150 Shares 6570 views

Zastosowanie: znieczulenie aplikacja, preparaty

Współczesna stomatologia oferuje pacjentom wiele usług do usunięcia braków zębów. Jednak nie wszystkie procedury mogą zostać uznane bezbolesny. Dlatego podczas większości z nich korzystać znieczulenia aplikacji.


Jaka jest procedura?

polega na wystawieniu konkretnych leków znieczulających na końcówce nerwu zęba, bez użycia strzykawki. Oczywiście, różne preparaty zapewniają różne efekty. ulgę w bólu w tym przypadku jest powierzchowne. Lek ten jest stosowany w niezbędnych części, w postaci żelu, maści lub sprayu.

Należy pamiętać, że znieczulenie Aplikacja nie zawsze jest dozwolone. Dlatego typ znieczulenia powinien wybrać się do lekarza, w zależności od operacji które mają być przeprowadzone, a także cechy organizmu.

wskazania

Zastosowanie znieczulenia lokalnego zwykle odbywa się w takich przypadkach:

 • W leczeniu próchnicy zębów.
 • Aby zmniejszyć uczucie bólu w miejscu, w którym chcesz, aby dostać szansę.
 • Aby móc usunąć poluzowane zęba bezboleśnie.
 • Wyeliminowanie kamienia nazębnego.
 • W celu przywrócenia naturalnego kształtu korony.
 • Aby uniknąć wpływu na odruch wymiotny podczas operacji usunięcia wrażenia z uzębieniem.

Zalety i wady postępowania

Znieczulenie aplikacja ma kilka zalet:

 1. Działania wysoką sprawność.
 2. Bezpieczeństwo dla pacjenta.
 3. Brak dyskomfortu podczas znieczulenia. Fakt, że leki są stosowane wacikiem, więc nie powoduje bólu.

Istnieją jednak wady. Na przykład, czas działania większości leków jest ograniczona do 30 minut, a po lekarza może nie mieć czasu, aby zrobić to, co jest konieczne dla tego okresu. Pomimo bezpieczeństwa leku, nadal wchodzić do krążenia i może powodować działania niepożądane. Inną wadą stosowania takiego znieczulenia jest niemożność kontrolowania dozowania leków, które są wykonane w postaci aerozolu.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Zanim zostaną użyte znieczulenie aplikacji, konieczne jest, aby zbadać wszelkie przeciwwskazania, które uniemożliwiają użycie takiej metody znieczulenia. Wśród nich są takie:

 • Nadwrażliwość na lek lub jego składniki.
 • Występowanie reakcji alergicznych.
 • Ostre formy choroby serca i naczyń krwionośnych, a także niedawno zawał serca lub udar mózgu.
 • Cukrzyca.
 • Zaburzenie układu hormonalnego.

Najważniejszym efektem ubocznym znieczulenia jest uczulony. Jeśli stosowane leki dozuje prawidłowo, powikłań można uniknąć. Należy pamiętać, że do korzystania z tych leków w domu nie mogę. Przedstawione przez rodzaj znieczulenia może być zastąpiony. Istnieją inne sposoby podawania leku.

Aplikacja i infiltracja znieczulenie – są dwa rodzaje znieczulenia miejscowego. W tym przypadku, z których drugi jest stosowany w przypadkach, gdy niemożliwe jest użycie pierwszej. Znieczulenie infiltracji znamienny tym, że podaje się przez iniekcję.

