513 Shares 8869 views

Kredyt dla rozwoju biznesu w firmie: dokumentów, warunków. Kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw

Wielu przedsiębiorców zdecydować, aby rozwinąć swoją działalność. Ale w tym przypadku może być brak środków do osiągnięcia tego celu. Banki oferują uzyskać kredyt dla rozwoju biznesu w firmie. Musimy tylko wybrać optymalny program z odpowiednimi warunkami i wymaganiami.

Jeśli to konieczne, uzyskać kredyt na rozwój biznesu, pożądane jest, aby zapoznać się z programami kilku bankach. Jeszcze lepiej skonsultować się z profesjonalnym doradcą, który pomoże wybrać optymalne warunki. Nie mniej ważne jest uważana do zapoznania się z umowy, która określa warunki transakcji.

zwłaszcza małych pożyczek biznesowych

Spółka zarejestrowana jako firma, nie może uczynić pożyczkę konsumentów w stosunku do SP. Dlatego też wybór mają jest niewielka. Ale banki są ciągle wychodzi z nowymi programami. Głównym wymogiem jest uważane za działalność spółki. Należy przeprowadzić co najmniej 6 miesięcy, w przeciwnym razie będzie to odrzucenie wniosku.

Organizacja zapewnia możliwość korzystania z linii kredytowej, że koszty wzrosną. Ten pożyczki bez zabezpieczenia. Nawet w czasie kryzysu instytucji bankowych do udzielania kredytów dla ludności. Należności od dużych przedsiębiorstw bank zazwyczaj nie prowadzi bez zabezpieczeń i poręczycieli.

Rodzaje kredytów dla LLC

To dla kredytowania zwykle prowadzi się z mniejszej ilości i dużym odsetkiem. Następnie kredytodawców zaprezentuje sum dzielenie. Pierwszy może być wydane bez zabezpieczenia, a drugi musi być zapewnione. Same kredyty są podzielone na następujące rodzaje:

 • Kredyt w rachunku bieżącym. Tłumaczone na konto zaakceptowanej kwoty kredytobiorcy. Aby spłacić dług, można wpłacić pieniądze na konto. Pieniądze są automatycznie pobrana. Celem jest wspieranie obrotów Spółki. Pieniądze można przeznaczyć na eliminacji niedoboru środków pieniężnych, szybkość płatności. Fundusze mogą iść do budżetu. Ta opcja jest najbardziej opłacalna kredytów. Procenty są stałe i zróżnicowane. Zwrot odbywa się automatycznie.
 • linia kredytowa. Jest on używany do rozszerzenia działalności. Linia kredytowa ma charakter odnawialny i nieodnawialne. Zazwyczaj pożyczki te są przeznaczone na zakup nowych środków. Zakup surowców. instytucje finansowe pożyczają formie bezgotówkowej. Fundusze są w pełni lub częściowo wykorzystane. Wykorzystuje on non-ukierunkowane program, ale instytucja kredytowa może przeprowadzić kontrolę wydatków.
 • kredyt inwestycyjny. Aby rozwinąć działalność lub potrzebę zakupu sprzętu, można umówić się na pożyczkę. Ale terminy mają bardziej rygorystyczne w porównaniu do innych kredytów. Musisz zebrać wiele dokumentów i stworzyć plan inwestycyjny, który odzwierciedla sposób na zwiększenie przychodów.

Instytucja kredytowa może wymagać wprowadzenia pierwszej wypłaty 30-40%. Okres kredytowania wynosi 15 lat. Jeśli firma nie działa przez dłuższy czas, może zostać odrzucony. Kredyty nie są wydawane z saldem zerowym. Czasami wymagane jest zapewnienie zabezpieczenia.

warunki

Kredyt dla rozwoju biznesu dla firmy sporządzić w Sbierbank, VTB 24, „Alfa-Bank” i innych instytucji finansowych. Dla każdego programu oferowane warunki. Być może projekt kredytów hipotecznych, w ramach gwarancji lub bez zabezpieczenia.

Banki oferują kredyty do 5 mln w tempie 14,5 do 17%. Często przedsiębiorcy proponowane programy rządowe i rejestracji przez głównych instytucji Federacji Rosyjskiej.

odbiór

Jak uzyskać kredyt dla rozwoju biznesu? Aby to zrobić, należy przejść przez kilka etapów:

 1. Skontaktować się z bankiem, który posiada rachunek bieżący.
 2. Ubiegać się o rejestrację kredytu.
 3. Zbierać dokumentację.
 4. Przy zatwierdzaniu przeczytać warunki.
 5. Podpisywania i zdobyć pieniądze.

Odnosząc się do banku, w którym nie ma konta, instytucja może żądać przeniesienia jakichkolwiek środków lub jakiejkolwiek jego części.

Gdzie się udać?

Kredyty dla małych i średnich przedsiębiorstw są dostępne w różnych bankach. Ilości i ceny dla każdego klienta mogą być różne:

 • Oszczędności – do 5 MLN 16%;
 • "Alfa-Bank" – do 6 mln rubli poniżej 17%;

 • „Raiffeisen Bank” – do 4,5 mln rubli, a stopy przepisanych indywidualnie;
 • VTB 24 – 4 milionów do 14,5%;
 • „Bank of Moscow” do 150 mln rubli na indywidualnym tempie.

oszczędności

Oferuje on pożyczek biznesowych Sbierbank, które mogą obsłużyć wszystkich przedsiębiorców. Program działań na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dla dużych klientów korporacyjnych. Bank oferuje kilka programów w zakresie bezpieczeństwa, gwarancji i bez zabezpieczenia.

Kwota może wynieść do 5 milionów. Stopa 16-19,5% rocznie. Pożyczki przyznawane są w różnych celach: remonty, zakup środków trwałych, rozszerzających.

