856 Shares 2355 views

Zespół pałacowo-parkowy Zwinger w Dreźnie opisem. Atrakcje w Dreźnie w jeden dzień

Zwinger w Dreźnie jest najbardziej znanych i popularnych atrakcji stolicy Saksonii, który jest znany daleko poza granicami samych Niemczech. To właśnie w tym miejscu są przechowywane takie arcydzieła kultury światowej, jako „czekolada” i „Madonna Sykstyńska” i innych obrazów niedopasowanych. Zespół pałaców (Zwinger) – jest genialnym dziełem sztuki wykonane w stylu barokowym. Jest to jeden z symboli miasta. Znajduje się on w samym centrum metropolii obok nabrzeżu Łaby. Przede wszystkim, Zwinger jest znany jako miejsce, gdzie znajduje się galeria sztuki w Dreźnie. Ta atrakcja jest jednym z tych elementów, które mają być świadkiem pierwszej ręki, ponieważ nie historia o nich nie można porównać z prawdziwym blasku i przepychu.


Opis i historia

Zwinger w Dreźnie – siedem pawilonów, które są połączone przez galerii, fontanny, „Kąpiele Nimfy”, dziedziniec, ozdobione fontannami i ogrody kwiatowe, a brama Kronentor. Silny, ale z biegiem czasu nabył ciemniejszy odcień piaskowca, z pozłacaną koroną na bramie i na dachu niebieskim odcieniu dokonania tej atrakcji podobny do pałacu bajki. Galeria zdobione balustrady, rzeźby i wazony. To wszystko sprawia, że Zwinger w jednym arcydzieło sztuki barokowej. W środku budynku znajduje się kilka dużych muzeów, w tym obecnych i galerii Old Masters. W lecie otwartego dziedzińca powietrze zorganizował szereg działań.

Niezwykle piękny kompleks pałacowo-parkowy Zwinger został zbudowany na terenie wzmocnienia miasto pełniło rolę obiektów obronnych zamku elektorów. Kiedy były czasy pokoju, obiekt jest wykorzystywane do różnych uroczystości sądowych. Zwinger pojawiła się dzięki staraniom elektora Augusta Mocnego, architekt i rzeźbiarz MD Peppelmana B. Balthasar Permoser. Na przestrzeni lat 1711-1728 w budowę zespołu uczestniczył i wielu innych rzemieślników i artystów. Od początku planowano wybudować kompleks szklarni, która miała być zbiorem rzadkich roślin króla Augusta Mocnego. Jednak z biegiem lat projekt rozszerzył nieco, co spowodowało Zwinger przekształcony dużej struktury z parku. Do realizacji projektu do końca nie udało.

W ciągu zaledwie kilku lat, kompleks stał się epicentrum uroczystości sądowe, ceremonie, wypoczynku i życia w ogóle. Było to także miejsce dla zbiorów złożenie kurfyursheskih. Na przykład, od 1728 roku mieści się w nim zbiór naukowego i technicznego.

XIX-XX wieku. w historii zabytków

Zwinger dziedziniec z XIX wieku przy rzece był ograniczony tylko do niewielkiej ścianie. Zaplanowano tam park. Ale w 40 latach XIX wieku został zbudowany Zemperbau – nowy budynek muzeum, który pracował nad projektem architekta sądu G. Semper. Budynek muzeum został przekształcony Zwinger w Dreźnie, w zamkniętym pierścieniu.

W ciągu wieków XVIII-XIX czasy konstrukcja wielu zniszczony i odbudowany, marnujesz swój historyczny wygląd. Ale w 1920 roku została uznana za wielką wartość dla sztuki barokowej w Europie, ale ponieważ Zwinger w Dreźnie jest przywracana pod ścisłą kontrolą Hubert Ermisha. Ogromne doświadczenie takiej pracy pozwoli architekt i historycy eksperckie przywrócić atrakcją jest prawie w tej samej formie, w jakiej został on stworzony wiele lat temu. Dziś mamy okazję podziwiać obiekt dokładnie tak, jak to widział Niemcy po raz pierwszy.

Co znajduje się w Zwinger

Zwinger w Dreźnie ma takie budynki i muzea:

  • Galeria Obrazów Starych Mistrzów – to Galeria Sztuki Dresden, który jest najbardziej znanym muzeum miasta. To jest miejsce, gdzie można zobaczyć „Madonnę Sykstyńską”, napisany przez nieśmiertelnego Raphael.
  • Zbrojownia – zawiera jedną z najbogatszych kolekcji na świecie sprzętu turnieju i sądowych ceremonialnych broni.
  • Niemiecki Pawilon – wraz z przyległym galerii obiektu łączy pawilon z zegarem astronomicznym oraz budynku Semper galerii.
  • Kolekcja porcelany – Drezno kolekcja porcelany składa się z 20 000 eksponatów i jest jednym z najcenniejszych zbiorów ceramiki na świecie.
  • Hall z zegarem astronomicznym – w 1933 roku na budowę chronometru Municipal Pavilion Zwinger został ustalony w mechanizmie, który został zintegrowany cztery tuziny dzwonów wykonanych z porcelany miśnieńskiej.

To nie wszystkie muzea i zabytki znajdujące się na terytorium Zwinger. Opisać je w jednym artykule jest trudne, więc najlepszym sposobem, aby zobaczyć całe to piękno na żywo.

Najwybitniejsi obiekty Zwinger

Zwinger w Dreźnie, których ujawnienie podaliśmy w artykule – jest główną atrakcją w mieście. A jeśli zdarzy ci się dostać do tego miejsca, to należy odwiedzić fontanny „nimfa kąpiele”. Znajduje się w miejscu, gdzie kiedyś był dla francuskiego wałka mocującego pawilon. Jest to jeden z najpiękniejszych fontann należących do epoki baroku. Został zbudowany według projektu Balthasar Permoser. Na szczycie wału ma dziurę, z której płynie woda i wpada do basenu w stworzonym sztucznie wodospadu. Od południowo-zachodniej stronie fontanny zdobi sześć posągów nimf i delfinów, wylewanie wody.

Nie mniej interesujące wola Kronentor brama lub brama-korona. Ich korony kopuły przedstawiających polską koronę, która nosić cztery orły. Jest to obiekt został odbudowany po II wojnie światowej.

Jeden z najpiękniejszych teatrów w świecie

Bardzo piękny jest Drezno. Atrakcje w ciągu jednego dnia, a następnie można zbadać wielu. Tak więc, oprócz Zwinger, Semper Opera jest warte odwiedzenia, który jest jednym z najpiękniejszych teatrów na świecie. Opera House jest naprawdę wspaniały, i jest zbudowany w stylu neorenesansu. Obiekt położony jest w teatralnej placu wsi. W niszach wzdłuż obwodu zabytków 16 sztuk popularnych pisarzy i bohaterów literackich.

slice of Italy

Wielu turystów jak Dreźnie. Atrakcje w jeden dzień nie jest dokładnie rozważyć, ale chodzić na większości z nich są całkiem realne. A jeśli są wyrzucane w tym mieście tylko na jeden dzień, nie przegap włoskiej wsi, znajdujący się na jednym z brzegów Łaby. Jest jeden bardzo piękny budynek. I to jest wspaniałe, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.