223 Shares 2722 views

Atrakcje w Mongolii. Ułan Bator: ciekawe miejsca i zdjęcia

Więcej niż 20 razy stolicy Mongolii zmieniła swoją lokalizację, aż osiedlili się w mieście o nazwie lotniczego i kolejowego bramę kraju. Ułan Bator, którego atrakcje będzie prawdziwym szokiem dla europejskich turystów, zasługuje na szczególną uwagę.


Starożytna tradycja i nowoczesność

Przed upadkiem Związku Radzieckiego, Mongolia przestrzega zasad socjalizmu, co wpłynęło na architekturę miasta. Ułan Bator – nie jest wyjątkiem, więc lokalne budynki rządowe są niewiele różnią się od tych, w których nie było radzieckie organizacje partyjne innych regionach.

Po początku pierestrojki w naszym kraju azjatycki naród zaczął się rozwijać w inny sposób, który pozytywnie wpłynął na rozwój turystyki, która stała się w ostatnich dziesięcioleciach istotnym źródłem dochodu.

Miasto o bogatej kulturze, została założona w 1639 roku jako jeden z głównych klasztorów buddyjskich. Łączy starożytne tradycje i nowoczesne innowacje: obfitość wieżowców w centrum miasta i brzydki namiot na jego obrzeżach, a poprzez szerokie ulice z błyszczących samochodów zagranicznych zawodników jeżdżących na koniach.

Stolica Mongolii serdecznie zaprasza wszystkich, którzy chcą, aby osobiście zobaczyć, jak kawałki zmieścić dwa różne światy.

mauzoleum

Kilka lat temu, każdy, kto przyszedł do Ułan Bator (Mongolia), zabytków, które można zwiedzać przez długi czas, przyszedł do Mauzoleum, Moskwa uważana jest za kopię. Jest wypoczęty organizm Sukhbaatar – lider rewolucji 1921 i lidera politycznego Choibalsan. Jedenaście lat temu, lokalne władze zdecydowały się na ich pogrzebu. Kremacja odbyła się z udziałem przywódców buddyjskich we wszystkich tradycyjnych obrzędów religijnych.

Monumentalny budynek został rozebrany, ale zamiast na miejscu wzniesiono pomnik Czyngis-chana.

klasztor Gandantekchinling

Po rewolucji w Mongolii została zniszczona wiele buddyjskie klasztory i świątynie były traktowane jako pozostając własnością państwa. Teraz ocalałe relikty powrócił do kleru, a niektóre z nich muszą spełniać.

Wielką wartość kulturowa są najbardziej znanych miejsc kultu religijnego. Ułan oferuje prawdziwe centrum duchowe rozpoczął pracę w XIX wieku. Podczas represji był zamknięty, a po otwarciu drzwi do pielgrzymów, stał się jedyny kościół operacyjnego kraju do 1990 r.

Dawno, dawno temu żył około 14.000 mnichów, teraz – 150 opiekunów. Ogromny obszar z kamienia i drewna kompleksu klasztornego jest wypełniona świątyń, aw 1970 roku otwarto tu Uniwersytet buddyjską. Przewodnik Gandantekchinling dba o utrzymanie edukację religijną i mocno ją obsługuje.

Przyciąga pielgrzymów pomnik

Świątynia, uważany za jeden z najpiękniejszych obiektów architektonicznych, przyciąga dużą liczbę wiernych, że jest to złoty posąg Awalokiteśwarą (ucieleśnieniem nieskończonego cierpienia), wzniesiony na zebranych datków.

Klasztor i znajduje się w niej boskie postać – nie tylko zainteresowanie przyczyną atrakcji turystycznych.

Ułan Bator. klasztor Manshir

W 1733 roku, niesamowity kompleks religijny został utworzony w dolinie Bogda Chan, który obejmuje około 20 kościołów. Ze względu na fakt, że jest obok parku narodowego w bardzo malowniczym miejscu, on jest odwiedzana przez ogromną liczbę osób w tym samym czasie korzystać z naturalnych widoków.

Niestety, nie było tylko jeden funkcjonowanie świątynia, przebudowany w latach 30-tych ubiegłego wieku. Starożytny urwisko za to malowane obrazy religijne, a na terenie klasztoru znajduje się duża liczba posągów Buddy.

Ich-Bogd-Uul

Znany na całym świecie i naturalnych atrakcji miasta. W Ułan Bator, turyści wydają się zostać sama z majestatyczna góra systemu Khentei, w szczególności, aby zobaczyć słynny IKH Bogd-Uul, znajdujący się w południowej części stolicy.

W zapisach historycznych nie ma wzmianki o tym, że tu odpoczywał Czyngis-chana ze swoich wojsk przed bitwą. Uważa się, że dokonał tym obszarze ochrona zabraniając wyciąć las i polowanie. UNESCO wpisany na listę dziedzictwa górskiego wpływa na szczególną urodę i obszar chroniony daje spokój i niezapomniane wspomnienia.

Mountain Uushgiyn-Uul

Szczególne znaczenie dla mieszkańców znajdują się w pobliżu stolicy Mongolii sakralnych zabytków. Ułan przydziela fundusze, aby pomóc wieś Mourin zachować dla potomności kopiec pogrzebu, który uważany jest za najstarszy pochówek.

Żył kilka wieków temu plemiona pasterzy w obszarze pozostawił pochówku oznaczone tzw „Deer” kamieni. Są pionowych głazów do pięciu metrów, a powlekane zdjęć runami jelenie.

Nie wiadomo, jakie narzędzia używane przez starożytnych plemion, ale precyzję i umiejętności grawerowanie na współczesnych kamień zaskoczenie.

