110 Shares 4170 views

Historia Rosji: Pałac Menshikov

Dolny ogród i Oranienbaum Wielki Menshikov Palace to jedyny zespół pałacowo-parkowy, zachować styl z czasów Piotra I do dnia dzisiejszego. Wspaniały barokowy budynek, otoczony regularnych parku, jego skala i wspaniałość podkreśla ambicje pierwszego gubernatora Petersburga i faworyta cesarza A. D. Menshikova.


Wybór lokalizacji pałacu na wybrzeżu Rosji był symbolem zgody na wybrzeżu Bałtyku. Pewne podobieństwo w sposobie położonej Pałac Menshikov i Pałac Cesarski w Peterhof i Strelna, odnotowane przez wielu współczesnych: budynek znajduje się tylko fasada do morza, na półce.

W pałacu znajduje się na 200 metrów od morza na urwisku przybrzeżnych, a wydaje się, że unosi się nad otaczającym krajobrazie.

Główne piętra pałacu ciała, na prawo i lewo, przylegający do niej dwa single-historia skrzydła i pawilony końcowi – kościół i Japonii. Menshikov Palace in Oranienbaum gamy różnych dekoracji wnętrz i wyrafinowania, podczas gdy wewnętrzne wymiary nie są zbyt duże.

Pałac zaczął być zbudowany przez architekta D. Fontana z Włoch w 1711 roku. Kilka lat później, budowę kontynuował Johann Schedel.
Budowa jednej z najwspanialszych rezydencji wiejskich ery Piotrowej została zakończona w 1727 roku.

Menshikov nie musieli tu żyć: jak go znam, oskarżając go o zdradę, został zesłany do brzozy. Ale do czasu upadku rządu potężne wpływy wokół pałacu już Dolny ogród został rozplanowany, który został sięgają morza żeglownego kanału. Menshikov Pałac składa się z centralnej jednostki, dwie galerie, Kościoła i Japonia pawilon, jak również budynek administracyjny, połączony z pałacem. Również na osiedlu były młyn, łaźnię, ptak i gospodarski, piwnica, kuźni, stajni.

Po hańbie Menshikov Wszystkie prace związane z budową pałacu w Oranienbaum, aż o dwie dekady zakończone.

Po rezygnacji Menshikov Oranienbaum została przeniesiona do Admiralicji Nadzorczej i przebudowany w Szpitalu Morskiej. W kolejnych latach, właściciele pałacu były stale się zmienia, sam budynek został poddany wielokrotnym restrukturyzacji, jego wnętrza są również przerobione.

W 1743 roku został przedstawiony Oranienbaum cesarzowej Elżbiety jako wielkiego zamieszkania wielkiego księcia Piotra III. Dalsze prace nad projektem pałacu odbyło się przez Bartolomeo Rastrelli, którzy utworzonej na podwórku, dołącz wschodnie skrzydło, a dokonane zmiany do Ogrodu niższe. Od 1746 roku rodzina Piotra III każdego lata mieszkał w pałacu w Oranienbaum.

W 1792 Peterstadt Menshikov pałacu i przeniesiony do Korpusu Kadetów morze, ale kilka lat później, ponownie Oranienbaum stał się letnią rezydencją wielkiego księcia i pozostał w tym stanie aż do 1917 roku, natomiast w cesarskim własność rodziny.

Podczas II wojny światowej pałac w Oranienbaum była znacznie mniej szkód niż inne pałace przedmieściach Petersburga. Obecnie cały kompleks pałacowy w posiadaniu muzeum-rezerwatu „Oranienbaum”.