek pijany tabletki przeciwbólowej. Od tego objawu może zapobiec rozwojowi dość poważnej choroby. Jeśli wystąpi ból w okolicy uchwytu nie powinny odkładać wizytę do lokalnego lekarza-terapeuty. Lepiej zapobiegać niż później płacić swoje zdrowie dla własnego niedbalstwa.