167 Shares 3386 views

Kilka ważnych wskazówek, jak wierzyć sobie

Wiara w siebie jest ważną częścią każdego przedsięwzięcia. W końcu, jeśli weźmiemy pod uwagę, że problem jest nierozpuszczalny, to naprawdę trudno go pokonać. Osoby pewni siebie są samowystarczalne i skuteczne. Robią ważne rzeczy i są w stanie osiągnąć wiele. Niski poczucie własnej wartości powstaje, nawet w dzieciństwie, i zależy przede wszystkim od środowiska dziecka i reakcji krewnych blisko jego sukcesu lub porażki. Można jednak wierzyć w siebie w każdym wieku, a życie może się zmienić na lepsze.

Na początek łatwiej jest leczyć wiele problemów. Jeden z psychologów przeprowadził następujący eksperyment. Studenci z jednej klasy podzielili się na dwie podgrupy. W tym samym czasie każdy z nich miał słabe i silne dzieci. Zadania te miały na celu rozwiązanie tego samego problemu. Jednocześnie powiedziano nam, że jedna grupa jest bardzo trudna, a druga – że nawet rodzina może sobie z tym poradzić. W rezultacie dzieciom, które zostały przydzielone do zadania tak proste, prawie wszystko. Inna grupa z nim nie powiodła się. Ten przykład jasno pokazuje, jak ważne jest, aby mieć pewność siebie i swoich mocnych stron.

Nie porównuj się z innymi ludźmi, szczególnie nie na twoją korzyść. Przecież każdy na swój sposób jest wyjątkowy. A jeśli ktoś nie może rozwiązać problemu, nie oznacza to, że jest to poza twoją mocą.

Innym ważnym aspektem zaleceń psychologów dotyczących wiary w siebie jest zapamiętanie osiągnięć i przeszłych udanych doświadczeń. Więc jeśli musisz zrobić ważny projekt, nie myśl, że nie możesz sobie radzić. Lepiej jest zastanowić się nad tym, dlaczego został mu powierzony, ponieważ wcześniej, najprawdopodobniej, władze wielokrotnie przekonały cię, że jesteś godny takiego zaufania.

Aby poprawić poczucie własnej wartości, musimy pracować nad własnymi słabościami. Jeśli więc coś okaże się, że wcześniej było poza siłę, wiara w sukces innych ważnych przedsięwzięć również wzrośnie. Stopniowo warto podnieść poziom roszczeń, ponieważ wierząc w siebie pomoże coś wykraczając poza jego możliwości.

Nie musisz jednak nakładać zbyt wiele na siebie, ponieważ niepowodzenie doprowadzi do utraty pewności siebie. Trzeba starać się naprawdę oceniać ich siłę. Więc nie zakładaj, że możesz stać się milionerem za parę miesięcy, jeśli wcześniej pracowałeś z małym wynagrodzeniem w biurze. Aby rozwiązać wiele problemów, konieczne jest wezwanie i zdrowy rozsądek.

Wśród innych wskazówek, jak wierzyć w siebie, należy zwrócić uwagę na następujące kwestie: ważne jest, aby się zgodzić i wybrać, co lubisz. Nie zaleca się zbyt często, aby kontynuować rozmowy o innych. Wiedz, że możesz zrobić więcej niż myślisz, na przykład, aby poradzić sobie z odpowiedzialną i poważną pracą, ponieważ masz odpowiednie umiejętności i wiedzę, tuż przed ich nie zastosowaniem w praktyce. Nie bądź zbyt kierowany przez opinię kogoś innego. Człowiek jest istotą społeczną, dlatego też stosunek innych do jego działań i działań dla każdego jest do pewnego stopnia ważny. Jednakże, w dużym stopniu uzależniając się od opinii innych, oznacza to stale podważającą wiarę w siebie, ponieważ lekceważąca opinia (być może stronnicza) może wpływać na poczucie własnej wartości na lepsze.

Zanim uwierzysz w siebie, musisz prawidłowo umieścić swoje priorytety i wartości. Nie można być najlepszym ze wszystkiego, dlatego trzeba wyodrębnić co odgrywa drugorzędną rolę i to, co jest obecnie bardzo ważne. W Twoim środowisku musisz mieć pozytywnych i pozytywnych ludzi, którzy pobierają energię, a także pokazują pozytywny przykład.

Mimo że stresy są integralną częścią naszego życia, mogą prowadzić nie tylko do zmniejszenia poczucia własnej wartości, ale także do załamania nerwowego, więc warto je unikać. Skuteczną metodą, jak wierzyć w siebie, jest samouczek. Powtarzając codziennie "mogę to zrobić", osoba w czasie naprawdę zaczyna wierzyć słowom.