507 Shares 3592 views

Gazy w jelitach: co robić i jak leczyć? Dlaczego stale zgromadzone gazy w jelitach?

Wiele osób do czynienia z problemem, gdy zgromadzone gazy w jelitach. Co robić w takich przypadkach? Do którego lekarz prosić o pomoc? Jakie są przyczyny zwiększonej produkcji gazu? Odpowiedzi na te pytania są interesujące dla wielu czytelników, ponieważ widać, wzdęcia – zjawisko to jest bardzo nieprzyjemne.

Co to wzdęcia?

Wzdęcia stan połączeń, któremu towarzyszy zwiększenie tworzenia i gromadzenia gazów w jelitach. W normalnej zdrowej osoby dziennie przez jelito przechodzi w przybliżeniu 600 ml różnych gazów.

Jednak pod wpływem pewnych czynników, które są opisane poniżej, przyłącza gazu zaczynają gromadzić się w świetle jelita. Ponadto, zgodnie z powierzchnią błony śluzowej, tworzą warstwę, która zapobiega prawidłowego funkcjonowania tkanek, a zatem ma negatywny wpływ na procesy trawienne.

Jak i gdzie produkowane są gazy?

Pytanie, jak jelita pobranych gazów dość interesujące. W rzeczywistości, istnieją trzy główne źródła substancji gazowych. Na początek warto zauważyć, że gazy wprowadzić układ trawienny w wyniku połykania powietrza. Dzieje się podczas jedzenia, picia, rozmowy, palenie i tak dalej. D. Pewna ilość gazu dostaje się do żołądka wraz z napojów gazowanych. Większość gazu powrócił wraz z odbijanie. Część gazu są wchłaniane i dostają się do krwi i wyjście poprzez jelita grubego na zewnątrz.

Niemniej jednak większość gazów powstających w jelicie, w wyniku procesów fermentacji, a także aktywności mikroflory bakteryjnej.

Główne przyczyny zewnętrzne wzrosła gaz

Wzdęcia – zjawisko bardzo nieprzyjemny zarówno z fizycznego punktu widzenia i emocjonalnym. Więc dlaczego gazy gromadzą się w jelitach? Natychmiast warto powiedzieć, że przyczyny wzdęcia mogą być zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne.

Na przykład, często wzmożonego tworzenia się gazu ze względu na specyfikę ludzkiej diety. Niektóre produkty (takie jak fasola, kapusta, napojów gazowanych) przyczyniają się do zwiększenia gazowania. Ponadto negatywny wpływ na jelita zwyczaju szybko stanie przełknąć jedzenie, zła żucia go. Przejadanie – kolejny powód nagromadzenia gazu, ponieważ przewód pokarmowy po prostu nie może poradzić sobie z trawieniem dużej ilości pokarmu, jelit rozpocząć procesy rozkładu i fermentacji.

Wzdęcia jako przejaw choroby układu pokarmowego

Jeśli obawiasz się o stałych gazów w jelitach, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Fakt, że chroniczne wzdęcia może wskazywać poważniejszych problemów. Jednym z najczęstszych przyczyn gazu jest dysbioza jelitowego. Choroba charakteryzuje się zmiany ilościowych i jakościowych cech flory jelitowej, co wpływa na procesy trawienne.

Ponadto, powoduje wzrost produkcji gazu można przypisać i niektórych chorób zapalnych układu pokarmowego. W procesie trawienia wpływa na pracę pęcherzyka żółciowego.

Jeśli jest to sposób ciągły akumulacji gazu w jelitach, to jest prawdopodobne, że przeszkody mechanicznych, takich jak polipy, nowotworach litych kału i M. E. Można zauważyć, że jest wiele przyczyn, które są formowane i wychwyconych gazów w jelitach. Co robić w takich przypadkach? Na pewno warto udać się do lekarza.

Inne objawy wzdęcia

Silne gazy w jelitach – nie jest jedynym objawem wzdęcia. Taki stan towarzyszą inne, równie nieprzyjemnych zakłóceń. Przede wszystkim warto zauważyć, że wzdęcia towarzyszy rozciąganie i odruch skurcz ściany jelita. Z kolei zjawisko to powoduje ból. Czasami pojawia się ból w sercu, co jest związane z ciśnieniem pętli jelitowej na membranie.

Objawy mogą być trwałe i to odbijanie – więc organizm uwalnia się od nadmiaru gazów. Często towarzyszą wzdęcia i flatulentsiey – przyspieszone uwalnianie gazu poprzez bezpośrednie jelitach, że zgodzi się Pan, nie jest zbyt przyjemne.