Tworzy znieczulenia aplikacji

Przed przeprowadzić znieczulenia, konieczne jest, aby radzić sobie ze sposobu, w jaki jest on produkowany. Najczęściej jest klasyfikowany zgodnie z mechanizmem działania. Znieczulenia może być podzielona na cztery grupy:

 1. Moxibustion. W celu realizacji jest stosowany azotowy , kwas karbolowy, roztwór azotanu srebra i inne substancje. Jednakże sposób ten jest stosowany, nie zawsze są w stanie doprowadzić do poważnego uszkodzenia tkanek i masy.
 2. Odwodnienie. W tym przypadku użycie specjalnych narzędzi, które mogą zmniejszyć wrażliwość tkanek na ból poprzez zmniejszenie ilości płynu w nich.
 3. oznacza efekt fizjologiczny. Należą do nich pasty aspirynę, pasty stront i inne substancje. Gdy środek stosuje się do tkanki zęba, blokuje przenoszenia receptorów bólu w kanalikach zębinowych. Efekt terapeutyczny w tym przypadku bardzo wyraźny.
 4. Środek lokal. Jest zdolny do blokowania przewodzenia nerwów obwodowych. Stosowanie chemicznych powinny być dla obróbki twardych tkanek zęba.

Jakie leki są stosowane?

Jeśli potrzebujesz znieczulenia aplikacji, przygotowania do jego realizacji trzeba wybrać się do lekarza prowadzącego. Wiele z nich. Najczęstszym są uważane:

 • "Dikain" ( "Tetrakaina"). środek ten może być sprzedawany w postaci maści, roztworów lub specjalnego proszku. To jest rzadko stosowane, ponieważ ma wysoki stopień toksyczności. Do leczenia zębów u dzieci to lepiej nie używać.
 • „Lidokaina”. Jest to najczęściej stosowany lek w stomatologii dzieci i dorosłych. Można go również nabyć w postaci maści i żeli. Jest ciekły roztwór leku.
 • "Piromekain". Leki zapewnia dobry efekt przeciwbólowy. Jest on dostępny w postaci kapsułek lub jako maść.
 • "Benzocaine". Preparat przedstawiony jest sprzedawana w postaci roztworu w oleju lub glicerol.
 • Roztwór alkoholowy propolisu. Substancja ta jest również w stanie wyeliminować ból.

Opis procedury

Tak więc, przed zastosowaniem leku, takie jak żel do znieczulenia aplikacji, należy upewnić się, że pacjent nie będzie miał do niego reakcję alergiczną.

Stosują leki mogą być z wacikiem. Gdy substancja lub wciera na błonę śluzową jamy ustnej lub po prostu zastosowana do pewnej porcji. Jeżeli nie można osiągnąć po raz pierwszy działanie przeciwbólowe, procedura może zostać powtórzona. Podczas znieczulenia należy zauważyć, że każdy ząb jest inny stopień odczuwania bólu. W związku z tym, w każdym przypadku można stosować różne dawki leku.

Jeżeli lekarz zdecydował się na spray, to stosuje się do żądanego obszaru przez natryskiwanie. Tak więc należy wziąć pod uwagę, że produkt spadnie do innych części błony śluzowej jamy ustnej. Może być to bardzo niepożądane.

niektóre zalecenia

Jeśli chcesz poznać procedury leczenia stomatologicznego przy użyciu środków znieczulających, w przeddzień wizyty u lekarza nie należy pić napojów alkoholowych. Są one w stanie zmniejszyć efekt przeciwbólowy.

Jeśli wystąpią strachu na myśl o wizyty u lekarza, a następnie w nocy można wziąć luzu ziołowe środki uspokajające. W przypadku chorób zakaźnych i zapalnych w organizmie poruszać lepsze procedury leczenia.

Nie powinno się iść do dentysty dla kobiet w okresie menstruacji. Okres ten jest następnie nadpobudliwość układu nerwowego, a także podatność na pewne leki staje się silniejszy. Może to spowodować nadmierne krwawienia.

W każdym razie, wypełniony wniosek znieczulenie w stomatologii (leki, mamy już omówione) jest bardzo powszechne. Ale to może być używane wyłącznie przez wykwalifikowanego lekarza. Tylko on jest w stanie ocenić stan pacjenta, biorąc pod uwagę charakterystykę pacjenta i ustalić dawkę leku. Bądź zdrowy!