467 Shares 7649 views

Szczękościsk: przyczyny, objawy i leczenie

Szczękościsk – specjalny skurcz mięśni żucia, towarzyszy ograniczonego ruchu żuchwy. Przyczyną takiego stanu jest trwała podrażnienie nerwu trójdzielnego powstaje dzięki rozwojowi niektórych chorób jamy ustnej, żuchwy złamań niewłaściwego stomatologii operacyjnym. Szczękościsk uważane wczesnym objawem wściekliźnie, tężcowi, epilepsja, zapalenie opon mózgowych (określonej w swoim rodzaju) i można zaobserwować w czasie silnego pobudzenia emocjonalnego – na przykład w histerię. W niektórych przypadkach, warunek ten jest wynikiem krwotoku mózgowego, gdy pacjent wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Głównym objawem jest silny szczękościsk napięcie w skroniowych i mięśni żucia. Zęby w tym momencie, co do zasady, są ściśnięte, dlatego niemożliwe jest, aby otworzyć usta w pełni mówić i jeść. W niektórych przypadkach, po wystąpieniu szczękościsk, niewielkie otwarcie jamy ustnej.

Szczękościsk koniecznie wymagają interwencji medycznej w rzadkich przypadkach – chirurgia. Rozpoznanie tej choroby jest bardzo prosta. Specjalista w skrócie na twarzy pacjenta do dokładnej diagnozy. Jeśli przyczyna takiego skurczu jest nieznana, lekarz stara się ustawić go tak szybko, jak to możliwe, ponieważ wpływa na ich przyszłe działania. Na przykład, począwszy od napadów towarzyszy szczękościsk wymaga podawania pacjentowi lek przeciwpadaczkowy. W przypadku podejrzenia wścieklizny jest przeprowadzona pilnej hospitalizacji. Podstawowe objawy wścieklizny pojawiają się po kilku dniach po zakażeniu (po ukąszeniu pacjenta zwierzęcego). Należą do nich: bezsenność, koszmary senne, zwiększony lęk, niepokój, suchość w ustach, bóle mięśni. W końcowym etapie ich rozwoju choroby objawia się wzrostem temperatury do 42 °, paraliż kończyn, wystąpieniem drgawek i szczękościsk. Leczenie wścieklizny nie jest możliwe, to jest zawsze śmiertelna wynik.

W przypadku, tężec spowodowane zapaleniem jamy ustnej, przypisany fizykoterapia i antybiotyki. Jeżeli histerii pacjenta, silnego stresu, leczenie depresji jest podstawą uspokajające (uspokajające) fundusze.

Długi czas trwania szczękościsk koniecznie wymagają hospitalizacji. W murach placówek medycznych przeprowadzi niezbędne środki w celu utrzymania normalnego stanu swego ciała: zorganizowana sztucznego karmienia, podskórny zastrzyk niezbędnej ilości płynu w celu utrzymania równowagi wodnej. W niektórych przypadkach pacjenci przeszli zastrzyki Botox w szczękę, która pozwala mu jeść normalnie. w ten sposób eksperci mają możliwość zbadania jego stanu i podjęcia działań w celu wyeliminowania szczękościsk.

Często towarzyszą skurcze mięsień żwacz przemieszczenia żuchwy, których leczenie ma położenie stawu do stałego miejsca jego położenia. Procedura ta musi być wykonana przez specjalistę. Po wykryciu dyslokacji powinien być nazywany „karetka” oraz do przybycia lekarza do przymocowania przemieszczone miejsce, związany krawat. Po vpravlena szczęki na nałożyć szczególną bandaż jest unieruchomiona, co ogranicza ruch dyslokacji wszystko miejsce. Jeżeli ból stawu szczękowego, leki przeciwbólowe mogą być przepisane zastrzyki. Ponadto, w ciągu ostatnich dwóch tygodni, ofiara jest zasilany wyłącznie puree zupy i kasze. repozycji procedura jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Wyniki leczenia w większości przypadków korzystne.