Podstawowe techniki nowoczesnej diagnostyki

Jeśli gazy jelitowe gromadzić, należy skonsultować się z lekarzem. Co do zasady, historię i badanie fizykalne wystarczy podejrzenie, że problem. Diagnoza w tym przypadku ma na celu odkryć przyczynę zwiększonej gazowania.

W tym celu pacjent traci krwi i kału próbek do analizy. Nawiasem mówiąc, badanie kału pomogą ustalić obecność dysbioza. Kontrastowe badania rentgenowskie jelita umożliwia wykrycie obstruction.

Gazy w jelitach: jak leczyć za pomocą leków?

Oczywiście, w tym przypadku terapii zależy od stanu pacjenta i główne przyczyny zwiększonej gazu. Więc co zrobić, gdy gazy gromadzą się w jelitach? Jak leczyć taki stan?

Współczesna medycyna oferuje szereg leków, które mogą wyeliminować wzdęcia i inne problemy trawienne. Gdy pacjentów z ciężką ból przepisane leki przeciwskurczowe, które zmniejszają dyskomfort. Ponadto, zwiększona terapii gaz zawiera odbieranie adsorbenty, szczególnie węgiel aktywowany, kaolin, Polysorb. Leki te pomagają usunąć z organizmu substancji toksycznych, zapobiegając absorpcji gazów w krwi.

Kiedy dysbakterioza polecam biorąc probiotyki. za „linex”, „Bifidumbacterin” dość skuteczny, i kilka innych. Leki te zawierają żywe szczepy bakterii pożytecznych, tak szybko przywrócić naturalnej mikroflory i normalizacji trawienie.

Czasami wzdęcia wskazuje na naruszenie wydzielania enzymów trawiennych. W takich przypadkach trzeba tymczasowy terapię zastępczą. Pacjenci przyjmujący „Mezim”, „pepsyna”, „Pankreatyna”, „Kreon” i niektóre inne leki, które przyspieszają proces trawienia, co uniemożliwia jego późniejsze rozkładu i fermentacji.

Od jakie pokarmy powinny odmówić?

Jeśli nękane przez stałych gazów w jelitach, może chcesz przemyśleć swoją dietę. Po tym wszystkim, istnieją pewne kategorie produktów, które przyczyniają się do tworzenia silnego gazu.

W pierwszej kolejności do „zakazanych pokarmów” powinien zawierać węglowodany proste. Na przykład rafinoza zawarte w ziarnach, poprawia procesy gazowania. Również ta substancja bogata w dyniowatych, szparagi, karczochy, kukurydza, brokuły, brukselka. Należy również ograniczyć ilość surowych warzyw i owoców, ponieważ zawierają pektyny. Po podaniu do układu pokarmowego, włókna te są przekształcane do postaci galaretowatej masy, która jest odcinana w jelicie z wytworzeniem dużej ilości gazów.

Co jest zastąpienie zakazanych pokarmów. Warzywa i owoce mogą mieć, ale w małych ilościach, jest pożądane w formie gotowanych i pieczony. Powinien on być zawarte w diecie białek i tłuszczów pochodzenia roślinnego.

Nawiasem mówiąc, nie jest często najlepszym, ale małe porcje – łatwiej załadować jelita. Ponadto eksperci zalecają jeść powoli i żucia jedzenie dokładnie, tak aby nie połknąć dodatkową ilość powietrza.

Gazy w jelitach: co robić? Przepisy tradycyjnej medycyny

Oczywiście, istnieje wiele popularnych recepty, które mogą łagodzić stan pacjenta. Tak aby użyć, jeśli są nękane przez gazów w jelitach? Co zrobić, aby pozbyć się bólu? W rzeczywistości, aby wyeliminować ból i obrzęk pomaga ciepła. Dlatego ludzie zalecają stosowanie ciepłe poduszki do brzucha.

Istnieją również bardziej nietypowe środki gazu w jelitach. Na przykład, niektórzy uzdrowiciele ludowych polecam smarować brzuch stopione masło podczas ostrego epizodu bólu. Masować brzuch w kierunku ruchu wskazówek zegara, pomogą Ci poczuć się lepiej.

Pomaga pozbyć się problemu i środek wiatropędny. Gazu w jelitach jest bardzo dobry rosół z nasion kopru. Gotować trzeba wlać łyżkę nasion w dwóch filiżanek wrzącej wody, przykryć pojemnik z pokrywką i zostawić na trzy godziny. Otrzymany szczep bulion i napojów przez cały dzień, podzielona na 3-4 porcji – lepiej przyjmować leki przed posiłkami.

Znany lekarstwem na obrzęk i nasion kopru są. Nawiasem mówiąc, w aptece można kupić gotowe torebki herbaty. Ale należy pamiętać, że można korzystać z tych przepisów wyłącznie za zgodą lekarza prowadzącego.