87 Shares 3095 views

Cypr – zabytki. Co zobaczyć? atrakcje ocena Cypr

Trudno powiedzieć, co jest bardziej do tej wyspy na Morzu Śródziemnym: romans i historii starożytnej. A może po prostu w tym połączeniu i jest szczególny urok wakacji na Cyprze!

Ogólna charakterystyka wyspie

Cypr jest jednym z trzech największych wysp Morza Śródziemnego. Obszar 9250 tys. km. Jednak dzień nie potrzeba wiele, aby przejechać go w górę iw dół i szukać dostępnych na wyspie atrakcji Cyprze. Samochodem z północy na południe, należy zdać w najszerszym miejscu 96 km, a ze wschodu na zachód więcej – 224 km.

Ulga na Cyprze zróżnicowane: plaże piaszczyste i skaliste klify, dolin i wzgórz, lasów sosnowych i pasm górskich.

Lato przez cały rok

Klimat jest bardzo korzystny poziom. W lecie temperatura mieści się w zakresie od 25 stopni Celsjusza do 35 stopni chłodnicy zimą – od +17 do + 19 ° C. Zima na Cyprze jest krótki, a sezon plaża jest otwarty przez cały praktycznie przez cały rok.

letni deszcz na wyspie prawie nigdy nie zdarza, mogą być dostępne tylko w okresie od grudnia do lutego.

Oczywiście, klimat jest bardzo ważne, aby wybrać odbiorców. Ale to przyciąga turystów nie tylko on. Niesamowite i znajduje się na wyspie atrakcji Cyprze. Co zobaczyć, decyduje każdego człowieka. Ponieważ wybór jest bardzo duży.

ośrodek kraj

Warto zauważyć, że na Cyprze, większość z jego atrakcji jest usytuowany w dzielnicy uzdrowiskowej lub w jego pobliżu. Tak, to jest możliwe, aby połączyć wakacje nad morzem z wycieczek.

Na przykład, ośrodek Limassol jest drugim co do wielkości miastem na wyspie. Tutaj każdy kamień starożytności oddycha. Interesujący dużo jak samo miasto i jego okolice. Głównie przyciąga zamek Limassol, który doświadczył wiele rzeczy: najazd wroga oblężenie, trzęsienia ziemi … W 1191 w kaplicy twierdzy ślubie Ryszarda Lwie Serce, króla Anglii, z księżniczką Berengarii Nawarry. Obecnie twierdza jest muzeum, gdzie można zobaczyć zbroję rycerza, różną broń, sprzęty średniowieczu i więcej.

sąsiedztwo Limassol

W okolicach Limassol jest również wiele ciekawych rzeczy. Więc, 5 km, ruiny jednego z najstarszych miast w Cypr – Amathus. Pojawił się przed pne i rozwijała się przez dłuższy czas, aż do Arabów w 7 wieku pne. e. nie niszcząc go. Archeolodzy udało się wykopać niektórych fragmentów starożytnego miasta. Dziś turyści mogą spacerować ulicami, badać ruiny wczesnochrześcijańskiej bazyliki, wspiąć się na pozostałościach świątyni Afrodyty, aby zobaczyć ruiny łaźni i pozostałości systemu wodociągów.

Na innych ośrodków (Larnaca, Ayia Napa, Pafos, Troodos, Protoros) też jest coś do zobaczenia. Jego starożytność i piękno hipnotyzujący Cyprze. Atrakcje na wybitne wycieczki lokalizacja są bardzo popularne wśród turystów, zrobić niezapomniane wakacje od dłuższego czasu, i nasycone.

Cypr i greckich bogów

Starożytne greckie mity sugerują, że był na Cyprze, na górze Olimp, pierwsi mieszkańcy ziemi, są one takie same bogowie – Uran i Gaja. Tu się urodziłem i bogini miłości Afrodyty.

Wiele zachowanych artefaktów nie dają zapomnieć o tym, jak nasza Ziemia jest stara. Ruiny świątyni Afrodyty w pobliżu miejscowości Kouklia, bogini kąpielowy w rezerwatu przyrody Akamas, Sanktuarium Apollina, świątynia Astarte, wreszcie, pozostałości pałacu Zeusa. Rzeczywiście, jest to tylko okruchy, które osiągnęły swój czas, ale nadal udowodnić, że wiele stuleci żyli bogowie lub ludzie byli potężni. Po zbudowali te budynki, które są teraz łatwe do zbudowania.

Tak więc, być może, nie ma o nich tak wiele mitów i legend. Jak na przykład w ten sposób: jest to konieczne, aby zanurzyć się dziewczynka w kąpieli wodnych Afrodyty, będzie nabyć długotrwałe piękno.

Więc atrakcje Cyprus, że należy patrzeć?

Ocena z najbardziej interesujący: pierwsze miejsce

To jest bardzo trudne do określenia, co umieścić na pierwszym miejscu. Być może, Pafos, na całokształcie wszystkich jego atrakcji. Miasto znajduje się na liście UNESCO z „Skarby cywilizacji światowej.” Uważa się, że powstała w czasach Aleksandra Makedonskogo. Znajdują się ruiny starożytnego miasta Nea Pafos. Archeolodzy niektóre jego elementy należą do budynków od czasów rzymskich. Ściany zachowane figury wykonane kolorowych kamieni i przedmiotów stanowiących mitologiczne. Nawet bardziej atrakcyjne mozaikowe podłogi, trudno uwierzyć, że były one wiele wieków.