Park Narodowy Gorkhi-Terelj

Niezwykle malownicza stolica zabytków chronionych. Ułan Bator – to miasto, które dba o środowisko i tworzenia parków narodowych do rekreacji na świeżym powietrzu. Najbardziej znany jest naturalny obszar Gorkhi-Terelj National Park, który jest uważany za najbardziej piękne krajobrazy w kraju. W ubiegłym wieku na jego terytorium wydobywano kamienie półszlachetne, a dla reszty Mongolii słynnego znalezionego kwarcu dymnego, ważący ponad siedem kilogramów.

Dziewicza przyroda, doliny szmaragd, dziwaczne formacje skalne, rzeki górskie, nieprzeniknione lasy i czyste powietrze – to wszystko przyciąga mieszkańców i turystów do Mongolii, znakowanie wspaniałą scenerię.

Jezioro Ajmak chubsugulski

Głównym jezioro kraj – Ajmak chubsugulski, który jest często porównywana do Bajkału: jest to samo świeża woda nadaje się do wykorzystania w surowej postaci. Około sześciu milionów lat temu obszar ten był czynny wulkan, a po tym, jak wyszedł, gigantyczny krater był staw z krystalicznie czystą wodą.

Oprócz unikalnego jeziora, widoki turystów pojawiają się trzy wyspy, związane, według plotek, szamańskiego rytuału, a czwarty został niedawno spadł w przepaść.

Od 1992 roku z jeziora na terenie przyległym jest częścią Parku Narodowego (Ułan Bator). Atrakcje, które są prezentowane na papierze fotograficznym, sprawiają nam myśleć o wielkości natury, który stworzył takie piękno. Po hałaśliwych maszyn spalinowych i zanieczyszczonych metropolii to oaza spokoju będzie dobrodziejstwem dla tych, zmęczony życiem ludzi.

Buddha Park

Władze mongolskie zastanowić dziedzictwa religijnego i kulturowego, tworzenie specjalnych ośrodków i niepokojem pilnuje jego zabytków. Ułan Bator stał się miejscem, gdzie z inicjatywy Ministra Przyrody i koreańskiej Hambo Lama w 2006 roku założył Międzynarodową Buddha park w pobliżu Zaisan Hill, który jest wyposażony w część wypoczynkową z placem zabaw i kawiarni.

W środku parku wzniesiono pomnik 18-metrowy młodego Buddy, wykonany z materiału yulayta jest bardzo popularny w Korei Południowej. Jest odporny na wszystkich zjawisk naturalnych, wymagając jedynie aktualizuje kolor raz na siedem lat. Po obu stronach figurą jest brąz Bell i bębna świecie. A u podstawy umieszczonych kwiatów lotosu i symbol Mongolii – Bird Khangarid FC. Mieszkańców i turystów uwielbiam ten obszar, który stał się najbardziej popularnym miejscem wypoczynku.

bogdyhana Pałac

Szczególnie interesujące dla gości miasta z informacją o zabytków starożytności. Ułan Bator, Mongolia uważany jest za gem, znany z zespołu pałacowego, uznany zabytkiem.

Bogdyhana pałac został zbudowany pod koniec XIX wieku dla monarchy pojedynczego kraju. „Święty Ojciec”, orzekł Mongolia podczas chińskiej okupacji i głowy państwa przed jej wejściem w bloku sowieckim. Po 1924 roku kompleks stał się muzeum. Kto jest najbardziej znanym i odwiedzanym zabytkiem historii, która jest podzielona na dwie części: letni pałac w stylu chińskim i zimowa rezydencja. Przechowują one około ośmiu tysięcy eksponatów związanych z życiem i działalnością bogdyhana.

summer Palace

Większa uwaga powinna składać się z siedmiu zabytków świątynie pałacowych. W Ułan Bator, turyści pochodzą z całego świata, aby podziwiać stare budynki, ozdobione wizerunkami mitycznych zwierząt i bogów.

rezydencja zimowa

Szczególnie interesujące dla miłośników historii jest pałac zimowy, zbudowany na projekcie, podarowany przez władcy mongolskiego cesarza Mikołaja II. Zaloguj się, dwupiętrowym budynku ozdobione ażurowym wzorem z lwami na plecach. Goście są witani przez wózku, który jechał Bogdyhan z żoną, a drugie skrzydło jurty jest pokryta skór pantery.

Składa się z kilku pomieszczeń sali zaskoczony niezwykłe eksponaty. Na przykład, prezent od Mikołaja II – dwa pozostałe miejsca, publikując piękną melodię, gdy siadają goście.

Muzeum Historii stolicy Mongolii

Nie wspominając główny Muzeum Historyczne stolicy Mongolii, prowadząc historię o jego atrakcji. Ułan Bator, ciekawe miejsce, które jest trudne do opisania w jednym artykule, przedstawiane w ekspozycji, opowiadając nam o dawnych czasach i obecnych.

Historia starożytnego miasta jest utrzymywana w archeologiczne artefakty, rysunki, książki, fotografie i wideo. Czterdzieści lat temu budynek został zbudowany do użytku osobistego Badmazhapova Buriacji, uznano za zabytek architektury kraju.

Oczywiście, w małym artykule nie może rozwiązać wszystkich liczne atrakcje Ułan Bator, ponieważ miasto można nazwać prawdziwą muzeum, gdzie unikalne eksponaty koncentruje sztuka, kultura, architektura i religii. Prawdopodobnie cały urlop nie wystarczy, aby stać zaznajomiony z każdym z nich. Dlatego wielu turystów powrót do malowniczego miasta, aby kontynuować dialog.