525 Shares 9442 views

Lędźwiowego rwa kulszowa: przyczyny, objawy, leczenie

Rwa kulszowa lędźwiowego jest chorobą obwodowego układu nerwowego. On towarzyszy ostry ból w dolnej części pleców, która rozciąga się na tylnej części uda. Choroba pojawia się, gdy stan zapalny lub zniszczone włókna nerwowe rdzenia kręgowego. Rwa kulszowa lędźwiowego – najbardziej forma rasprostranennnaya takiego zapalenia. Czynniki, które przyczyniają się do rozwoju choroby, całkiem sporo.

Rwa kulszowa lędźwiowego: Przyczyny

Choroba może być wywołane przez:

  • kości związane z wiekiem zmiany w organizmie kręgów;
  • naruszenie korzeni nerwowych;
  • zapalenie mięśni i więzadeł zlokalizowanych w pobliżu nerwów i naciskając na grzbiecie;
  • Przemieszczenie lub nadwichnięcie kręgów;
  • urazy rdzenia kręgowego;
  • Występ lub przepukliny krążka międzykręgowego;
  • choroby zakaźne układu nerwowego;
  • nowotworów w układzie obwodowym.

Rwa kulszowa lędźwiowego: Objawy

Choroba objawia się bólem, które różnią się charakterem, intensywności i umiejscowienia. Ból zaczyna się w dolnej części pleców, a później rozprzestrzenił się na pośladki, biodra, poszczególnych mięśni i nóg. Człowiek z chorym stać i poruszać. Czasem stracił wrażliwość palców.

leczenie

Rwa kulszowa lędźwiowego traktowano w różny sposób. Podejście do terapii, zależy od etiologii choroby i stadium fazie rozwoju. Najpierw pacjent jest przewidziany tylko terapię fizyczną, która posiada działanie przeciwbólowe oraz działanie przeciwzapalne. Do łagodzenia bólu ostrego rwa kulszowa stosuje się promieniowanie nadfioletowe lędźwiowej. Leki stosowane w drugim etapie. Oni normalizacji trofizm metabolizm tkanki i stymulują procesy regeneracyjne regulują krążenie krwi. Efektywne wykorzystanie Novocaine blokery, leki przeciwbólowe, środki pobudzające, składników odżywczych i witaminy z grupy B. analgetyków stosowanych w leczeniu ostrego zespołu bólowego. Jeśli przyczyna rwy kulszowej są dystroficzne zmiany kręgosłupa pokazano trakcji, fizjoterapii, masażu akupunktura, terapia fizycznej.

Lędźwiowego rwa kulszowa: leczenie w domu

Z domu środki zaradcze zalecane są regularne fizykoterapii, fizykoterapia, masaże i specjalną dietę.

LFK ma na celu wzmocnienie mięśni kręgosłupa i jak najlepsze mobilność. Kompleks normalizuje napięcie mięśni zwiększa mobilności kręgosłupa, poprawia ogólną kondycję. Masaż w korzonków nerwowych powinna być w remisji w ostrej fazie, jest przeciwwskazane. Masaże wykonywane są przez specjalistów lub chorych na własną rękę. Self-masaż może być wykonywane w pozycji leżącej, siedzącej lub stojącej.

Głównymi metodami są self-masaż korzonków nerwowych głaskanie i tarcie powrotem specjalnej metody.

Rwa kulszowa lędźwiowego można leczyć szybciej, jeśli przestrzegać diety, normalizowanie ogólny stan zdrowia. Dieta powinna zawierać warzywa, sałatki i owoce. Powinny być wyłączone smażone, tłuste i pikantne przekąski, mocnej herbaty, kawy.

Przy regularnym i prawidłowego funkcjonowania kompleksu, składającego się z diety, ćwiczeń i masażu, można pozbyć się bólu pleców.