588 Shares 9206 views

siewnik ziarno ma już Sumerowie

ziarno siewne (mechaniczne), jest uważany przez niektórych naukowców, pojawił się w prymitywnej wersji pół tysiąca lat pne w starożytnym Sumerze, ale nie były powszechne, tak zatopiony w zapomnienie. Ponownie rozwój narzędzi rolniczych znajdujących się na Wschodzie, w Chinach, gdzie w drugim wieku przed naszą erą, wynalazł plantator żelaza z kilkoma nasieniowodów. W Europie ta jednostka stała się powszechna w połowie XIX wieku. Do tego czasu, w polu ziarna były wyrzucane ręcznie, a następnie dodano kroplami wirnikowa, która istotny wpływ na plon.


Nowoczesne ziarno punktowe – to sprzęt, który zapewnia każdy umieszczony w ziarnie gleba optymalnych warunków dla rozwoju ze względu na fakt, że przyszłe rośliny są zwykle znajduje się w pewnej odległości, więc nie zakłócają się wzajemnie, aby się rozwijać.

siewnik do zboża może dotyczyć jednej lub drugiej z następujących kategorii:

– Zwykły sprzęt zapewnia docelowej zwykły sposób zamknięty wiertarki (mała odległość pomiędzy rzędami do siedmiu do ośmiu centymetrów) w szerokiej taśmy lub poprzecznych sposoby;

– checkrow siew, po operacjach, z którymi rośliny posadzone na rogach prostokątów lub kwadratów;

– Urządzenia do gniazdowania (nasiona zasadzone w gnieździe, czasami kilka sztuk w jednym);

– przerywane wiertła (ziarno umieszcza się w glebie w tej samej odległości od siebie);

– rzadko stosowane jednostki razbrosnye które są po prostu umieszczane na nasionach powierzchni gleby (zwykle stosowanych do siewu roślin zielnych Land).

siewnik ziarno jest wyrafinowany sprzęt, który może wykonywać kilka funkcji naraz. Proces technologiczny i nawozy na wiertle można opisać w następujący sposób: nasiona polu ziarna wprowadzić nasieniowodów, gdy są one dodawane do nawozu, a następnie za pomocą wirujących dysków, oba składniki są umieszczone w ziemi i posypane na wierzchu ziemi. Co więcej, urządzenie do siewu wyrównuje gleby po tych operacjach, co zwiększa wygodę jego dalszego przetwarzania.

siewnik ziarno może odnosić się do konkretnego typu lub uniwersalnego. Połączone próbki pozwalają roślina inna kultura (zwykle ziarna i zernotravjanogo), podczas gdy niektóre lądowania wymagają specjalnego sprzętu, która jest wysoce specjalistyczna (kukurydzę, buraki cukrowe, len, itd.). Jedna uniwersalna maszyna zwykle zastępuje kilku zwykłych.

Siewnik ziarna (zamontowany) jest stosowany rzadziej niż opcja trailer, który pozwala na przetwarzanie dużych powierzchni i sprawiają, że łączenie kilku jednostek. Na przykład, nasiona mogą uczestniczyć od 1 do 6 przyczepnych siewników zebrane w jednym ośrodku, który jest jednym ciągnikiem. Montowane same próbki są coraz częściej wykorzystywane do sadzenia nasion w małych obszarach, gdzie trzeba większą elastyczność i szacunek dla ziemi (wersje montowane są niemal zawsze łatwiej przyczepą).