462 Shares 4044 views

Interesujące jest to, aby zobaczyć, ile procent wody w człowieku?

Jak wiadomo, woda – źródło życia na Ziemi. Bo to nie jest zaskakujące, że ciało ludzkie składa się z płynu. Ale ilu procent wody w osoby nie wie każdy.


Jedno konkretne dane, ile płynów w organizmie, nie. Ile procent wody w danej osoby zależy od wielu czynników: od osoby, na którym dana osoba mieszka i co zjada, i, oczywiście, brać pod uwagę jego wiek. Tak więc, na przykład, nowo narodzone dziecko z wody aż o 80% przeciętnego obywatela średnim wieku – 65-70%, a na starość człowiek jest z wody tylko o 55%. W związku z tym, znając wagę arytmetyka nie jest trudna do obliczenia, ile litrów wody na osobę.

Ale nasz organizm – substancja niejednorodne. Mamy kości, krew, tkanki tłuszczowej i różne narządy. A w każdym z nich jest inny procent wody. Na przykład, tkanki mózgu, serca i mięśni składa się z około 76% wody zawartej w kościach 15-20% we krwi – 84% wagowych, płuc składa się z 90%. Bardzo duży procent wody przechowywanej w limfie, a czasami dochodzi do poziomu 98%.

Do czego organizm potrzebuje wody? Po pierwsze, żadne procesu nie może nastąpić bez cieczy. Woda jest zaangażowany w metabolizm. Jest w stanie rozprzestrzeniać się poprzez ciało różnorodnych składników odżywczych, odgrywa ogromną rolę w utrzymaniu temperatury ciała i daje mu normalne życie. ale także odgrywa ważną rolę w zapewnieniu wzrostu komórek. Dlatego, jeżeli produkty bez jedzenia człowiek może żyć okolo30-40 dnia, bez płynu – tylko około 4-5 dni.

Ile trzeba spożywać wodę do normalnego życia? Przeciętnie, aby czuć się dobrze, jak na jeden dzień człowiek powinien pić około dwóch – dwóch i pół litra. Jest to około 70-75 ml na 1 kg wagi ciała. Kiedy ta kalkulacja jest brane pod uwagę, a jedzenie, które ma również cieczy. Ale potrzeba czasami może być większa. To zależy od środowiska, konsumpcji żywności i indywidualnego stanu organizmu.

Jeśli ta sama osoba przez długi czas nie będzie miał wystarczającej ilości wody, może to prowadzić do poważnych konsekwencji. Wpływa na układ nerwowy, zakłócając działania procesów psychicznych, a to może prowadzić do drgawek, omamy (ten objaw często postrzegane w filmach o pustyni, kiedy ludzie widzą miraż), zakłócenia, a nawet częste utrata przytomności. Jako istotne ciała – płuca – w większej części składa się z wody, a tam są zaburzenia w układzie oddechowym. Cierpienie i funkcji serca. I może nawet prowadzić do śmierci.

Ale zbyt dużo płynów w organizmie jest nie tak użyteczne. Na ile procent wody w osobie zależy na jego zdrowie. Przede wszystkim ze względu na duże obciążenie wpływa na nerki. Jeżeli dużo wody pić przez dłuższy czas, nerki może rozpocząć się stan zapalny i innych poważnych chorób.

Ile procent wody w osobie, a także zależy od ilości tłuszczu. Wodne całkowite inne mniej, a procent chudego cieczy powyżej. Nic dziwnego, że nawet opracowali całą technikę utraty wagi przy pomocy wody. Czysta woda bez zanieczyszczeń nie zawiera żadnych kalorii, nie ma tłuszczu lub cholesterolu. Jest w stanie zmniejszyć apetyt, pomaga organizmowi w samooczyszczania, nie tylko ze zbędnych toksyn, ale także z nadwagą. Dlatego konieczne jest, aby pić co najmniej pół do dwóch litrów dziennie. Ale pamiętaj: Ciecz kłótnie. Wszelkie soki, czarna herbata, kawa, napoje gazowane i alkohol nie są w stanie zastąpić wodę. Wręcz przeciwnie, to oni nauczyli organizm potrzebuje wody. Jeśli nie podoba ci się pić, zastąpić zielonej herbaty lub napojów, które pomagają utrzymać optymalną równowagę wodną organizmu.