283 Shares 2027 views

Co karmić gołębie? gołębie domowe: treść, opieka

Bardzo piękne i delikatne ptaki – gołębie, domator je przez długi czas. Każdy wie, że w dawnych czasach, kiedy listonosz nie było w zasięgu wzroku, ich praca została przeprowadzona gołębi, które były w stanie dostarczyć wiadomości na długich dystansach. Ptaki w tym przypadku nigdy nie zapomni drogi. Naturalne adres dostawy stosowane przez tak znanych postaci historycznych, jak Yuliy Tsezar, Czyngis-chana i innych. Utrzymanie i hodowla gołębi jest praktykowane wśród wszystkich narodów we wszystkich krajach, ptaki te są uniwersalne miłość. Większość golubevodstvo został opracowany w Chinach i Indiach, a później dołączył do tych krajach północnej i środkowej Europy. Te ptaki bardzo prosty do pielęgnacji i karmienia gołębi też nie jest dla hodowcy ma specjalnych trudności. Niektóre z zasad i warunków pięknych pierzastych stworzeń, oczywiście istnieje, ale dla urody domu warto trochę wysiłku i poznać tajniki obsługi delikatne zwierzęta.

Piękne ptaki – gołębie domowe

White Dove od dawna uważane za symbol pokoju, dobrobytu i miłości. Człowiek, który przynajmniej raz w bliskim kontakcie z pięknych ptaków nie będzie mógł zapomnieć o tych wspaniałych doświadczeń. Gołębie można po prostu rzucić zaklęcie na jej delikatny wygląd, łatwość lotu i romantycznej gruchaniem.

W dzisiejszym świecie dla hodowli gołębi treści, szkoleń i uczestnictwa w zawodach jest coraz bardziej popularne. Różnorodność ras jest uderzające w jego piękno. Karmienie gołębi domowych, opieki nad nimi, zapobieganie chorobom – wszystkie te pytania są bardzo zainteresowane początkujący w takich sprawach jak hodowlą ptaków ozdobnych. Teraz nauczyć informacja ta jest prosta, co najważniejsze, do przestrzegania wszystkich zasad do pierzastych zwierząt nie cierpią z powodu nieprawidłowego użytkowania.

Niektórzy ludzie są entuzjastycznie zaangażowany w pracy hodowlanej, przynosząc nowe barwy upierzenia ptaków, inne gołębie są hodowane ze względu na uczestnictwo w sporcie, ale są wentylatory do którego po prostu porozmawiać z taką urodą – to zabawa i relaks. Zrzesza wszystkich hodowców wielką miłość do niebieskich stworzeń, powoduje tylko pozytywne emocje.

W jakich warunkach zawierać gołębie?

Gołębie domowe, jak również ich dzikich kuzynów zawsze utrzymywane owce, oni po prostu potrzebują kontaktu z własnej naturze. Oczywiście, pomiędzy gołębi członkowie rodziny ustanowiła pewien związek. Terytorium gołębnik i ptaszarni jest ściśle podzielony na obszary lęgowe w środku każdego z nich jest sama w sobie gniazdo. Samiec broni swojego terytorium i samicę jego. Jednakże, ptaki skonsumowania paszy, wody pitnej i na noc.

Na podstawie powyższego, każdy hodowca musi się poważnie o tym, jak zachować ptaki dla zwierząt domowych, a co do karmienia gołębi domowych. Każdego dnia, obserwując stado, konieczne jest ustalenie, kto jest właścicielem, która część gołębnik, które mogą mieć młodość odpoczynek i gdzie najniższy stopień ptaków. Bardzo rzadko awaryjne mogą zostać przeniesione do innego miejsca budce lęgowej, często pożądane w celu przeprowadzenia wymiany jednej pary do drugiego. Takie działania są zawsze towarzyszy stres dla gołębi, ponieważ w hierarchii opakowanie siedzibę, która tak rażąco atakuje ludzi.

Jeśli ptaki są w cichym otoczeniu, a potem zachowują się podobnie. Dają one najlepsze wyniki w sporcie oraz z najlepszej strony pokazano się w komórkach w konkursach i wystawach.

