444 Shares 6223 views

Herbicyd „Fyuzilad Forte”: instrukcje użytkowania, charakterystyka

Herbicydy zwane leki przeznaczone do zwalczania chwastów w uprawach roślin uprawnych. Gatunki takie środki dzisiaj istnieje ogromna ilość. Jednym z najbardziej skutecznych i popularny herbicyd jest „Fyuzilad Forte”. Między innymi, do jego zalet można przypisać do niskich kosztach.

Zakres stosowania

Używany może to lek dla wszystkich kultur, w tym techniczny. Również ten herbicyd powszechnie używany do niszczenia chwastów w sadzenie sosny, cedru i świerka w drugim i trzecim roku uprawy.

Niestety, „Fyuzilad Forte”, których wykorzystanie jest możliwe zarówno w obszarach podmiejskich, a także duże uprawy rolne, nie może być stosowany do wszystkich chwastów. Nadaje się on w zasadzie tylko do zniszczenia wieloletnich traw i jednoroczne. Aby pozbyć ziemi wszelkiego rodzaju chwastów „Fyuzilad Forte” miesza się z innymi herbicydami przeznaczonych dla szerokich liściach ziół. Może być również stosowany w połączeniu z różnego rodzaju insektycydami. Jednak przed gotowaniem mieszaninę zbiornika należy zawsze przeczytać instrukcje dotyczące stosowania leczenia skojarzonego.

ogólny opis

Należy herbicyd „Fyuzilad Forte”, instrukcje użytkowania, które będą rozpatrywane przez nas poniżej, do ogólnoustrojowego powschodowego. To jest w postaci roztworu wylewa się do pojemników. Działanie substancji czynnej fluazifopP-butylu (150 g / l). Lek należy do grupy ariloksifenoksipropilatov. Przechowywać go w stężonym roztworze może wynosić do trzech lat od daty produkcji. Podczas pracy z tym należy odpowiednio do drugiej klasy ostrożności zagrożenia. To znaczy, gdy opryskiwanie lub podlewanie rośliny muszą nosić specjalne ubrania. obróbki drutu powinni nosić rękawice i maski niezbędne.

"Fyuzilad Forte": cena

Powodem popularności oznacza to, oprócz wysokiej wydajności nie jest zbyt wysoki koszt. Za litr funduszy będzie musiał zapłacić około 1100-1300 rubli. Taka ilość leku wystarcza do obsługi wszystkich upraw warzywnych w ciągu roku lub dwóch na terenie o powierzchni 6 hektarów.

Herbicyd „Fyuzilad Forte”: instrukcje użytkowania

Podczas pracy z tym lekiem jest obowiązkowe do wykonania tych zaleceń:

  • Przed rozpoczęciem leczenia ostrożnie czystości okucia rury a zbiornikiem opryskiwacza.

  • Produkować opryskiwanie tylko rano i wieczorem, w spokojnych warunkach atmosferycznych w zakresie temperatur od +10 do +30 stopni.

  • Na wiosnę, można zacząć używać leku w czasie, gdy roczne chwasty trawa będzie 3-4 prawdziwy liść, a wieloletnia osiągnąć wysokość 10-15 cm. Po raz ostatni rośliny mogą zostać spryskane leku „Fyuzilad Forte” w fazie pączkowania plony.

  • Przez porośniętych chwastów przy maksymalnej zalecanym stężeniu.

  • To jest niemożliwe do przeprowadzenia przetwarzania w deszczu i silnym pleśni na roślinach. Skuteczne opryski byłoby w przypadku, gdy po upływie dwóch godzin, nie ma deszczu.

  • Rozwiązanie „Fyuzilad Forte„bezpośrednio przed oczyszczalni.

  • Po zakończeniu pracy opryskiwacz zdemontować i dokładnie umyć wszystkie elementy jego konstrukcji.

Przechowywane herbicyd „Fyuzilad forte” suchego surowca w temperaturze od -10 do +35 stopni w jej opakowaniu.

Stawki zastosowania i wykorzystania dla różnych upraw

Zastosowanie herbicyd „Fyuzilad Forte” być poprawne. Poniższa tabela zawiera informacje dotyczące sposobu stosowania leku i jego dawkowania.

kultura

Zobacz chwast

Sposób obróbki

Soja, słonecznik

jednorocznych chwastów

kanapa

Rozpylanie roztworu 2-3 l / ha

Sosna, jodła, cedr

Chwasty jednoroczne i wieloletnie

Opryskiwanie rosną na płatki, lub w drugiej połowie okresu wegetacyjnego. Rośliny wieloletnie traktowane są dwa razy w roku.

Kapusta, pomidory, cebula, ogórki, pietruszka

Jednoroczne i byliny

0.75-2 l / ha

Ziemniaki, len, buraki, groch, fasola

bluegrass

1,5-2,0 l / ha

roczne zboża

0.75-1 l / ha

Do niszczenia trawy pszenicy herbicyd „Fyuzilad Forte” jest używany dwa razy. Drugi zabieg odbywa się zwykle w ciągu kilku tygodni po pierwszym. Zapewnia to maksymalną skuteczność leku.