633 Shares 7251 views

Pierwszy Dumy Państwowej Imperium Rosyjskiego

Rosja jako kraj z tradycyjnym patriarchalnym społeczeństwie przez długi czas nie bez zakonosoveschatelnogo ciała – Parlament. Pierwszy Duma Państwowa zostało zwołane dopiero w 1906 roku, na mocy dekretu Mikołaja II. Decyzja ta była konieczna, ale raczej późno, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę lata wyglądu swoich odpowiedników w innych krajach. W Anglii na przykład Parlament wrócił późnym średniowieczu we Francji – w tym samym czasie. Stany Zjednoczone, które zostały utworzone w 1776 roku, stworzył podobną władzę niemal natychmiast.


A co z Rosją? W naszym kraju mamy zawsze zajmował stanowisko silnej centralnej władzy króla-ojca, który sam się zastanawiać nad wszystkimi ministrami proponowane przepisy. Ze względu na Pierwszej Dumy Państwowej nie pojawił się po Troubles, pod Piotra I, ani nawet pod Katarzyny II, który planowany zwołaniu ciało, podobny w funkcji do pliku wykonywalnego Parlamentu. tylko Collegium zostały zbudowane.

Przez cały XIX wieku zwolennicy monarchii konstytucyjnej (jak w Rosji było bez liku) opowiedziało się za pomocą systemu parlamentarnego. Według niej, cesarz i ministrowie byli rozwijać rachunki, Duma by je omówić, dokonać zmian i wysyła odebrane dokumenty mają być podpisane do króla.

Jednakże, ze względu na politykę niektórych władców, zwłaszcza Mikołaja I, 1, Dumy Państwowej od XIX wieku w Rosji i nie pojawiła. Z punktu widzenia elit rządzących, że to dobry znak, ponieważ mogłoby to absolutnie nie trzeba się martwić o własnej woli w tworzeniu prawa – wszystkie wątki przechowywanych w rękach króla.

Jedynie wzrost nastrojów protestacyjnych w społeczeństwie zmuszony car Mikołaj II podpisał manifest w sprawie ustanowienia Dumie.

Pierwszy Duma Państwowa otwarty w kwietniu 1906 roku i stał się doskonały portret sytuacji politycznej w Rosji w tym okresie historii. Jako że byli członkami właścicieli gruntów rolników, kupców, robotników. Krajowy skład Dumy był również niejednorodne. Były w nim, Ukraińców, Białorusinów, Rosjan, Gruzinów, Polaków, Żydów i przedstawicieli innych grup etnicznych. Ogólnie rzecz biorąc, był to pierwszy Dumy Państwowej w 1906 roku stał się prawdziwym standardem poprawności politycznej, która byłaby przedmiotem zazdrości nawet dzisiaj w Stanach Zjednoczonych.

Sad, jednak fakt, że pierwsze Duma był całkowicie niekompetentny potwór polityczny. Przyczyny tego są dwie. Pierwszym jest to, że Duma Państwowa pierwszej kadencji nie był zakonosoveschatelnogo ciało, ale rodzajem ofiary politycznej epoki. Drugi powód – w bojkotu Dumy przez siły lewicowe.

Z powodu tych dwóch czynników, w pierwszej Dumy Państwowej w lipcu tego samego roku „doszła” przed rozpad. Nieszczęśliwy, że nie było wiele plotek w społeczności science fiction o ostatecznym zniesieniu Dumie, która, nawiasem mówiąc, nie zostały potwierdzone. Drugi Duma zwołane zostało na krótko, co było nieco bardziej produktywny pierwszy, ale o tym w innym artykule.

Duma z pierwszej kadencji był dla rosyjskiej historii, rodzaj punktu przemian demokratycznych rozruchu. Mimo że został zorganizowany później jego rola w rozwoju parlamentaryzmu pierwszy Dumy odtwarzane.