Jeszcze trzeba wiedzieć co i jak karmić gołębie, aby przyzwyczaić je do niego. Konieczne jest, aby upewnić się, że ptaki nie boją się brać jedzenie z rąk i spokojnie zareagował na czyszczenie gołębia. Pierwsza zasada, że trzeba wykonać jest przyjść do swoich uczniów w tych samych ubraniach. Po drugie – to regularnie zwabić ich ulubiony przysmak – nasiona słonecznika. Pierwsze nasiona po prostu wpaść do karmnika, po jakimś czasie mogą rozpraszać wokół siebie, po czym ostrożnie próbuje dać paszy z otwartej dłoni.

Jeśli potrzebujesz wychwytywanie gołębia, to ten dzień nie jest zalecane. Najlepszy czas na to – zmierzch. Jeśli istnieje potrzeba do połowu w świetle dziennym, potrzeba przyciemnić pokój.

Opieki dla gołębi domowych

Aby pierzaste zwierzaki czują się komfortowo za nich potrzebuje właściwej opieki. Dom dla gołębi trzeba regularnie sprzątać śmieci. Zwłaszcza w potrzebie częstego czyszczenia gniazdo z piskląt i młodych. ptaki podniebne zostawić dużo nawozu tyłu. Również hodowcy powinni wiedzieć, że jaja w murze muszą być czyste. Jeżeli jajo jest przynajmniej częściowo zanieczyszczona powłoki w tych miejscach nie będzie wyciekać powietrze i zarodek mogą cierpieć z tego powodu. Łatwe czyszczenie powinno odbywać się codziennie, dokładny – 1 razy w tygodniu, ogólna – 2 razy w roku, wiosną i jesienią w cieple.

Konieczne jest, aby każdy dzień sprawdzać swoje zwierzęta. Procedura ta jest wykonywana w czasie karmienia. Jeśli zdrowie ptaka jest wszystko w porządku, to szybko leci do jedzenia i jeść z apetytem. Chore gołębie dziobanie na niewiele lub nie nadaje się do jedzenia i usiąść na boku, zamknął oczy i kuląc ramiona. Chore ptaki muszą być natychmiast izolowane.

Bardzo często w szponach ptaków są utworzone z granulek śmieci, które utrudniają ich ruch. Gołębi podejmowania i ostrożnie wyjąć je ze szponów tych grudek.
Oprócz właściwej pielęgnacji, pierzaste zwierzaki potrzebują witamin. Inną bardzo ważną rzeczą, która jest używana do karmienia gołębi w takim czy innym czasie w trakcie ich życia.

Karmienie w miesiącach zimowych

Każdy hodowca powinien wiedzieć, jak karmić gołębie w zimie. Zaczyna się w październiku, gdy ptaki zatrzymać jaj. Od tej chwili, trzeba je nakarmić ziarna o umiarkowanej zawartości białka. Odbywa się to w celu uniknięcia pobudzenia seksualnego.

Jest również konieczne, aby przyczynić się do podawania tworzenia tłuszczu. Pomoże to utrzymać gołębie wewnętrznego ciepła i służyć jako materiał wyjściowy do budowy puchu i pierza, gdy przychodzi czas przepierzania.

Na podstawie powyższych faktów, możemy stwierdzić, że najlepsza pasza dla gołębi zima jest mieszaniną z perłowymi owsa jęczmienia (70% / 30%). Doskonała i inne mieszanina jęczmienia, owsa, kukurydzy i pokruszonego soczewicy (40% / 40% / 10% / 10%). Przydatne dla zimnych ptaków przystojnych oczyszczonych i ziemniakami w słonej wodzie. Do tego należy dodać mąki koniczyny, kruszone otręby pszenne lub wapna.

Dzień tematyki opatrunku dają nasiona lnu i rzepaku, 15 pary około 45 gramów.

