511 Shares 8802 views

karta graficzna GeForce GTX 745: idealna równowaga między ceną a jakością

Dobre połączenie ceny i parametrów technicznych planu pozwala na korzystanie z karty graficznej GeForce GTX 745 w systemach do gier entry-level. Niektóre nowoczesne gry na nim trafi do średnich ustawieniach, a niektóre – na minimum. Ponadto, niektóre starsze oprogramowanie w tym przypadku może być prowadzony z maksymalną jakością. Jest to akcelerator zostanie omówione później.

Rozwiązania pozycjonowania

GeForce GTX 745, koncentruje się przede wszystkim na segmencie tanich komputerów do gier entry-level. W tym przypadku, jego parametry są wystarczające i pozwalają nam rozwiązać wszelkie problemy, ale to nie będzie wystarczające dla przeciętnego poziomu komputera. Ponadto, należy zauważyć, że na wolnym rynku jest prawie niemożliwe do znalezienia. Może on być dostarczony najszybciej jak dużą skalę i dla monterów OEM systemów komputerowych. W związku z tym, że można kupić tylko jako część komputera.

układ graficzny. podsystem pamięci

GeForce GTX 745 jest oparty na procesorze graficznym GM107, która z kolei opiera się na architekturze Maxwell. Układ ten jest wytwarzany z szybkością procesie technologicznym 28 nm, a na jej podłożu krzemowym 1870 jest millionov elementy tranzystorowe. Wielkość podłoża w tym przypadku, wynosi 148 mm2. Jest to procesor graficzny 384, częstotliwość zegara w trybie, który jest nominalnym 1033 MHz.

Moduły rasteryzując – 16, a jednostki teksturowania – 24. Sterownik pamięci RAM ma na celu pracę w połączeniu ze standardowymi wiórów GDDR3 o częstotliwości 1800 MHz. W niektórych przypadkach producenci wskazują na obecność standardowych żetonów GDDR5, ale nawet jeśli są one ustalone, rzeczywista stawka zostanie zmniejszona do maksymalnej możliwej 1800 MHz. Oznacza to, że wszelkie zyski z wykorzystania większej ilości pamięci szybki jest. Możliwa wielkość buforze wideo może być 2 lub 4 PL PL. Całkowita magistrali nieco RAM 128 bitów, których warstwa fizyczna dzieli na 2 porcje po 64 bity. Ostatecznie pozwala na uzyskanie przepustowości 28,8 Gb / s.

Efektywność energetyczna. Przełączania. Recenzje i koszty

Forte architektura Maxwell, który leży u podstaw GeForce GTX 745 jest efektywność energetyczna. Jego TDP jest ograniczona do 55W, a to pozwala na to bez żadnych dodatkowych sznury dostarczyć zasilacz. Ponadto, system chłodzenia, choć aktywny, ale zajmuje tylko jedno gniazdo, czyli jest wystarczająco zwarta. Płyta ta jest przeznaczona do zainstalowania w gnieździe PCI E płyty głównej przez 16X. Porty wyjściowe trzech grafiki: VGA, DVI, oraz, oczywiście, HDMI. Stan obsługiwane taki adapter można kupić za 60-75 dolarów, a w nowym państwie nie można kupić. Efektywność energetyczna i niskie koszty – to atuty GeForce GTX 745. Recenzje przeznaczyć te minusy niego przeciętne osiągi i niezdolność do zakupu na otwartym rynku.

wyniki

Dobrze wyważone rozwiązanie jest graficzny GeForce GTX 745. Jest to najbardziej idealny dla systemów gier entry-level. Na takim sprzęcie będzie większość zabawek, nie tylko na wysokich ustawieniach. Ale biorąc pod uwagę cenę to jest logiczne.