344 Shares 3491 views

Tabela europejskich rozmiarów obuwia. Dopasowanie rozmiarów obuwia rosyjskiego i europejskiego

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywa zakup obuwia zagranicznych marek za pośrednictwem witryn internetowych. Najczęściej buty są zamówione z Europy lub Stanów Zjednoczonych Ameryki, dzięki czemu możesz mieć pewność co do jakości zakupu, a także uniknąć podróbek. Jednocześnie cena jest przyjemna, ponieważ jest mniejsza niż w sklepach zlokalizowanych w centrach handlowych.

Ale przy zakupie online, najważniejszą rzeczą jest odgadnięcie wielkością, aby nie stawić czoła nieprzyjemnej procedurze zwrotu towaru, co pociąga za sobą wiele czasu spędzonego i zepsutego nastroju.

Do pomocy przychodzi tabela europejskich rozmiarów butów, ale często prowadzona przez niego możliwość popełnienia błędu.

Co się stało?

Możesz odpowiedzieć na to pytanie po przeczytaniu tego artykułu.

Długość stopy i wkładka

Nie ma tabeli rozmiarów butów europejskich, ale często zdarza się, że ich numery różnią się, ponieważ uwzględnia się czynniki takie jak kompletność, długość stopy, wysokość jego wzrostu. Warto zauważyć, że niektórzy producenci obuwia marki mają własne siatki o różnej wielkości, nieco różniące się od wszystkich europejskich (można je znaleźć w witrynie danej marki).

Ale w każdym przypadku, w celu właściwego wyboru rozmiaru butów, główną rolę odegrała nie liczba wskazująca wielkość, ale długość stopy (lub, podobnie jak w Europie, długość wkładki).

Po zbadaniu zgodności wielkości butów rosyjskich i europejskich można łatwo zauważyć, że wymiary różnią się o około centymetr. Głównym powodem jest to, że rosyjscy producenci budują buty, skupiając się na rozmiarze stopy (jej szerokość i długość), a także na europejskim odpowiedniku w swoich tabelach, wskazują rozmiar wkładki, która zazwyczaj jest o jeden lub nawet pół centymetra dłuższa niż stopa.

Okazuje się, że europejskie i rosyjskie rozmiary butów różnią się o jeden cm. Na przykład, jeśli właściciel stopy o długości 25 cm ma 38 rosyjskich butów, to według europejskiego stołu długość ta odpowiada 37 rozmiarom. Na tej podstawie musisz zamówić buty o rozmiarze 39.

Określ długość stopy

Najlepiej jest określić jego długość niezależnie, zwłaszcza, że nie jest to takie trudne.

Procedura ta najlepiej jest wykonać przed snem, gdy stopa osiągnie maksymalną objętość ze względu na zmęczenie i niewielki obrzęk pod koniec dnia.

Weźmie pustą kartkę papieru, najlepiej A4, ołówek lub długopis, a także linijkę lub miernik tkaniny.

Stań z nogą (najlepiej ubraną w skarpety) na kawałku papieru i okrąg go, ołówkiem pod kątem prostym do podłogi.

Następnie zaznacz punkty ekstremalne wzdłuż długości stopy (piętę i zwykle kciuk) i połącz je z linią.

Długość tej linii odpowiada długości stopy.

Wiadomo, że ludzkie ciało jest asymetryczne, dotyczy to również rozmiaru stóp, zazwyczaj prawa stopa jest większa niż lewa, ale są wyjątki.

Aby dokładnie obliczyć rozmiar butów, należy wykonać tę samą operację drugą stopą. Wybierz dłuższą długość.

Następnie spójrz do tabeli i znajdź wartość odpowiadającą Twojej długości.

Określ długość wkładki

Najważniejszą cechą tabeli europejskich rozmiarów obuwia jest długość wkładki, która jest wskazana zamiast długości stopy.

Długość wkładki to przewodnik po wyborze obuwia europejskich producentów. Aby dowiedzieć się, jaka jest wielkość wkładki, należy dodać centymetr do zmierzonej długości stopy.

Następnie potrzebujemy tabeli europejskich rozmiarów buta, spójrz na nią i znajdź wartość odpowiadającą uprzednio zmierzonym parametrom.

Szerokość stopy. Jak zidentyfikować

Europejski wymiar buta ma jeden ważniejszy wskaźnik, oprócz długości stopy – szerokości lub pełności stopy.

Te informacje będą szczególnie użyteczne dla właścicieli zbyt wąskich, szerokich przystanków lub właścicieli wysokiego podnoszenia.

