182 Shares 1622 views

Co to są leków rozszerzających naczynia: leki i zioła

Pomimo powszechnego stosowania takich leków, często zastanawia się nad lekami rozszerzającymi naczynia. Leki te mogą w jakikolwiek sposób rozszerzać strumień naczyń, ułatwiając pracę serca i przyspieszając przepływ krwi. Dziś leki są bardzo popularne. Wynika to z faktu, że leki tego typu działają na różne sposoby: zmniejszają napięcie mięśni gładkich naczyń lub eliminują skurcz.


Jakie są środki rozszerzające naczynia

Wszystkie leki z tej grupy są podzielone na dwie kategorie: leki ziołowe i ośrodkowe. Pierwsza grupa obejmuje leki wpływające na mięśnie gładkie: Papaverine, Chloracizin, Dibasol, Diprofen, Teobromina i Eufillin. Druga grupa czynników dotyczy głównie ośrodkowego układu nerwowego i naczyń żylnych. Ten lek "Reserpine", sympatolityczne, ganglioblokiruyuschie i leki adrenolityczne. Zastosowanie kilku grup leków pozwala na rozszerzenie zakresu ich stosowania w praktyce.

Dlaczego potrzebujemy leków rozszerzających naczynia

Lista chorób, w których stosowano te leki, jest dość duża. Jedną z najbardziej znanych można nazwać dusznicę bolesną. W tym przypadku, w naczyniach dostarczających komórki serca do składników odżywczych i tlenu, przepływ krwi spada. Z tego powodu osoba cierpi na ból w klatce piersiowej. W takich przypadkach narkotyk "Nitrogliceryna" jest najczęściej używany. Należy do grupy azotanów krótkotrwałe. Wydłużającym działaniem na naczynia sercowe są takie leki jak "Verapamil", "Amidaron", "Eufillin" i tak dalej. Do rozszerzania naczyń obwodowego układu krążeniowego stosuje się takie środki rozszerzające naczynia jako "nikotynan ksantaryny" i "Pentoksyfilina". Są też przygotowania do rozbudowy naczyń głowy. Do najbardziej popularnych należą leki "Isosorbide dinitrate" i "Isosorbide mononitrate". Poprawiają przepływ krwi w naczyniach mózgu. W celu osiągnięcia wczesnego efektu stosuje się krople do naczyń. Dzięki takim lekom można uniknąć wielu zagrażających życiu chorób.

Środki zaradcze ludowe

W niektórych przypadkach można stosować zioła rozszerzające naczynia. Łagodzą i rozluźniają gładkie mięśnie naczyń krwionośnych, zwiększając ich szerokość. W rezultacie krąży krew szybciej, a obciążenie serca zmniejsza się. Zioła są stosowane w wielu chorobach serca, zwłaszcza nadciśnienia tętniczego. Najbardziej popularnymi i skutecznymi "zielonymi lekami" są: apteka rumiankowa, visnaga, głóg, herbata z krzewów, pasternak, spęczniony płód. Użyj tych leków rozszerzających naczynia w ostrożności. Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem. Dokładnie postępuj zgodnie z instrukcjami i planem leczenia. Pomimo naturalnego pochodzenia ziół leczniczych, mogą one łatwo zaszkodzić zdrowiu. Niewłaściwe użycie może prowadzić do negatywnych konsekwencji.