875 Shares 2189 views

Jak pozbyć się szumu w uszach: medycyny, środków ludowej, masaż głowy

Szum w uszach – to subiektywne postrzeganie dźwięku w przypadku braku obiektywnego bodźca zewnętrznego. Termin „szum” odnosi się do pierścienia, brzęczenie, szum, szelest, grzechotanie, piski, nawet brzmi jak praca urządzeń. Można go usłyszeć w jednym lub obu uszach, a nie zewnętrznych źródeł hałasu. W medycynie, zjawisko to nazywa się „szum” (tinnīre).

Z tego, co jest szum w uszach

Pojawienie się obcych dźwięków w uszach, powodując dyskomfort i podrażnienia, filc 20% światowej populacji. Około 30% z nich – w podeszłym wieku. Charakter wyglądzie tego zjawiska nie jest w pełni zrozumiały i często zależy od szeregu powodów. Są one zróżnicowane. Często po pewnym hałas znika procedury, ale w większości przypadków udaje się tylko upuścić go, czy subtelne.

Jak określić, która pomaga szum w uszach? Pierwszym z nich jest, aby skonsultować się z lekarzem, audiologa, który może pomóc ustalić przyczynę. Konieczne jest, aby upewnić się, ponieważ hałas może być objawem poważnej choroby.

Silne uczucie szumu w uszach zauważalnie w nocy, gdy człowiek idzie spać i cisza. To wtedy hałas staje się wyraźny i jasny. Może on służyć jako silne drażniące, powodując osoba nie może spać. W ciągu dnia, gdy istnieją zewnętrzne efekty dźwiękowe, większość ludzi na hałas Shah nie jest zauważalne.

Mechanizm występowania szumów usznych

Zadać pytanie, jak pozbyć się szumów usznych, trzeba jasno zdać sobie sprawę, że aby to zrobić bez tworzenia powodów jest to niemożliwe. Szum w uszach, w większości przypadków – nie jest chorobą, to objaw wskazujący na obecność konkretnej choroby, co wiąże się nie tylko ze sobą, ale również z wieloma problemami.

Wewnętrzne uszy mężczyzn, zawiera w swej przynależności słuchowego komórki z włosków. To z ich pomocą, dźwięk zewnętrzny przekształca impulsy nerwowe, które są przekazywane do mózgu.

Pod wpływem zewnętrznego akustycznego to włosy ruchu, ruch ten pozwala mózgu do zidentyfikowania dźwięki. Ale kiedy włosy zaczynają poruszać się losowo, sygnał ten jest postrzegany przez mózg jako hałas. Taka sytuacja może wystąpić w wyniku uszkodzenia lub podrażnienia dokładnych przyczyn tego wyjaśnienia ich działania nie daje leku.

Szumy uszne w chorobach ucha

Przyczyny od tego, co jest szum, dużo. Niektóre mogą być rozwiązane w domu, inni spowodowanych chorobami, utracone w wyniku leczenia. Często może to być związane z utratą słuchu. W tym przypadku pacjent odczuwa stały hałas. Można to wytłumaczyć faktem, że postrzegany wygląd ulega zmniejszeniu hałasu tła i szumu w uszach staje się wyraźnie.

Jeżeli dana osoba słyszy dobrze, dzień, że prawie nie czuje szum w uszach, nie dlatego, że nie istnieje, ale ponieważ będzie blokować dźwięków z zewnątrz. Jak pozbyć się szumu w uszach? Przede wszystkim musimy skonsultować się laryngolog. Od siebie jest obarczona utraty słuchu. W wielu przypadkach może to być:

 • Obrażenia i wewnętrzny lub środkowy choroby ucha, a impulsy nerwowe, które są przekazywane do mózgu.
 • Pojawienie się skurcz tylnej tętnicy usznej. Dzieje się tak na skutek wysokiego ciśnienia krwi, niedotlenienia hemoglobiny we krwi, niedokrwistości.
 • Nadmierne ilości cieczy w uchu wewnętrznym. Zjawisko to znane jest jako choroba Meniere'a.

Choroby słuchu całkiem sporo. Ustalenie dokładnej diagnozy może tylko laryngolog.

Dzwonienie w uszach. Inne przyczyny

Szumy uszne mogą wystąpić ze względu na bodźce zewnętrzne, usunięcie który pomoże szybko pozbyć się nieprzyjemnych objawów.