Program publicznego

Nie każdy wie, że istnieją różne programy wsparcia biznesu w ramach którego dotacje mogą być wydawane dla rozwoju biznesu. Wsparcie może być zwrotne i bezzwrotne. Aby otrzymać takie finansowanie nie będzie zadowolić wszystkich. Pierwszeństwo będą społecznie zorientowanych, przemysłowych, rolniczych, projekty biznesowe.

Uwzględnia on liczbę miejsc pracy, przydatność produktu lub usługi. Istotna jest także ocena oryginalność, rentowności i zwrotu okresie realizacji projektu. Uruchamianie programów i warunki uczestnictwa w nich dokonywane są na oficjalnych stronach internetowych miasta.

Aplikacja jest darmowa, więc każdy może wypróbować organizację. Jeśli przygotowanie biznes planu, a następnie dostać pieniądze od państwa, naprawdę. Bardziej korzystny jest dla przedsiębiorców, którzy mają już ugruntowaną interesy z regularnych dochodów.

Jak aplikować?

Udokumentowane kredytów dla małych i średnich przedsiębiorstw przez kilka dni. To zależy od warunków i wymagań, na przykład, w przygotowaniu pożyczki zabezpieczenia.

Uzyskanie kredytu dla firmy odbywa się zwykle z zapewnieniem płynnego zabezpieczenia lub gwaranta zaproszenia. W przeciwnym razie zostanie ona odmawia kredytu.

od podstaw

Udziela kredytów na rozwój biznesu od podstaw, ale do ich wydawania jest dość trudne. Banki przewidują surowsze wymagania dla kredytobiorców:

 • Przedsiębiorstwo zysk;
 • rejestracja spółki wynosi nie mniej niż 6 miesięcy, 1 rok.

Początkujący biznesmeni często automatycznie odrzucają wnioski o kredyty. W tej sytuacji będzie zaprojektować kredytu konsumenckiego do osoby fizycznej, zapewniając nieruchomości obciążonej hipoteką. Kredyty dla rozwoju biznesu od podstaw i są wydawane z gwarantów.

bez zabezpieczenia

Uzyskać kredyt dla firmy bez zabezpieczenia jest trudne. Kredytobiorcy powinni mieć świadomość, że niektóre instytucje, takie jak Sbierbank, VTB, dostarczenie takich pożyczek, ale stawka jest wystarczająco wysoka. Warunkiem zarejestrowania takiej transakcji jest gwarancja właściciela firmy.

wymagania

Kredyt dla rozwoju biznesu dla firmy podlega kilku warunków:

 • personel – nie więcej niż 100 osób;
 • Zysk za rok – do 400 milionów rubli;
 • Dochód z mikroorganizatsy 60 milionów rubli, a państwo – nie więcej niż 15;
 • Rejestracja w Federacji Rosyjskiej;
 • legalność działalności;
 • wiek 23-65 lat;
 • pozytywnej historii kredytowej;
 • dobre finanse obroty.

dokumenty

Wymaga zastosowania w celu uzyskania kredytu na rozwój biznesu dla firmy. Dokumenty mogą się różnić w zależności od tego, czy dana osoba jest klientem banku, czy też nie. Stałe kredytobiorcy muszą przedstawić sprawozdanie finansowe za niedawnym artykule na zabezpieczenie, gwarantów.

Jeśli klient nie korzysta z usług banku, musi przygotować fundament, dokumenty rejestracyjne. Należy również karty z próbkami podpisów osób upoważnionych do podpisania. Musimy ich paszportu, numer identyfikacyjny podatnika. Wykaz dokumentów jest czasami przedłużony.

suma

Kredyt dla rozwoju biznesu dla firmy wydały łącznie 3-5 mln rubli. Ale niektóre instytucje, na przykład, „Bank of Moscow” daje duże sumy. Warunkiem jest wypłacalność firmy oraz spełnienie obowiązków, które są podejmowane podczas podpisywania dokumentów kredytowych.

stawki

Odsetki od pożyczek dla wszystkich klientów są ustalane indywidualnie dla każdego klienta. Opłata za korzystanie z kredytów zależy od kilku czynników:

 • wypłacalności;
 • okres finansowania;
 • Waluta kredytu;
 • dostępność zabezpieczenia lub poręczenia.

Stawki bazowe są teraz 14,5-17% rocznie. I w programach subsydiowanych ze stanu działa 10%.

warunki

Standardowe kredyty programowe są na okres do 3 lat. Czasami istnieje więcej niż długi kredytu czasu. Ewentualnie wcześniejszej spłaty, tylko trzeba natychmiast wiedzieć, czy jest za dodatkową opłatą.

spłata

Wypłata kredytu jest równa lub zróżnicowane części. Czasami prawdopodobne poszczególne opcje spłaty schemat. Tłumaczenie jest wykonywane z rachunku bieżącym do kredytów. W przypadku opóźnienia w płatnościach płatności przez bank opłata za opóźnienie, a także zmniejszoną zdolność kredytową.

Zalety i wady

W działalności kredytowej ma swoje zalety:

 • Nie wymaga potrącenia ze środków obiegowych;
 • istnieje możliwość przetwarzania pożyczki bez zabezpieczenia;
 • możesz stać się członkiem programu państwowej poprzez wydawanie kredytów preferencyjnych.

Należy jednak pamiętać, że banki kredytów działają tylko ze sprawdzonymi przedsiębiorców. Kredytobiorcy powinni potwierdzić wypłacalność firmy, aby otworzyć bieżące, rachunki depozytowe, projekty płac, kart korporacyjnych. Tylko wtedy można rejestracja pożyczka.