150 Shares 1209 views

Jak rosną storczyki w domu? Sekrety pielęgnacji tych delikatnych kwiatów

Storczyki – zgrabne i delikatne kwiaty, zdobył specjalną popularnością wśród fanów zakładach zamkniętych. Są one przystosowane do wzrostu w normalnym mieszkaniu miasta i doskonałej rozkwicie. Pomimo panującej opinii, że uprawa storczyków – niezwykle trudne do opieki nad nimi nie jest tak uciążliwe. Dla właściwego plantatora uprawy tego kwiatu nie będzie trudne. Jeśli dano taki cud natury, a chcesz go czuć się dobrze, należy najpierw dowiedzieć się, jakiego rodzaju klasy. A potem jest pożądane, aby dowiedzieć się jak uprawiać storczyki w domu. Ten artykuł będzie podkreślać główne zasady hodowli tych pięknych kolorach.

Jak rosną storczyki w domu? Cechy temperatury i oświetlenia

Istnieją dwa sposoby hodowli tych kolorów:

  • Tradycyjny. On jest na przemian występują okresy wzrostu i spoczynku, ten ostatni jest dość długa i zróżnicowana kwiaciarnia, aby przygotować zakład do opracowania w czasie najbardziej dogodnym.
  • Intensywne (stosowana w uprawie w przemyśle). Oznacza to wznowienie aktywnej podlewania natychmiast po przejściu okresu spoczynku, w celu uzyskania aktywnego wzrostu roślin kilka razy w roku.

Obie te metody mają swoje zalety. Zdecyduj, jak tylko rozwijać swoje storczyki, ty. Pierwsza metoda pozwala uzyskać silne, zdrowe rośliny, ale przez długi okres czasu. Drugi skraca czas, ale dość wysokie ryzyko śmierci kwiat. Jak rosną storczyki w domu? Co jest potrzebne tę piękną roślinę przez długi kwitnienia? Oczywiście, to jest właściwe oświetlenie. Orchid kocha światło, ale nie tolerują bezpośredniego palącym słońcem południa. Dlatego wskazane jest, aby umieścić piękno na zachodzie, wschodzie i północnym oknie. Jeśli zauważysz, że jej liście są zaciemnione, to wskazuje na brak światła. I odwrotnie, jeśli były żółte i pokryte plamami, jest zbyt wiele. Oprócz oświetlenia storczyk jest bardzo trudne i odnosi się do temperatury w pomieszczeniu. Dla każdej klasy zaprojektowany specjalny zakres parametrów, w którym kwiat czuje się dobrze. Dlatego wskazane jest, aby kupić termometr z higrometrem. Na ogół w większości gatunków wymaganej temperatury w zakresie od 20 do 25 ° C Phalaenopsis wymagane do kwitnienia spadek dziennego na nocny i 5 ° C, Roślina ta jest najbardziej termofilnych zimą jest konieczne dla trybu nie niższej niż 15 ° C, temperatura w nocy powinna zmieniać się w zakresie 12-15 ° C, na jeden dzień stopień Cattleya – 18-22 ° C Istnieje storczyki wymagających niskiej temperaturze (10 ° C do 12 ° C), jak również za poważne obniżenie temperatury noc do 12 ° C Bez tych różnic nie będzie rosnąć i odmian kwiat jak coelogyne, Lelia, Miltoniopsis, masdevallia, Rossoglossum, Cymbidium, lycaste.

Jak rosną storczyki w domu? Gleba i system nawadniania

Roślina ta jest bardzo wymagająca na glebie. Z domowym pożądane uzyskać szczególne zawartości substratu dla orchidei bądź dzięki wykonaniu go z materiałów dobrze zatrzymujących wilgoć (kora, mchów Sphagnum, polipodium, włókna kokosowe, itp). Podlewania roślin musi być literat. Nawilżać kwiat w lecie co dwa lub trzy dni, a zimą – jeden (dwa) razy w tygodniu. Podłoże powinno być dobrze wyschnąć. Jak rosną orchidei? Ważne jest dla niej racjonalnie i sbalanirovanno podlewane przez zanurzenie garnek z zakładu w misce wody przez 10 minut. W tym czasie podłoże odbioru cieczy przez otwory w pojemniku. Następnie woda jest odprowadzana, a naczynie dla stojąc w pustym zbiorniku. Nie jest konieczne, aby nawilżać orchidei na górze, podobnie jak wszystkie inne rośliny rosnące w pomieszczeniach. Podlewanie jest ważne, aby korzystać z osadem ciepłej wody. Ponadto, konieczne jest okresowe opryskując rośliny (rano lub w ciągu dnia), szczególnie odpowiednie storczyków, stojącej w pobliżu grzejnika. Nieźle jak od czasu do czasu ustalenia kwiat ciepły prysznic. Naczynie umieszczono w łaźni i wodą roślin słabego strumienia prysznica, temperatura wody powinna wynosić około 40 ° C Następnie pozostawiono do wyschnięcia i orchidea wymazane w połowie drogi, aby zapobiec go przed gniciem. „Kąpać” piękno tylko wtedy, gdy nie kwitną!

Jak rosną storczyki w domu? Prawidłowe nawożenie i reprodukcja

Oprócz terminowego podlewania i zraszania, roślina również potrzeby pokarmowe. W tym celu specjalnych nawozów, które można kupić w każdej kwiaciarni. Nie można używać dodatków do innych roślin doniczkowych. Nawożenie odbywa się raz na 14 dni w okresie wzrostu i kwitnienia storczyków. W odniesieniu do hodowli, istnieją trzy sposoby hodowli: podział, sadzonki i korzeniami. Jednym z najbardziej dogodnych metod uważa się podział. Jak rosną orchidei z korzenia? Aby to zrobić, trzeba uzyskać roślinę z doniczki. Oddzielenie korzeni z podłoża i delikatnie prania. Następnie, kłącza ostrym nożem jest podzielona na kilka części i miejsce traktowane plastry z węglem aktywnym (proszku). Uzyskane rośliny umieszcza się w podłożu i starannie opiekować się nimi, tak samo jak dla dorosłych kwiat. Aby wykonać podział wybrany storczyków wydajne i dobrze rozwinięte.