Karmienie w okresie godowym

Co do karmienia gołębi w okresie lęgowym? To pytanie na pewno trzeba znać odpowiedź. Po tym wszystkim, w tym czasie ptaki potrzebują szczególnej uwagi. Powinny jeść żywności, które są bogate w minerały i białka. Jeśli gołębie będzie odczuwalne w niedoboru godowym tych ostatnich może to prowadzić do zmniejszenia funkcji rozrodczych i żywotności gołębi.

Najlepsze jedzenie w tym czasie są rośliny strączkowe. To dlatego, że muszą być w większym stopniu dieta ptaków. Fasola – zbiorczo, z ich pomocą, ptaki szybko stają się nasycone. Koniecznie menu gołębi podczas godów pochodzi grochu. Zalecane pasza taka mieszanka:

1. groch – 20%, wyka – 10% pszenicy – 10%, proso – 20% z jęczmienia – 20% kukurydzy – 10%, owies – 10%;
2. Knot – 20% kukurydzy – 20% pszenicy – 15%, proso – 10%, grochu – 15% z jęczmienia – 10%, rzepaku – 10%.

Jak i czym karmić młode?

Innym ważnym punktem w golubevodstve pytanie jest, co karmić pisklęta gołębia w domu. Osadzone dzieci z rodzicami w pierwszych tygodniach karmienia muszą zostać wzmocnione. Dopiero gdy Iris szczeniąt będzie taki sam kolor jak ten z rodziców, porcje żywnościowe mogą być zmniejszone. Młodzi ludzie są karmione trzy razy dziennie. Rano i po południu – małe porcje, a nocą pisklęta otrzymują większość dziennej wartości.

Zboże jest zraszanie w rybnym oleju, a co najmniej kilka kropli. Aby pisklęta nie pozostają w tyle w rozwoju, są one karmione duże ilości pszenicy, dodając do niego trochę wiki, jęczmienia i grochu. Kiedy młodzi ludzie już pływające, zbierając w stadach, pszenica można podawać w mniejszych ilościach i zastąpić go grochu i wyki.

Witaminy dla gołębi

Podobnie jak wszystkie żywe istoty, ptaki potrzebują przydatnych dodatków do głównego kanału. Witaminy dla gołębi powinny być podane na podstawie tego, co waga ptaków, stan zdrowia, które korzystają przyjście owłosione. Dodatkowo, bierze się pod uwagę czas cyklu życiowego: wzrost, linienie powstawanie jaj, karmienie piskląt.

Gołębi dodatki wzmacniające są istotne. Zaostrzone sportowców multiwitaminowe zaleca się w postaci tabletek, można również rozpuścić w wodzie do picia. Nadanie trzeba przed i po zdarzeniu. W zimie czas i stres witaminy są niezbędne dla ptaków.

Co nie wolno karmić gołębie

Czego nie można karmić gołębie, ptaki nie chorują i umarł:

• ryba zawiera dużo łatwo przyswajalnego fosforu, gołębie nie mogą przerobić go;
• Produkty mięsne, drób ciało nie może trawić, po zjedzeniu mięsa może umrzeć;
• gołębie w organizmie trochę bakterie kwasu mlekowego, jeśli dać im mleko, może to prowadzić do spadku wapnia i dysbacteriosis;
• Ser zawiera dużo konserwantów i tłuszczu, są przeciwwskazane dla ptaków;
• najbardziej zakazanych produktów dla gołębi – jest chleb, zwłaszcza czarne. Fakt, że powoduje fermentację w żołądku, bo z tego, co może mieć problemy z trawieniem.

Ciekawostki o gołębiach

• Czy wiesz, że gołębie mają niepowtarzalny widok! Nie byli w stanie olśnić ani słońce, ani jasny blask spawarki. Nawet lasery Flash nie uszkodzić siatkówkę oka gołębia. • w 11 – 12 wieku, kiedy nie było telefonów, e-mail, nie gołąb wyceniane w tej samej cenie jak rasowy ogier.
• W starożytności była uważana za gołąb totem zwierząt, który patronuje mężczyznę. W Australii, ptak uprzywilejowanych tylko kobiety.
• Chrześcijanie wierzą Bogu gołębie ptaki. W dawnych czasach były one jako symbol zmartwychwstania w grobie męczenników.