Szczególnie ważne jest poznanie całkowitej stopy butów wykonanych z twardego materiału (np. Łyżwy lub rolki).

Aby zmierzyć to, musisz wziąć ten sam ślad, który był używany do obliczania długości, i zmierzyć najszerszą część.

Tabela europejskich rozmiarów obuwia na szerokość buta prawie różni się od języka rosyjskiego. Ten system ma osiem stopniowania, które są oznaczone numerami od jednego do ośmiu z odstępem pięciu milimetrów.

Angielski system rozmiaru buta

Gdy stało się jasne, nie możesz kupować butów w sklepach internetowych, koncentrując się tylko na rozmiarach rosyjskich butów. Europejskie i angielskie tabele rozmiarów obuwia różnią się znacznie, wielu niedoświadczonych nabywców, którzy uważali, że te systemy są takie same, otrzymały nieodpowiednie buty.

Angielski system pomiarowy jest calowy i jest obliczany wzdłuż długości wkładki.

W tabeli dziecięcego rozmiaru butów dla minimalnego rozmiaru uważa się rozmiar stóp noworodka, który średnio wynosi 4 cale.

Dalsze numerowanie przebiega co 1/3 cala lub osiem i pół centymetra.

Na przykład rozmiar butów 5 będzie odpowiadał dwunastemu rosyjskiemu o długości stopy trzynaście centymetrów.

Te same dane wskazują rozmiar butów dla dzieci po sześciu latach i rozmiar butów dla dorosłych.

Rozmiar butów 5 dla obuwia męskiego lub trampki to początkowy rozmiar wyjściowy odpowiadający 37 centymetrowi rosyjskiemu i 24 centymetry długości stopy.

Metody pomiaru stopek niemowląt

Jak określić rozmiar stopy dorosłej, jest już jasne, dobrze, a wraz z pomiarem sprawy dziecka, oczywiście, jest to bardziej skomplikowane. Tutaj dużą rolę odgrywa niepokój i niezrozumienie przez dzieci faktu, że trzeba stanąć nieruchomo.

Duża liczba butów dziecięcych wyposażona jest w specjalne przyrządy do pomiaru długości stopy, zazwyczaj są kolorowe i zamaskowane jako zabawka. Wielu rodziców miało szczęście w ten sposób poznać wielkość ich nóg dziecka.

Jeśli nie ma takiej możliwości lub chcesz iść na zakupy w tym celu, możesz wykonać procedurę mierzenia stopienia samego malucha.

Istnieje kilka sposobów określania rozmiaru nogawki malucha.

Cartoon

Poproś dziecko, aby stanął na kartce papieru i włączył swoją ulubioną kreskówkę, zazwyczaj dzieci tak uzależnione od tego, co dzieje się na ekranie, że nie zwracają uwagi na to, co teraz ich matka robi. Narysuj obie nogi za pomocą uchwytu i połącz odległość między kończynami wzdłuż długości stóp.

Linia na kawałku papieru

Jeśli dziecko nie lubi karykatur, aby nie zauważyć zdarzenia, które wykonuje się nogami, możesz skrócić procedurę w odpowiednim czasie. Aby to zrobić, po prostu narysuj linię prostą na środku papieru i poproś dziecko, aby stanął na kartce papieru, tak aby przechodziła przez środek kciuka. Następnie szybko zaznacz punkty na linii granicy stóp. Zmierzyć długość otrzymanego segmentu.

Ślady na mokrej nawierzchni

Ta metoda nadaje się do pomiaru długości stóp szczególnie niepokojących dzieci. To zmusić dziecko do stania z mokrymi stóp na kartce kolorowego i grubego papieru. Zmierzasz powstały mokry odcisk, zgodnie z którym możesz nawet dowiedzieć się, ile dziecko ma i ile ma płaskie nóżki.

Na podstawie uzyskanych pomiarów wybierz te, które są większe i okrągłe do pół centymetru w większym kierunku.

Następnie należy dodać do długości stopy na pół centymetra na lato i półtora centymetra na buty zimowe.

Następnie, w oparciu o tabelę rozmiarów, wybierz, która z nich najlepiej pasuje do wyniku.

Jak widać z tabeli, europejskie rozmiary obuwia dziecięcego dzielą się na kategorie wiekowe.

Główna rada dotycząca wyboru obuwia dziecięcego: lepiej niż nie mniej, ponieważ dzieci szybko rosną.