424 Shares 9096 views

Kilka porad dla podróżujących: bilety kolejowe powrót

Jeśli nagle zmienił plany lub po prostu brakowało pociągu, zgodnie z prawem masz prawo do biletów na pociąg powrotny. Ale trzeba pamiętać, że istnieje kilka zasad, bez których nie dostaniesz zwrot pieniędzy za niewykorzystany bilet.


Powrotna polisa

1. Aby bilet na pociąg powrotny, w kasie na pewno trzeba pokazać dokument tożsamości. Jeśli zwrócić bilet do kogoś innego, trzeba będzie upoważnienie od pasażera, który został wydany w nazwie.

2. Jeżeli zwrot biletów odbywa się za granicą, pieniądze dla nich, można uzyskać tylko w dniu przyjazdu w Rosji, przedstawiając paragon, który otrzymasz po powrocie.

3. wcześniej przeprowadzić procedurę powrotu, zwłaszcza pełnego kosztu biletu, otrzymasz.

Czas to pieniądz –

Jeśli, na przykład podarować bilety na więcej niż 8 godzin przed odjazdem pociągu, dostaniesz z powrotem prawie pełny koszt, z wyjątkiem opłaty za zwrot.

Gdy mamy do czynienia z tym problemem w okresie od 8 do 2 godzin przed pociąg zacznie się poruszać, oprócz prowizji z odliczyć dodatkowe 50% zarezerwowane miejsce.

A jeśli chcesz dokonać zwrotu biletów na pociąg na 2 godziny przed odlotem lub w ciągu 3 godzin po, stracisz, oprócz opłaty za dostawę biletów, a nawet 100% zarezerwowane miejsce.

Pozwól mi powiedzieć, że pod zastrzeżone siedzenia odnosi się do pewnego rodzaju taryfy, która jest zwykle 30-80% ceny biletu, a nawet więcej w markowych pociągów. Do tej pory opłata za usługę do zwrotu 141 rubli 40 kopiejek.

Refundacje dla biletów elektronicznych

Przed podjęciem swoje bilety elektroniczne, najpierw muszą być wydawane w kasie stacji. Aby to zrobić, trzeba znać numer zamówienia i mieć paszport. Dopiero wtedy można zrobić biletów na pociąg powrotny w specjalnym biurze.

Jeśli procedura e-Rejestracja została przeprowadzona, to przed wyjazdem do podjęcia bilety, trzeba zrezygnować. Można to zrobić przez Internet, w kasie dworca kolejowego, za pośrednictwem swojego operatora. Należy pamiętać, że na godzinę przed wyjazdem e-biletów na pociąg, nie będzie mógł wrócić, ponieważ rejestracja nie może zostać anulowana.

Zwrot Procedura biletów elektronicznych wydanych następuje w ciągu miesiąca. Pieniądze zostaną zwrócone tylko do zasobu, z którego wypłacane. Oznacza to, że jeśli zapłacił za bilety kartą kredytową, to będą to robić.

Dokonać zwrotu biletów na pociąg można w dowolnej kasie kolejowej lub przez touroperatora. Należy pamiętać, że dla utraconych dokumentów podróży, bez refundacji. Dlatego, jeśli masz odpowiednią ilość czasu, to lepiej, aby przywrócić bilet.

Można to zrobić, jeśli dać stacja kasjera w dokumentach potwierdzających, że pasażer kupował bilet na pociąg, a stwierdza to miejsce. W tym przypadku, można dostać nowy dokument podróży za darmo. I zwrócić uwagę na fakt, że pieniądze przeznaczone do zastąpienia utraconej bilet nie zostanie zwrócona przez przewoźnika.

Bądź ostrożny i ostrożne. Godspeed !!!