102 Shares 6215 views

Co jeśli Youtube zablokowane?

Często World Wide Web mają do czynienia użytkownicy z faktem, że Youtube zablokowany. I raz jest wiele pytań: jak, dlaczego, po co? I takie tam. Fakt, może być kilka przyczyn, a zatem sposoby rozwiązania tego problemu.

Dlaczego tak się dzieje

Jeśli tak Youtube jest zablokowany, może to być kilka powodów. A najbardziej popularny jest naruszeniem praw autorskich. To proste: jeśli użytkownik opublikował jakiś film bez podania dokumentu źródłowego i właściciela, ten ostatni ma prawo żądać od właścicieli serwisów wideo blokady plagiatchika. I wierzcie mi – to się stanie. Dla praw autorskich są bardzo gorliwi w świecie. Innym powodem – skargi od użytkownika na treści wideo. Tak więc, na przykład, jeśli umieścić materiały dla dorosłych, a następnie z gwarancją 100%, można powiedzieć, że cały kanał zostanie zakazany do oglądania. Więc jeśli Youtube jest zablokowane, warto zastanowić się: a wideo do oglądania przez innych użytkowników zostały podane prawidłowo.

Co nie jest zakazane?

Przed zastanawiać dlaczego zablokowane Youtube, należy wiedzieć, że jest możliwe, aby przesłać do sieci. Przede wszystkim unikatowych filmów. Na przykład, użytkownik sfotografował jakiś zdarzenie lub działanie na aparacie, a następnie postanowił podzielić się nią ze światem. Wystarczy zarejestrować się na stronie, a następnie na koncie, aby przesyłać filmy, dając dostęp do wszystkich chętnych. Ten film nie jest dokładnie usunięty, ponieważ nie narusza żadnych praw autorskich, żadnych zasad udostępniania wideo. Warsztaty, które zostały wycofane do tych, którzy napisali do sieci World Wide Web, jest również zazwyczaj nikt nie usuwa i blokuje. Jak również wideo o charakterze osobistym. Dostęp do nich jest możliwe ograniczenie na koncie, aby zobaczyć tylko niektórym użytkownikom może i nie wszyscy.

Podniecenie wiosnę 2014

W tym czasie w rosyjskich mediach były tylko wypełnione doniesieniami o tym Youtube.com zablokowane dla użytkowników Runetu w całym kraju. Jednak nie było to do końca prawdą. Rzeczywiście, rząd aktywnie rozpoczął na torze World Wide Web na uporządkowanie plagiatchikov skradzione pliki. Dlatego tylko kilka godzin zatrzymał Youtube działa. Zablokowałem go, jak już wiadomo od dawna. Dziś działa świetnie, użytkownicy rozprzestrzeniać, oglądania, komentowania filmów bez ograniczeń innych niż te przewidziane dla organizacji administracji.

różne organizacje

Coraz częściej studenci różnych instytutów i uczelni, a także pracowników niektórych firm w obliczu faktu, że Youtube zablokował pracowników administracji. Odbywa się to zazwyczaj do nikogo rozpraszać obcego rozrywki. Tak więc, oprócz popularnego udostępniania wideo, a czasem blokować sieci społecznych. Oczywiście, użytkownicy są zdenerwowany, ale w tym samym czasie i organizować. To znaczy, gdy nie ma nic do odciągnąć priorytety zostaną rozwiązane szybko i sprawnie. Niestety, administracja szkół i niektóre organizacje nie myśleć o tym, że po zablokowanym YouTube, a następnie wykorzystać je do własnych celów, a potem nie mogę. Ale czasami warto rozłożyć i pokazać filmy, które mogą być przydatne w ich pracy.

Czy to możliwe, aby ominąć?

Oczywiście, istnieje sposób. Jednak zanim go używać, to warto podjąć ryzyko. Tak więc, na przykład, złośliwe programy mogą przeniknąć do komputera osobistego lub smartfonie / tablecie podczas oglądania zablokowaną witrynę. I potężny antywirusowe tutaj może być bardzo przydatne do ochrony urządzenia. Dlatego warto zastanowić się, czy i tak trzeba do oglądania filmów, zwłaszcza jeśli mamy zablokowane witryny w pracy lub w szkole.

Jak obejść bana?

Istnieją specjalne strony, które pozwalają surfować po sieci World Wide Web incognito. Użytkownik nie zauważy żadnych innych wtyczek, żadnych ekrany lub inne elementy zakazu. Miejsca te są nazywane Anonimizery. W rzeczywistości, ich działania są ograniczone do tego, że zastępują one istniejący adres IP do drugiego. Jeden, że nie jest zakazane przez przeglądania konkretnej witryny. Ale znowu, istnieje ryzyko, aby przynieść wirusa do urządzenia przez takich właśnie spacery. Ponadto, nie jest konieczne wprowadzanie haseł i loginów poprzez Anonymizer. Istnieje ryzyko, że będą śledzone przez innych użytkowników (np hakerów i oszustów).

Ja blokuje!

Odpowiedzialny za blokowanie dostępu do różnych miejsc w organizacjach i instytucjach upadków, co do zasady, na barki administratora systemu lub programista. I rozkazy przełożonych rzadko omawiane. Dlatego przed jak zablokować kanał na youtube, odpowiedzialny nie zbyt i obiektów. Na każdym komputerze (komputer) wyznaczonym adres strony, do których dostęp powinien być zamknięty. I wtedy nikt nie będzie w stanie uczestniczyć, odbędzie się aż odwrotnego. Można jednak w domu, aby spróbować zablokować dowolny kanał. Na przykład, jeden, który narusza prawa autorskie lub zasad serwisu. Poniżej każdego kanału wideo i każdej stronie znajduje się przycisk „Zgłoś”. Jeśli są wystarczająco niezadowolony administracja reaguje natychmiast, sprawdzanie ważności skarg. Co do zasady, naprawdę zakazane wideo zablokowany dość szybko. Jest też inny sposób! Jeśli ktoś ukradł film, można napisać oficjalne pismo w postaci elektronicznej na adres video hosting administracji, poparte dowodami jego na jej korzyść. Odpowiedź przyjdzie w ciągu 72 godzin.