 • Woskowina zderzanie. Pojawienie się tego – jest naturalnym procesem, ale jeśli nie okresowo przeprowadzać zabiegów higienicznych, jest możliwe do czasowej utraty słuchu w wyniku jego pęcznienie podczas kąpieli.
 • Pojawienie się szumów usznych może wynosić od nerwowego napięcia i stresu. W wyniku jego zwiększonej ilości wyrzucanych adrenaliny we krwi, co powoduje szum w uszach dzwonienia i pulsacyjnej. W tym przypadku wystarczającym odpoczynku, snu – i niech tak będzie. Jeżeli depresja trwa charakter przewlekły, potrzeba konsultacji z psychiatrą lub psychologiem.
 • Głośna muzyka lub wytwarzanie hałasu. Mogą one spowodować chwilową utratę słuchu.
 • Ciśnienie atmosferyczne może spowodować pojawienie się szumu w uszach.
 • Niedostateczna ilość witaminy B3, E, minerałów potasu i magnezu.
 • Stosowanie niektórych leków, obejmują one „gentamycynę”, „aspiryna”, „Himidin” i inne.

Powody te zwykle mogą być usunięte w domu, bez pomocy lekarza.

Szum w uszach spowodowane przez chorobę

Ustalić, dlaczego nie było dzwonienie w uszach (przyczyny i leczenie chorób wywołanych przez ich potrzebę zbadania też), można mieć pewność, że ten objaw nie będzie już plaga. Najczęstszymi chorobami, które jest oznaką szumy uszne, trzeba zawierać:

 • Powstawanie łysinek cholesterolu w naczyniach mózgowych mogą powodować nierównomierne turbulencji przepływu krwi, w której nie jest cechą szumu w uszach. Jest to ryzyko udaru mózgu i krwawienia w mózgu.
 • Niedobór jodu we krwi, choroby wywołane przez tarczycy. Jest to niewystarczająca ilość jodu implikuje występowanie szumów w uszach.
 • Choroba nerek. W szczególności, nadnercza, które są odpowiedzialne za wytwarzanie adrenaliny i noradrenaliny. Hormony te mają wpływ na ciśnienie krwi, na funkcjonowanie mięśnia sercowego, poziom obecności glukozy we krwi.
 • Cukrzyca. W przypadku wystąpienia choroby w insulinie tętniczego, przy czym ilość cukru we krwi spada. W tej chorobie występują szumy w uszach i głowie.
 • choroby naczyniowe bóle głowy i szyjki macicy. Na przykład, w osteochondroza szyjki tętnic kręgowych w tym obszarze mogą być ściśnięte, w wyniku niedoboru dopływu krwi do mózgu, wywołując szum.

Z tego, co jest szum w uszach u osób starszych

Jedna trzecia osób narażonych na hałas w uszach – jest w podeszłym wieku. Ze względu na związane z wiekiem zmiany w naczyniach krwionośnych, narządów słuchu, pojawienie się chorób przewlekłych, szum w uszach i głowie występuje u osób starszych. Często tylko uda się złagodzić stan, zmniejszenia hałasu, w tym szum w uszach. Przyczyny i leczenia są często związane z szeregiem chorób, ciała ochronne spadają, drożności naczyń.

Przyczyną związanej z wiekiem utraty słuchu i hałasu, może być otoskleroza. Kości ucha środkowego wzrasta, prowadząc do początkowego spadku niskiej percepcji dźwięku częstotliwości, a następnie trafia do wszystkich dźwięków, co prowadzi do częściowego, ale w stanie zaniedbania – całkowitą utratę słuchu.

Zniszczenie nerwu słuchowego – naturalny proces starzenia. Przy ciągłym hałasem objawy charakterystyczne są słuchu najpierw w jedną, a potem w obu uszach.

Choroby sercowo-naczyniowe nie robi wystarczająco dużo podaż narządów tlenu, usuwanie toksyn.

Jak pozbyć się własnego szumu w uszach

Konkretne porady, w jaki sposób pozbyć się dzwonienie w uszach, nie. Wszystko będzie zależeć od przyczyny hałasu. Jeśli ten objaw jest spowodowane przez chorobę, konieczne jest, aby go leczyć. Po pomyślnym zakończeniu hałasu odbędzie.

W większości przypadków, pojawienie się szumów usznych jest spowodowane przez pojawienie się woskowiny, które pęcznieją po kąpieli i przyczynić się do pojawienia się szumów usznych. Wyjąć rurę siarkowego z wacika nie zawsze jest możliwe, a więc najlepiej jest okresowo kopania EAR 3% nadtlenku wodoru, olej z oliwek i stosuje spadek szumu w uszach, który mięknie siarkę i przekazać je na zewnątrz.

