301 Shares 3209 views

Marskość wątroby – jest uleczalna, czy nie? Jak zatrzymać tę chorobę?

Marskość wątroby może być wyleczona, czy nie? Niestety, całkowicie wyleczyć chorobę nie jest możliwe. Możemy tylko zatrzymać jego rozwój i uciec od powikłań. Marskość wątroby rozwija się na przestrzeni lat, a proces ten może przejawiać się przez wielką liczbę objawów. Dlatego ma sens każdemu przynajmniej raz w roku w diagnostyce narządów wewnętrznych. Możliwe jest więc, aby zapobiec rozwojowi choroby, aw przypadku jej wystąpienia – nie pozwól mu wziąć groźne formy.


Marskość wątroby może być wyleczona, czy nie?

W przypadku rozpoznania marskości we wczesnych stadiach jest każda okazja, aby zatrzymać postęp choroby. Pomoże to diety, leczenia i diagnostyki dla systematycznej kontroli stanu organizmu. Zgodność z dość prostych zasad w marskości wątroby sprawia, że można żyć długo i pełne.

W przypadkach, gdy choroba jest w fazie końcowej i miały formę zagrażającą życiu, może pomóc przeszczep wątroby. Zatem pytanie „Czy marskość wyleczyć?” jednak pozostaje otwarte. A współczesna medycyna nie został jeszcze ustalony leków, które mogą leczyć choroby całkowicie.

Etap marskość

Choroba rozwija się bardzo powoli. Proces ten może trwać latami, a brak wyraźnych objawów we wczesnym stadium komplikuje wczesne wykrycie choroby. Dlatego ludzie, którzy cierpią z powodu marskości wątroby, należy pamiętać o konieczności okresowej kontroli, zwłaszcza jeśli są typowe objawy, takie jak osłabienie, utrata apetytu.

Całkowita wyróżnić 3 etapy progresji choroby:

 1. etap kompensacji. To może przejawiać się w różnych objawów niesystematycznymi. Wszelkie oznaki powstania i rozwoju choroby nieistniejące. To dlatego, że w tym etapie, zniszczenie wątroby niskie i normalne komórki są w stanie skompensować ulepszonych pacjentów występowania operacji.
 2. Krok subcompensation. pierwsze objawy marskości najczęściej pojawiają się na tym etapie. Jest to spowodowane pojawieniem się większej liczby dotkniętych obszarach oraz niemożność zdrowych komórek wykonać całą pracę. Ponieważ wątroba ludzka działa na mniej niż pełną siłą, charakteryzującej się uczuciem słabości, utrata wagi, brak apetytu i uczucie dyskomfortu w wątrobie.
 3. Krok dekompensacji. Charakteryzuje się wyraźnymi i negatywnych objawów, które mogą mieć marskość. Uleczalne czy nie jest na tym etapie? Niestety, na tym etapie istnieje poważne zagrożenie dla życia pacjenta. A głównym zadaniem medycyny w tym przypadku – maksymalne opóźnienie progresji choroby. Ponadto, leczenie powinno się pod stałym nadzorem lekarskim.

Objawy marskości

Prawie wszystkie objawy choroby pojawiają się na scenie subcompensation.

 1. Stała zmęczenie, osłabienie. Senność i ogólny ton ciała spadek.
 2. Utrata apetytu, a tym samym zmniejszenie masy ciała.
 3. Swędzenie skóry, szczególnie odczuwalne w nocy.
 4. Blush palm.
 5. Być może pojawienie się żółtaczki. Najprawdopodobniej na etapie dekompensacji.
 6. Pojawienie pająka żyły na skórze.
 7. Pojawienie niskiej krzepliwości krwi. W przypadku ran lub cięć – trudno powstrzymać krew.

Przyczyny choroby

 1. Alkohol. Najczęstszą przyczyną choroby jest marskość wątroby występuje. Około 30% ludzi, którzy używają go codziennie napoje, w ciągu 2-3 lat rozwoju choroby.
 2. Wirusowe zapalenie wątroby typu B lub C. Podczas tych długotrwałego zapalenie wątroby może powodować marskość.
 3. Dziedziczność. W niektórych przypadkach, ludzie mają zdolność do absorbowania nadmiaru miedzi i żelaza z pożywienia. Z biegiem czasu, nagromadzenie tych substancji prowadzi do powstania choroby.
 4. Kryptogennym marskość. Medycyna nie jest jeszcze znane przyczyny tego typu marskości, ale rozwija się bardzo szybko, a jedyną opcją leczenia staje się przeszczep wątroby.
 5. Leki. Nadmierne i lekkomyślne stosowanie leków prowadzi do zniszczenia wątroby.
 6. Podstawowym marskość bilinarny. Nazywa blokując drogi żółciowe w wątrobie, który występuje z powodu awarii w układzie odpornościowym.

diagnostyka

 1. oględziny, badania palpacyjnego wątrobę.
 2. Badanie krwi do wątroby.
 3. USG narządów wewnętrznych.
 4. Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI).
 5. Tomografii komputerowej (CT).
 6. Biopsja wątroby.

Leczenie marskości

Metody i programy leczenia w dużej mierze zależy od stadium marskości i ogólnego stanu pacjenta. Ma on na celu zatrzymać uszkodzenie wątroby i zapobiegania powikłaniom.

Ogólne zalecenia dla wszystkich pacjentów obejmują ścisłą dietę i całkowite odrzucenie alkoholu. Należy również podjąć systematyczne badania. Wszystkie następujące recept lekarskich pozwala chronić organizm z wszystkich kłopotów, że ma marskość wątroby. „Wyleczony marskość czy nie?” – pytanie nie jest tak istotne. Ważne jest, aby zdiagnozować chorobę w czasie, aby powstrzymać i zapobiec powikłaniom.