851 Shares 1482 views

Prawdopodobieństwo sukcesu IVF

Każde małżeństwo ma duże nadzieje na IVF, chce dostać się na pierwszej próbie. To prawdopodobieństwo istnieje. Przeciętnie, według danych 50% procedury in vitro kończy się pomyślnie. Jednak liczba ta zależy od wielu czynników, w tym, w jaki sposób zdrowie kobiet i mężczyzn, jak podejście dźwiękowej do szkolenia i profesjonalizm lekarzy. Należy wziąć pod uwagę naturalny składnik: nawet gdy prawdopodobieństwo zapłodnienia naturalnego ciąży nie jest w 100%. Normalnie, całkowicie zdrowa kobieta może być cykl menstruacyjny, gdy są niedojrzałe pęcherzyki, które nie mogą funkcjonować w pełni i tworząc wysokiej jakości jaj zdolnych do zapłodnienia.


Uważamy szczegółowo czynniki, które determinują wynik pozytywny przy pierwszej próbie IVF.

Wiek matki oczekującej

Fizjologicznie kobiece ciało jest ułożone tak, że po stłumieniu kolei 35, ilość i jakość gamet zaczyna spadać. Według oficjalnych danych naturalna ciąża wystąpi w zależności od wieku, w następujących przypadkach:

  • Od 35 do 37 lat – 30%;
  • 38 – 41 lat – 20%;
  • 42-45 lat – 5%.

Tak więc, to lepiej, aby nie opóźnić procedurę IVF, bardziej nowoczesne technologie pozwalają na zamrożenie komórek jajowych uzyskanych być stosowane po upływie pewnego czasu, nawet jeśli pacjent jest w wieku powyżej 40 lat. Jednak późnym wieku rozrodczym nie ma powodu, aby sądzić, że pierwsza próba in vitro byłoby nieskuteczne, szanse są po prostu niższe niż dziewczynek.

Z tego, co niepłodność

Istnieją przyczyny męskie i żeńskie. Najprawdopodobniej są pary gdzie zdrowia przyszłej matki jest wszystko w porządku, ale jego ojciec obserwowano niewielką aktywność lub ograniczoną liczbę plemników. W tym przypadku lekarze zalecają używać IVF ICSI gdy plemnik jest wstrzykiwany do specjalnego zespołu igły jaj. Uważa się, że prawdopodobieństwo zapłodnienia w tej metodzie, przede wszystkim innych, a kolejne pożary na pierwszym.

mają większe szanse kobiet, które już mają dzieci w sposób naturalny lub z poprzedniego IVF, w tym przypadku, diagnoza jest także „wtórny bezpłodność”. Dobre wyniki z pierwszej próbie spodziewać i jajowodów niedrożność lub jej brak.

Najbardziej skomplikowanych przypadkach – obecność endometriozy prowadzi do ściany przerzedzenie, tracąc swoje właściwości jakościowe, wynikające embrion nie może dołączyć do macicy. Ponieważ są ważne wstępne badanie i leczenie z rodziców, w celu zminimalizowania wszelkich możliwych przyczyn awarii. Zdarza się, że jest to niemożliwe, aby zajść w ciążę ze względu na cechy genetyczne, w tym rozwiązaniu, aby obliczyć koszt 3-5 „szczepienia”.

Profesjonalizm personelu medycznego

W tej kwestii kwalifikacji lekarzy zależy prawie 50% skuteczność. Aby skuteczność postępowania była wysoka, mają indywidualnie z każdą parą:

  • Do przeprowadzenia kompleksowej analizy, identyfikacji problemów, nie tylko ze sferą seksualną, ale także chorób współistniejących;
  • Wdrożenie jakości leczenia istniejącej choroby;
  • Oferują najbardziej optymalne protokół in vitro;
  • Spędzać procedurę pobierania jaj z dojrzałego pęcherzyka, a po kilku dniach – do przeniesienia do macicy.

Najważniejszym krokiem w przygotowaniu jest określenie poziomu hormonów, a mianowicie w takich wskaźników jak AMH, FSH i LH. Nie tylko skłonić lekarzy do prawidłowego schematu protokołu, ale będzie okazją do oceny z góry prawdopodobieństwo nieprawidłowości. Na przykład w diagnozowaniu pacjentów z hiperprolaktynemią, niedoczynność tarczycy lub in vitro mogą być skuteczne lub nawet nie, nawet po kilku próbach.

Ponadto laboratorium powinno być wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, w którym możliwe jest przeprowadzenie inseminacji z wyprzedzeniem, aby ocenić jakość zarodków i ich zdolność do rozwoju.

W ogóle, to należy rozumieć, że każdy organizm jest inny, a jak będą działać wszystkie procesy niezbędne dla początku ciąży i prawidłowy rozwój dziecka zależy wyłącznie od niego. Często awaria może spowodować stres, złe odżywianie, złe warunki środowiskowe, jak kobieta po „podsazhivaniya” embrionów nie może w pełni zgodne ze wszystkimi zaleceniami, które będą przyczyną niepowodzenia w pierwszej próbie.

Aby zwiększyć swoje szanse, należy przestrzegać wszystkich zaleceń ekspertów, jasnego zrozumienia każdym etapie zapłodnienia in vitro, i, oczywiście, w przekonaniu, że wszystko musi wyjść. A jeśli nie pierwszy raz, potem drugi lub trzeci!

Opierając się na miejscu materiałowej www.sm-eko.ru