Często przyczyną szumów usznych u młodych ludzi jest hałas przemysłowy, głośna muzyka na dyskotece lub stałych słuchawki użytku. W tym przypadku nie jest to tymczasowa utrata słuchu. Jeśli te bodźce są zawsze obecne, nie mogą pochodzić przewlekłe uszkodzenie słuchu. Aby temu zapobiec, należy użyć mniej i słuchawki do ochrony słuchu podczas pracy w przedsiębiorstwach o wysokim zanieczyszczeniu hałasem.

Szum w uszach: Przyczyny i leczenie. diagnostyka

Bez ustalenia przyczyny leku tinnitus jest niemożliwe, aby podnieść. Aby to zrobić, należy skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi badanie. Aby przeprowadzić skuteczną diagnozę i ustalić przyczynę szumów usznych może tylko audiolog, którzy przede wszystkim wyznacza RTG lub USG mózgu, kręgosłupa szyjnego i pomaga odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób pozbyć się szumów usznych.

W niektórych przypadkach może być przypisany REG (rheoencephalography), która pozwala na badania statków o słabej wysokiej częstotliwości prąd rozładowania. Po potwierdzeniu choroby po leczeniu. Może to być połączone z fizycznym leków terapeutycznych, które poprawiają krążenie krwi w mózgu i stymulują procesy neyrometabolicheskie.

Kiedy określone osteochondroza niesteroidowe przeciwzapalne, takie jak „meloksykamu” nie narkotyczne środki przeciwbólowe, takie jak „Katadolon”. statki zdolne do przeprowadzania leczenie „Cere”, „Tserebramin”, „Cortexin”. mózgowy przepływ krwi prowadzi do normalnego „Cynaryzyna”, „Cortexin” i innych.

Środki ludowe, przepisy kulinarne

Jeżeli badanie nie wykryło poważną chorobę, można użyć środków ludowej szumy uszne, których przepisy są reprezentowane w dużych ilościach.

Twierdzą, że napar z melisy pomaga nie tylko jako ochrona przed hałasem w uszach, ale także przywraca słuch, wystarczy do kroplówki 2-3 krople nocy w uszach, a następnie położyć wacik ucha waty i owinąć uszu ciepłą bandaż. Aby przygotować Nalewka trzyczęściowego się wódki i jedną część suszy melisy, nalegają na co najmniej 7 dni w zacienionym miejscu.

Szlifować Kalina z miodem, aż będzie gładkie. Mały kawałek zagięty bandaż put utworzonej mieszaniny cienkich kiełbas, okłady i wstawić do ucha w nocy.

Mała cebula smalec kminek i piec w piekarniku do pieczenia. Po tym, wycisnąć sok, przecedzić. Bury uszy 2 razy dziennie po 2 krople soku.

Ćwiczenia z szumami usznymi

Są proste, ale skuteczne ćwiczenia z szumem w uszach, które pomogą usunąć lub zmniejszyć. Ledwie pierwszy raz jesteś natychmiast zwalnia długo od tego nieprzyjemnego zjawiska. Ale regularne powtarzanie mogą osiągnąć rezultaty.

 • Stosując dłoni do wnętrza muszli usznych, ściskając je delikatnie i szybko puścić. Zadanie to powinno odbywać się szybko, ilość może mieścić się w zakresie od 15 do 20 ° C.
 • palce wskazujące włożona do kanału słuchowego, delikatnie naciskając i gwałtownie je usunąć. Aby nie uszkodzić powierzchni przejścia ucha, krótkie paznokcie muszą być przycięte. Przeprowadzone od 15 do 20 razy.
 • Dobra pomoc dla szumami usznymi okład amoniaku. Aby to zrobić, należy wziąć pół szklanki ciepłej wody i łyżeczkę amoniaku. Wymieszać i zwilżenia tkaniny, który jest przymocowany do czoła. Spoczywać kompresu na około 20 minut, aż do dzwonka nie będzie subtelne.

Masować głowę i uszy

Dobry masaż głowy z szumem w uszach, poprawia krążenie krwi, działa aparat słuchowy. Aby to zrobić, należy wykonać ruch okrężny ręką od czoła, skroni i karku do czubka głowy. Ruch odbywa się płynnie i powoli.

Dobra pomoc i masować uszy, szczególną uwagę należy zwrócić na wydrążony pod płatki uszu. Masowania jest konieczne translacyjny ruch kołowy z góry na płatek ucha.