134 Shares 7260 views

Mukosat: recenzje, ostrzeżenia

Śluzak jest nowoczesnym lekiem przeznaczonym do leczenia układu mięśniowo-szkieletowego. Substancja czynna – siarczan sodu chondroityny – spowalnia zniszczenie tkanki kostnej. Ten sam polisacharyd normalizuje wymianę fosforu i potasu w organizmie, hamuje enzymy, które niszczą tkankę chrząstki.

Wstrzykiwań i pigułki leku "Mukosat", opinie ekspertów potwierdzają to, nie tylko zatrzymać degenerację tkanek, która składa się z kości i stawów, ale nawet zapobiec ich ściskaniu.

Mukosat, zastrzyki lub tabletki nie ma znaczenia, zwiększają powstawanie glikozaminoglikanów, zwiększają wytwarzanie płynu wewnątrznaczyniowego. Chondroityna może usunąć zapalenie, zwiększyć ruchliwość stawów, usunąć ból. Środek "Mukosat", opinie ekspertów są ujednolicone w tej kwestii, nie pozwala na tworzenie fibrynowych płytek i tromb w krwiobiegu.

Chondroityna po wstrzyknięciu jest wchłaniana bardzo szybko i w ciągu godziny osiąga maksymalne stężenie, które powoli maleje w ciągu 48 godzin. Lek jest gromadzony w tkance chrzęstnej. Po ćwierćodniu po wstrzyknięciu, chondroityna wchodzi do płynu maziowego, a stamtąd porusza się bezpośrednio do chrząstki stawowej. W chrząstce gromadzi się w miarę możliwości w ciągu 48 godzin.

Lek jest zalecany do leczenia różnych chorób. Szczególnie skuteczne w takich przypadkach jest Mukosat, których opinie pacjentów są bardzo pozytywne:

  • W leczeniu zmian zwyrodnieniowych lub dystroficznych stawów, kręgosłupa;
  • W leczeniu stawów, osteoporozy;
  • Ze złamaniami;
  • Z parodontopatią.

Lek jest dostępny w kapsułkach i jako roztwory do wstrzykiwań. Jeśli jest podawany doustnie, zazwyczaj zaleca się dorosły, aby przyjmować 0,75 mg, a następnie zmniejszyć dawkę do pół grama dwa razy na dobę.

Lek "Mukosat", opinie lekarzy są jednogłośnie tutaj, są one zalecane dla dzieci do roku, ale tylko na jedną czwartą grama. Z wiekiem dawka wzrasta.

Czasami lekarze zalecają zastrzyki leku "Mukosat". Świadectwa pacjentów wskazują, że w tej formie działa szybciej, ale nie wszyscy specjaliści zgadzają się z nimi.

Wstrzykiwanie podaje się w ilości 0,1 g, następnie zwiększyć dawkę (w przypadku piątego wstrzyknięcia) do 0,2 g. Zwykle zaleca się przebieg 30 procedur, chyba że lekarz przepisał inny okres leczenia. Po sześciu miesiącach zaleca się powtórzenie przebiegu wstrzyknięć.

Wraz z wprowadzeniem leku "Mukosata" lub jego wariantu, środki "Mukosat Neo", wstrzyknięte zastrzykiem w miejscu wstrzyknięcia, mogą manifestować reakcje alergiczne, wysypkę, siniaki. W takich przypadkach lek jest anulowany.

Przy przepisywaniu leczenia lekarz bierze pod uwagę, że istnieje grupa osób, którym kompozycja jest przeciwwskazana.

Grupa ta obejmuje kobiety w ciąży, matki podczas laktacji, osoby z podwyższoną wrażliwością na chondroitynę. Dzieci poniżej 5 roku życia nie są zalecane zdjęcia.

Należy pamiętać, że w złożonej terapii, gdy środek "Mukosat" jest stosowany w połączeniu z koagulantami i lekami fibrynolitycznymi, możliwe jest zwiększenie lub zmniejszenie koagulacji krwi. Z tego powodu leczenie powinno być podobne do systematycznego monitorowania przez specjalistów, biorąc pod uwagę współczynniki krzepnięcia.

Lek jest dobry, gdyż praktycznie nie powoduje działań niepożądanych, szczególnie ciężkich. Jak wspomniano powyżej, może powodować niewielką alergię, która zanika po wycofaniu leku.

Analogiem leku "Mukosat" można uznać za najbardziej znany w naszym kraju maść "Hondroksid". Jednak różne postacie dawkowania mają różne efekty, więc tylko lekarz może mówić o celowości zastąpienia lekiem Mucosate z chondroksydem.

Inne, takie jak Arthrin, Honsurid, Artra Chondroitin, Hondrohart są również niedopuszczalne w użyciu. Tylko lekarz może zdecydować, który z leków będzie miał najlepszy efekt.