301 Shares 7549 views

Ciekawe rzemiosła z przycisków

Jeśli dobrze się wykopiesz w szufladach i szufladach, w prawie każdym domu znajdziesz szkatułkę lub torbę z guzikami. Nasze matki i babcie mają wiele tych cech i możemy stworzyć z tego bogactwa liczne akcesoria: koraliki, bransoletki, szpilki do włosów, kolczyki. Możliwe rękodzieło z guzików zachwyci wyobraźnię oryginalnością i różnorodnością. W tym przypadku typy przycisków można używać absolutnie: plastikowe, metalowe, drewniane, przezroczyste i kolorowe, duże i małe. Produkty wykonane z guzików można tworzyć za pomocą zwykłego plastiku i można używać zabytkowych elementów do wyrobu biżuteryjnej biżuterii. Oprócz przycisków można używać kulek, kulek, kamieni dżetów, nawet rozdartych lalek.

Rzemiosło wykonane z guzików to wspaniała wspólna aktywność z dziećmi. To przyczynia się do rozwoju ich wyobraźni, twórczego myślenia, dobrych umiejętności motorycznych. To tylko z małych dzieci, warto ukryć bardzo małe guziki, które chcesz spróbować na zębie.

Praca technik jest sporo: klejenie, haftowanie, tkanie, mocowanie drutem. Gotowe rzemiosło wykonane z guzików można malować farbami akrylowymi lub lakierami. Co do zasady, podczas procesu twórczego nie ma żadnych trudności. Ostateczna forma pożądanej rzeczy zależy wyłącznie od wyobraźni jego twórcy. Oto kilka przykładów ciekawych prac.

Prawdopodobnie najprostszym wariantem akcji z przyciskami jest ich ciągnięcie na drut, ciąg lub linię. W tak prosty sposób każda dziewczyna może zrobić sobie koralik lub bransoletę. W tym celu weź cienki, elastyczny przewód, który jest równy obwodowi nadgarstka lub pożądanej długości perełek plus kilka centymetrów. Na tym łańcuchu zaznacz wybrane przyciski. Gdy praca jest zakończona, przewód musi być połączony z obu stron tak, aby worki nie pękły.

Jeśli wziąć duże jasne przyciski, dostajesz ciekawy wystrój drzewa sylwestrowego.

Inna wersja bransoletki opiera się na użyciu już gotowego łańcucha z dużymi łącznikami i pierścieniami drucianymi. Takie półfabrykaty można nabyć w każdym sklepie z igłami. Istotą metody jest przymocowanie przycisków do ogniw łańcucha za pomocą pierścieni. W ten sam sposób można budować i kolczyki.

Jeśli ozdobisz nudne flopsy jasnymi guzikami, takie buty doda letni nastrój. Bierzemy taśmę trochę więcej niż taśma do paska, przetwarzamy jej krawędzie tak, aby nie rozdrobnić. Pochylamy się w środku, jak litera V i zszyjemy fałdę. Na taśmie przyciski szycia. Gdy ta część pracy jest gotowa, taśmę przykleja się do taśmy za pomocą klapsa. Jeśli klocki są wykonane z tkaniny, można zaszyć przyciski bezpośrednio do niej.

Wraz z dziećmi można też zrobić ciekawy ścieg lub panel na ścianie. W tym celu narysuj pożądany obraz na tkaninie (motyl, królik, kwiat) i wyciąć go. Wykonujemy kilka takich warstw. Przykrywamy górną warstwę przyciskami. Następnie szykujemy wszystkie warstwy i wykonujemy krawędź z ozdobnym szwem.

Bardzo proste jest zrobienie tułowia przycisków i papieru. To zadanie poradzi sobie nawet z okruchem, do którego nawet moja matka nie daje igły. W tym celu należy przekręcić stożek z grubego papieru lub cienkiego kartonu i przykleić krawędzie, tak aby baza nie rozpadała się. Pozostaje tylko do klejenia jej zielonych przycisków – od poniżej większych, powyżej małych. W niektórych miejscach można przykleić guziki o innym kolorze, imitując zabawki choinkowe.

Rzemiosło wykonane z guzików jest fascynującą i nieskomplikowaną okupacją, która może przynieść wiele przyjemności zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dlatego też, jeśli podczas sprężystego czyszczenia znalazłeś depozyty starych przycisków, nie rzucaj ich, ale niech odejdą.