469 Shares 7190 views

Leki mukolityczne. Instrukcje „Ambrobena”

Lek "Ambrobene" – Środek mucolytic. Lek ma secretomotoric efekt bronhosekretoliticheskim. Preparat pomaga normalizować zaburzenia wydzielania oskrzeli i płuc, zmniejszenie lepkości plwociny, poprawia parametry reologiczne ułatwia i przyspiesza wykrztuszania. Gdy otrzymują doustnie obserwowano prawie całkowitej absorpcji układu pokarmowego. Działanie terapeutyczne rozpoczyna się po upływie pół godziny i utrzymuje się przez sześć do dwunastu godzin. Proces zanikania występuje w komórkach wątroby. Około 90% leku jest wydalane z moczem. Składnik aktywny – chlorowodorek ambroksolu.


powołanie

Lek jest wskazany do oskrzeli, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli (ostre i przewlekłe), astma, komplikuje powstawania lepkiego śluzu i trudności w jego odkrztuszanie.

Lek „Ambrobene”. Instrukcje użytkowania

Tabletki u pacjentów z dwunastu wyznaczony na 1 szt. trzy razy na dobę przez pierwsze dwa dni, po czym częstotliwość odbioru jest zmniejszona do dwóch razy dziennie, lub – do 1/2 dawki zakładki (przyjmowanie częstotliwości 3R / d). Dzieci poniżej 12 roku życia jest powoływany przez 0,5 Tabela 2-3 P / dzień. Medycyna drink po posiłku. Oznacza „Ambrobene” (kapsułki) oświadczenie zaleca, aby pacjenci w wieku 12 lat o 1 sztukę. codziennie. Roztwór do inhalacji , i do podawania doustnego przy użyciu odmierzoną miarki. Wewnątrz instrukcji „Ambrobena” zaleca się, aby lek 4 ml 3R / Q w pierwszych dwóch lub trzech dni po – 4 ml dwa razy lub trzy razy 2 ml na dzień. Dawka dla dzieci w wieku poniżej 2 lat – 1 ml 2 R / D, aż do 5 – w tej samej dawce 3R / dzień, nawet do 12 lat – dwa mililitry najwyżej 3 razy / dzień. Wdychanie odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia. Pacjenci z pięciu zabiegów dziennie zaleca 1-2 2-3 ml roztworu do pięciu lat – 1-2 2 ml inhalacji. Lek zawieszonej przewidziany dla dorosłych w ciągu pierwszych 3 dni trzy razy 10 ml / dzień, a następnie 10 ml dwa razy lub trzy razy 5 ml na dzień. Dzieci od 5 do 12 instrukcji „Ambrobena” zaleca podawania pięć mililitrów 2-3 P / R. Okres zbioru zgodnie z nasileniem objawów.

Przeciwwskazania

„Ambrobena” instrukcja zawiera informację, że lek nie jest wskazany wrzodziejącym zmian w przewodzie pokarmowym, nadwrażliwości, w czasie ciąży. Środki w postaci zawiesiny nie jest zalecane dla chorych z nietolerancją fruktozy. Przeciwwskazania obejmują laktację. Kapsułki nie są zalecane u pacjentów w wieku poniżej 12 lat. Terapia dzieci powinny być nadzorowane przez lekarza. Tabletki nie są przypisane pacjentów do sześciu lat. Ostrożność podczas terapii zgodnie z zaburzeniami czynności nerek i wątroby. Dla dzieci w wieku poniżej dwóch lat zaleca się przepisać leki w postaci zawiesiny.

skutki uboczne

W trakcie leczenia, które może rozwijać ogólne osłabienie, bóle w nadbrzuszu, wymioty, nudności. U niektórych pacjentów lek może powodować reakcje alergiczne, takie jak wysypki, pieczenie, pokrzywka. Wraz z rozwojem niepożądanego instrukcją konsekwencjami „Ambrobena” zaleca się przerwanie leczenia, należy skonsultować się ze specjalistą.