Z bogini Afrodyty w Pafos, i jest podłączony tak wiele miejsc: zatoki, pływanie, skały, świątynię. Szczególnie podziwiam piękno Afrodyty skały, tam gdzie urodził się bogini miłości. Znajdują się one 25 km od Pafos.

Grobowce Królów znajduje się w skałach. Są pochowani dostojnicy imperium rzymskiego, a także czas Ptolemeuszy, a król Ptolemeusz. reprezentują one całe podziemne pałace.

W Pafos można również odwiedzić średniowieczny zamek-twierdzę, Muzeum Archeologiczne, Agios Neophytos Klasztor w skale, i więcej.

Obliczono według kolejności

nie tak łatwe do osiedlenia się w porządku. Bo naprawdę wyjątkowy na wyspie atrakcji Cyprze. Na co zwrócić uwagę, to najlepiej wybrać się na podstawie ich bliskości do ośrodka, gdzie jest to niezbędne do odpoczynku.

Jednak staramy się kontynuować listę punktacji i umieścić na drugim miejscu Curio. Jest to kolejny starożytne miasto na Cyprze. Uważa się, że zmarł z powodu silnego trzęsienia ziemi w 4 wieku. Archeolodzy mają kopać wiele fragmentów potężny w czasie tej polityki. Najważniejszym z nich jest chyba Greco-Roman amfiteatr. Tam, gdzie kiedyś były domy szlacheckie, łaźnie publiczne i niektóre inne konstrukcje zostały zachowane mozaiki, przedstawiające ptaki i ryby.

Odwiedzenie Curio, powinien wyglądać i znajduje się w pobliżu Sanktuarium Apolla. Ta świątynia należy do 7 wieku pne. Oczywiście, az nim nie ma wiele: dwie bramy i kroki, które prowadzą do ołtarza.

Rycerski Zamek Kolossi (13th century) trafia wysoką wieżę i grube ściany. To był fortyfikacji, zbudowany przez Rycerzy Szpitalników pobliżu Limassol.

W Larnace zachowana cerkiew w wieku 9 – Kościół św Łazarza. Legenda głosi, że została ona zbudowana w miejscu, gdzie pochowany jest święty.

W stolicy, Nikozja, Cypr jest z pewnością warto zobaczyć Famagusta Gate (jedno z trzech wejść do historycznej części miasta przez weneckich murów); Pałac Arcybiskupi (centrum Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego Cypru); Omeriye meczet (gdzie, według niektórych źródeł, został pochowany tureckiego kalifa Omara).

klasztory Cypr

Im na wielu wyspach. Trzy najważniejsze to Imperial stauropigia Świętego Kykkos klasztor (założony w czasach Bizancjum), Klasztor Stawrowouni (4 wieku, relikwia – fragment Krzyża Świętego) i Klasztor Machairas (trzymane cudowną ikonę NMP). Nawiasem mówiąc, Stavrovouni znajduje się na szczycie góry, z którego roztacza się wspaniały widok na góry i na wybrzeżu.

Głównymi klasztory Cyprze znajdują się w górzystym regionie Troodos. Dwanaście z nich są zawarte w Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Większość z nich zostały zbudowane w 11-12 wieku. Wiele z nich zostało zniszczonych, ale opuścili kościół, które różnią się nie tylko architekturę, ale również ze wspaniałymi freskami.

Bliżej naszych czasów

Jeśli jesteś zmęczony stary, można zanurzyć na Cyprze oraz nowoczesną raju.

Natural Park Cavo Greco, park wodny „Wodny Świat” wioski Lefkara (znany z koronki i srebrnych wyrobów), akwarium, wodospad … Caledonia

program rozrywkowy na wszystkich ośrodków zbyt bogata i interesująca. Popularne festiwale, "Kataklilizmos", "Anthesteria" i inne. Nurkowanie, wyścigi jeepa, surfing, golf, jazda na nartach wodnych … Ma wszystko!

Oczywiście, trudno jest cieszyć się resztą na 8-9 dni i zbadać wszystkie istniejące na wyspie atrakcji Cyprze. Opinie turystów powiedzieć, że większość z nich nadal zarządzać nawet na tak krótki czas, aby „do reszty ciała i dla duszy”, „pozytywnych emocji” i „dużo wrażeń!”, Ale ci, którzy wydawało się trochę planowania niezbędne do przykręcenia kontynuować znajomość z cudownej wyspy.

Oprócz czasu, oczywiście, i to wymaga pewnej ilości środków dostępnych w celu wyświetlenia na wyspie atrakcji Cyprze. Ceny są nadal na szczeblu europejskim istnieje.

Koszt wycieczki na Cypr wynosi średnio 16 000 rubli za osobę. Cena zależy od czasu trwania wakacji, a od komfortu hotelu, a od świadczonych usług (zasilanie) i innych czynników. Po prostu trzeba przestudiować propozycje touroperatorów i wybrać ten, który pasuje.

Istnieje również możliwość zamówienia hotel lub mieszkania na Cyprze przez Internet, jak również pewność zakupu biletów lotniczych i wizy.

Bez względu na to jaki sposób zorganizować wycieczkę do tego jest wybierana przez ludzi śródziemnomorskiej miejscowości, ważną rzeczą jest to, że oprócz dobrego wypoczynku, a jednocześnie zapewniają żywe wrażenia zachowane od czasów starożytnych na wyspie atrakcji Cyprze. Co zobaczyć, gdzie pójść, co podziwiać, teraz wiesz. Kilka miejscach zostały tak dużo więcej obiektów do kontemplacji i poznania niż na Cyprze!